wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Elektryzator-pastuch
Autor Wiadomość
potentator 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Gru 2015
Posty: 185
Skąd: zw
Wysłany: 2016-11-10, 13:26   Elektryzator-pastuch

Witam , mam pytanko odnosnie pastucha. Kupilem na al... pastuch z firmy agri mod. 500 czy wystarczy mi on na 50 m ogrodzenia na wydre?
 
 
wolanin 
Administrator


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 1871
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-11-10, 22:27   Re: Elektryzator-pastuch

potentator napisał/a:
Witam , mam pytanko odnosnie pastucha. Kupilem na al... pastuch z firmy agri mod. 500 czy wystarczy mi on na 50 m ogrodzenia na wydre?

Przecież masz tam max. długość 10 km. To w małym stopniu zależy od długości ogrodzenia - przy długościach rzędu kilkudziesięciu metrów opór ogrodzenia nie ma istotnego znaczenia. Ma znaczenie odizolowanie przewodu nieuziemionego od gruntu - żeby prąd nie "uciekał". Czyli należy unikać dotykania przewodu przez trawy, etc. + właściwe izolatory na słupkach.
_________________
Paweł
Koipond 7,4m3 wolanina - trochę zdjęć wcięło, ale uzupełniam
Moje koi
Koi po redukcji stadka, maj 2017 czerwiec 2017 wrzesień 2017 maj 2018
 
 
potentator 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Gru 2015
Posty: 185
Skąd: zw
Wysłany: 2016-11-11, 17:12   

chodzilo mi bardziej o energie 0.6 J bo podaja ze na tego zwierza to minumu 3J ale wydaje mi sie ze chodzi o to przy wiekszych odleglosciach. Trawe wykosilem, ale doloze jutro jeszcze paski ze starej wykladziny... Mam 3 rzedy pastucha... 10 cm, 25 i 40 cm. Wydaje mi sie ze powinno wystarczyc...
 
 
potentator 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Gru 2015
Posty: 185
Skąd: zw
Wysłany: 2016-11-12, 20:46   

Szczesliwy z pastucha bylem do dzisiejszego wieczoru, ide nad staw a tam sobie wyderka grasuje, przegonilem dziada, dotknal sie przewodow, tylko sie zastanawiam czy nie za slaby jest ten Agri 500 na wydre. Przebic nie ma bo dalem pod dolna linka stara wykladzine,a ona sie i tak przeczolgala... Wysokosc mam ustawiana na 10 cm, 25 i 40 cm. Juz brakuje mi sil do walki z nia. Jak ona sie mogla znalesc w stawie... ze pastuch nie pomogl. Jeszcze ogrodzenie dolozylem nic nie pomaga...
 
 
potentator 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Gru 2015
Posty: 185
Skąd: zw
Wysłany: 2016-11-12, 22:52   

Czyli 0.4 za słabe? Słupki,mam drewniane a na nich izolatory plastikowe,wiec impuls raczej impuls się nie traci .sprawdzalem testerem i dioda mruga. Ogród mam cały ogrodzony ale i tak przechodzi...co mogę poprawić ?już kasy tyle włożyłem...
 
 
potentator 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Gru 2015
Posty: 185
Skąd: zw
Wysłany: 2016-11-13, 09:19   

Wiem,czytałem wysoksc mam tak jak pisze. Pastuch nie styla się z trawa wiec nie musi być taka siła a i długość nie jest duża. A czytałem ze agri 500 z ta moca 0,4 na alledrogo da rade. Wiec już nie wiem jak ona się tam znalazła.
 
 
wolanin 
Administrator


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 1871
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-11-13, 09:23   

potentator napisał/a:
Przebic nie ma bo dalem pod dolna linka stara wykladzine,a ona sie i tak przeczolgala...

Ta wykładzina mnie zastanawia - czy nie powoduje odizolowania zwierzęcia od uziemionego bieguna urządzenia. Ja od lat walczę z sarnami pastuchem, mam ogrodzony cały teren działki dookoła i jedynym negatywnym czynnikiem jakiego się dopatrzyłem co do skuteczności urządzenia - była zawsze trawa. Urządzenie natomiast jest mocniejsze niż Twoje, kilka J. Część przewodów izolowana słupkami plastikowymi, część izolatorami wkręcanymi w słupki drewniane, wszystko działa idealnie dopóki obkaszam, czy usuwam rośliny herbicydem. Natomiast przy stawku w Krakowie mam na koty urządzenie podobne do Twojego - ułamek Dżula. Tam już istotne jest dobre doziemienie. Dlatego przeprowadziłem drut uziemiający jako dodatkowy obwód ogrodzenia, lecz położony na ziemi, a raczej murku betonowym.

Dla poprawienia skuteczności zrobiłbym kilka modyfikacji - jak radzi Bolek - siatka metalowa, albo dodatkowy sztywny drut nisko przy ziemi ustabilizowany dodatkowymi małymi plastikowymi/szklanymi słupkami wbitymi w ziemię - żeby wydra tego nie podniosła. Można także - ja tak robiłem - połączyć poziome druty pionowymi, kilka takich łączników pomiędzy słupkami - co utrudni rozchylenie i przeciśnięcie się pomiędzy nimi.
Na wykładzinie rozciągnąłbym i przytwierdził do podłoża jakimiś wbitymi szpilkami 1 lub 2 druty od bieguna uziemionego zapewniające skuteczniejsze zwarcie biegunów urządzenia przez zwierzę.
No i niestety różnica w efektach w zależności od ilości Dżuli jest bardzo wyraźna. Pastuch na wsi rąbie tak jakby ktoś wymierzył solidnego kopa, ten mały przy stawku - to typowy lekki wstrząs elektryczny. Kwestia Twojej determinacji, ale jak ten mały nie daje rady... W materiale o wydrach jest napisane, że jakość urządzenia ma kluczowe znaczenie, trudno się z tym nie zgodzić.
_________________
Paweł
Koipond 7,4m3 wolanina - trochę zdjęć wcięło, ale uzupełniam
Moje koi
Koi po redukcji stadka, maj 2017 czerwiec 2017 wrzesień 2017 maj 2018
 
 
potentator 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Gru 2015
Posty: 185
Skąd: zw
Wysłany: 2016-11-13, 13:25   

To mogę dać ta linke co mi została i pociągnąć od uziemienia? Palik dałem metrowy wbity w ziemie. Siatki nie daje bo jedna już kupiłem i dałem do ogrodzenia które mam. To ściągnąć te wykładzinę?

[ Dodano: 2016-11-13, 14:49 ]
Dalem dluzszy palik, wyrzucilem wykladzine. Dotykalem przez trawe plecionki i czuje duzy impuls. Zobaczymy czy dalej wydra bedzie atakowac ryby...

[ Dodano: 2016-11-13, 17:31 ]
A mam pytanie jeszcze czy uziemienie moge podlaczyc pod istniejace ogrodzenie dzialki, mam je jakis 1 m od grobli. Wtedy nie bedzie sie wspinala po siatce...
 
 
wolanin 
Administrator


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 1871
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-11-14, 13:29   

potentator napisał/a:
czy uziemienie moge podlaczyc pod istniejace ogrodzenie dzialki, mam je jakis 1 m od grobli. Wtedy nie bedzie sie wspinala po siatce...

Uziemienie (piszesz o uziemieniu, nie o drugim zacisku?) ma być zrobione jak najskuteczniej (jak najmniejszy opór) i taki wynalazek może co najwyżej pogorszyć jego skuteczność. Jeżeli to ogrodzenie metalowe, słupki wchodzące w grunt - to po prostu uziemisz dość skutecznie ten biegun, a dotykając płotu i tak nic nie będziesz raczej czuł.
_________________
Paweł
Koipond 7,4m3 wolanina - trochę zdjęć wcięło, ale uzupełniam
Moje koi
Koi po redukcji stadka, maj 2017 czerwiec 2017 wrzesień 2017 maj 2018
 
 
potentator 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Gru 2015
Posty: 185
Skąd: zw
Wysłany: 2016-11-14, 20:50   

Dalem dwa paliki 1 m do uziemienia i wywalilem wykladzie, i wali trza. Wydry od 2 dni nie bylo, mam nadzieje ze to ogrodzenie elektryczne pomoglo . Wydra to nie koza czy dzik, wiec wydaje mi sie ze jak ktos nie ma iles tam km ogrodzenia to ten pastuch da rade, po odpowiednich modyfikacjach. Mam nadzieje ze uda mi sie wydre przechytrzyc, bo ryb stracilem w sumie jak policzyc to za ok. 500 zl. Ja sobie kupowalem a ona wyjadala. To teraz bym nie wiedzial gdybym jej sam nie zauwazyl. Potrafila jesiotra na 70 cm zjesc... :/
 
 
majjdaan2 
Nowy


Dołączył: 13 Lis 2016
Posty: 5
Skąd: warszawa
Wysłany: 2016-11-17, 16:03   

No to wydra widocznie została wypłoszona.
_________________
read full article
 
 
potentator 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Gru 2015
Posty: 185
Skąd: zw
Wysłany: 2016-11-18, 08:27   

Dokladnie juz nie ma sladu po niej. teraz musze sobie poradzic z ptakami i mam pewien pomysl... zrobie wstazki na mostku i beda je odstraszaly hihihi
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny