wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zmiana gospodarki wodnej stawu
Autor Wiadomość
potentator 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Gru 2015
Posty: 185
Skąd: zw
Wysłany: 2016-11-21, 08:58   Zmiana gospodarki wodnej stawu

Witam, przeszedlem ze stawu przeplywowego na bez odplyw. Mam staw gliniany i bede regulowal poziom wody dolewajac wode. Wszystko ze wzgledu na grasujaca wydre. Teraz mam pytanie, jak moge natleniac wode, Czy wystarczy napowietrzacz 4.5 w, na ktorym mam dwa kamienie nap.? Mam jeszcze nowiutka pompe heleila 6530 i zastanawiam sie jak moge ja wykorzystac w przyszlosci. Niechce budowac jakis wielkich kaskad z kamieni, bo nie bedzie mi to pasowalo do krajobrazu lesnego. Dodatkowo wokol stawu mam pastuch wiec musialbym przerabiac go. Mysle zeby zrobic jakas fajna fontanne w stawie. Macie jakies fajne pomysly? Przez srodek stawu mam mostek moze do niego cos dokoptowac? I drugie pytanie o klarownosc wody, czy jest jakis naturalny tani sposob na filtracje? Niechce sue bawic w jakies beczki czy cos bo to nie zda egzaminu przy glinie.Za czesto bym to musial czyscic.
 
 
Irkus 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Gru 2014
Posty: 115
Skąd: Tomaszów Maz
Wysłany: 2016-11-22, 22:10   

Na twoim miejscu,mając taką możliwość przepływu nie rezygnował bym z niego, tylko założył bym siatkę na wlewie i odpływie do i ze stawu,jeśli to jedyna droga przedostania się tego stwora
_________________
Pozdrawia Irek. Oczko na milion litrów
 
 
potentator 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Gru 2015
Posty: 185
Skąd: zw
Wysłany: 2016-11-23, 13:53   

Wiem Irkus, ze najlepsze jest przeplywowe, ale po przebojach z wydra wole huhac na zimne niz znowu stracic ryby. wiekszosc oczek jest bez odplywu i ryby daja rade. Ja zawsze w przypadku obnizenia poziomu wod gruntowych moge dolac z potoka :)
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny