wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
POMOCY w identyfikacji choroby i jak postępować :)
Autor Wiadomość
mucha1-92 
Początkujący


Dołączył: 24 Lut 2017
Posty: 11
Skąd: Garwolin
Wysłany: 2017-02-24, 20:53   POMOCY w identyfikacji choroby i jak postępować :)

Witam wszystkich jestem tu nowy więc proszę w wyrozumiałość :) Mam mały stawik około 200m2 który w lipcu 2016r został pogłębiany, podłoże glina (po pogłębianiu był wapnowany ) więc po około miesiąc później postanowiłem zapuścić
trochę ryb kupiłem chyba wszystkie możliwe gatunki wpuściłem i było oka do czasu kiedy na jesieni zorientowałem się że ryby są chore na Lerneoze próbowałem je leczyć na różne sposoby nadmanganian potasu , sól potasowa , ichtioxan itp.
ale było trochę późno bo zima się zbliżała więc dałem już spokój ale zrobiłem co w mojej mocy.
Ryby na szczęście nie zdychały tylko miały na sobie pasożyta, kupiłem pompę napowietrzającą która chodziła całą zimę przez co staw nie zamarzał tzn robiły się takie przeremble :) .
Ale idzie wiosna i lód zaczął odpuszczać nad lodem pojawiło się około 30cm wody i wypływają tam jak na razie same chore karasie nie mogę
nigdzie znaleźć jaka to jest choroba wyrzuciłem już około 30 szt i codziennie są nowe które mają bardzo podobne objawy
mianowicie pływają bardzo ospale bez problemu wyławiam je podbierakiem większość ma takie przekrwienie pod pyszczkiem nieraz
przekrwione łuski jak na foto niektóre dodatkowo są napęczniałe jak by miały wybuchnąć nie mam pojęcia już co mam zrobić
i od czego zacząć u nas w okolicy nie mogę znaleźć żadnego ichtiologa który mógł by mi pomóc więc proszę o jakąś radę może
ktoś się już z tym spotkał , od czego mam zacząć i co robić bardzo dziękuję za pomoc






 
 
potentator 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Gru 2015
Posty: 185
Skąd: zw
Wysłany: 2017-02-25, 07:47   

Kolego na chorobach sie nie znam ,ale tez mam staw gliniany i co jest minusem to dużo osadow dennych.ja u siebie wsypuje co jakiś czas sol normalna kuchenna, staw mam jakieś 7x20 i wsypuje tak kg raz na dwa tyg. Oczywiście jest przepływowy ale mam mala pompkę 1500m3/h.ja u siebie poza drobna plesniawka i pijawkami nie widzę nic nie pokojacego. Ryby są zwawe i zdrowe. Plesniawka maja bo kupowalem je w markecie mowie tu o dużych osobnikach. Także sproboj sol zastosowac. Ja jak daje sol to przez 1 dzien nie daje przepływu.
 
 
KILERK1 
Entuzjasta



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 26 Mar 2012
Posty: 767
Skąd: TRZEBNICA
Wysłany: 2017-02-25, 13:17   

http://oczkowodne.net/strony/chorobyryb.php
Może poszukaj tutaj. Może to objawy wiremii?
_________________
PAWEŁ
oczko ok. 90 m3

https://www.youtube.com/watch?v=cs9BJuKxhvw
http://youtu.be/P4GE-x_xM5c
http://youtu.be/lqGzwxdLgAE
 
 
mucha1-92 
Początkujący


Dołączył: 24 Lut 2017
Posty: 11
Skąd: Garwolin
Wysłany: 2017-02-26, 11:59   

potentator napisał/a:
Kolego na chorobach sie nie znam ,ale tez mam staw gliniany i co jest minusem to dużo osadow dennych.ja u siebie wsypuje co jakiś czas sol normalna kuchenna, staw mam jakieś 7x20 i wsypuje tak kg raz na dwa tyg. Oczywiście jest przepływowy ale mam mala pompkę 1500m3/h.ja u siebie poza drobna plesniawka i pijawkami nie widzę nic nie pokojacego. Ryby są zwawe i zdrowe. Plesniawka maja bo kupowalem je w markecie mowie tu o dużych osobnikach. Także sproboj sol zastosowac. Ja jak daje sol to przez 1 dzien nie daje przepływu.


ja niestety nie mam przepływowego stawu tylko zwykły dołek nawet żadnego rowu w pobliżu nie ma ale jak lód całkowicie odpuści spróbuje zastosować sól tak jak mówisz dzięki za zainteresowanie postem :)

[ Dodano: 2017-02-26, 12:14 ]
KILERK1 napisał/a:
http://oczkowodne.net/strony/chorobyryb.php
Może poszukaj tutaj. Może to objawy wiremii?


niestety wydaje mi się że jest to wiremia :/ w oczku wodnym można z nią walczyć ale w stawie będzie raczej ciężko. Na wszelki wypadek będe sypać wapno sól ichtioxan jak zaczna pobierać pokarm i zobaczymy jak to będzie :/ ale dzięki za podpowiedzi
 
 
mucha1-92 
Początkujący


Dołączył: 24 Lut 2017
Posty: 11
Skąd: Garwolin
Wysłany: 2017-03-03, 18:24   

widzę że temat umarł i mała frekwencja na tym forum ale podzielę się jeszcze swoimi spostrzeżeniami a konkretnie to choroba w moim stawie nadal postępuje sypałem na razie tylko sól bo lód jeszcze się do końca nie rozpuścił. Co ciekawego zauważyłem że choroba przynajmniej jak na razie oddziałuje na same karasie bez znaczenia czy zwykłe czy koi objawy ciągle te same czerwone przekrwione gardło z taką przezroczysto garaletowatą wypustką, codziennie wyrzucam około 10- 20 karasi bez różnicy czy mają 5cm czy 20cm wszystkie są chore może ktoś coś wymyślił dziękuję i pozdrawiam
 
 
RomanP 
Nowy


Dołączył: 16 Kwi 2017
Posty: 1
Skąd: Poznań
  Wysłany: 2017-04-16, 14:03   Choroba karpia

Witam,
Posiadam staw o wymiarach 10x15m i głębokości 1,2m. Zaobserwowałem ostatnio, że karpie są apatyczne i wypływają do lustra wody, a na stronie grzbietowo-ogonowej mają białe plamy. Innych gatunków ryb, znajdujących się w stawie to nie dotyczy.
Czego mogą to być objawy i co zastosować?
Będę wdzięczny za pomoc
 
 
mucha1-92 
Początkujący


Dołączył: 24 Lut 2017
Posty: 11
Skąd: Garwolin
Wysłany: 2017-05-04, 20:22   

Dobrze by było jak byś wrzucił jakieś zdjęcia ale wydaję mi się że to może być pleśniawka spróbuj ichtioxan on pomaga na różne choroby bakteryjne
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny