wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Oczko Anastazji
Autor Wiadomość
aniacios 
Początkujący


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 15 Kwi 2016
Posty: 39
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2017-04-17, 10:07   

Właśnie to studiowałam na forum :-D W tym tygodniu sprawdzę ph wody i jeżeli będzie za wysokie obniżę . Jestem gotowa do walki z nimi ;)
 
 
aniacios 
Początkujący


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 15 Kwi 2016
Posty: 39
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2017-04-20, 10:54   

W nocy mróz nawiedza a w oczku jeszcze nuda








 
 
taniw 
Oczkomaniak


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 1164
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-04-20, 12:15   

Rzeczywiście, tych "nitek" to masz ciut, ciut i jeszcze trochę. Ale widzę miejsce na nowe roślinki.
 
 
Qba 
Entuzjasta


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Maj 2016
Posty: 589
Skąd: Barczewo
Wysłany: 2017-04-20, 12:37   

Ja dzisiaj trochę swoich nitek wybrałem grabkami do liści.
 
 
Irkus 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Gru 2014
Posty: 115
Skąd: Tomaszów Maz
Wysłany: 2017-04-23, 20:00   

Ale tej zielonki to masz.Ja na twoim miejscu przepompował bym tą wodę pompą do brudnej wody przez jakieś sito z włókniną bo nawijać na jakiś patyk to potrwa chyba wieki.
Pozdrawiam :pa:
_________________
Pozdrawia Irek. Oczko na milion litrów
 
 
PIOTR.P 
Hobbysta



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 14 Maj 2010
Posty: 410
Skąd: GÓRY
Wysłany: 2017-04-23, 20:13   

szkoda roboty i czasu
puszczą rośliny lilie trochę zacienią lustro wody pompa i filtr zrobią resztę i będzie okej.
_________________
GÓRAL
 
 
Irkus 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Gru 2014
Posty: 115
Skąd: Tomaszów Maz
Wysłany: 2017-04-23, 20:34   

Nie miałem z czymś takim jeszcze do czynienia,ale widać że kolega Piotr troszkę dłużej w tym interesie siedzi i wie co pisze,może chociaż te donice z roślinami uwolnić od tych glonów,rośliny miały by lżej wystartować.Czy też się mylę? :)
_________________
Pozdrawia Irek. Oczko na milion litrów
 
 
smazio 
Uczestnik


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 22 Lip 2012
Posty: 90
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-04-23, 20:57   

Bardzo ładne oczko. Duża półka aż się prosi o obsadę roślinami :) . Gratuluję krystalicznie czystej wody :) . Pozazdrościć :P
P.S. Gloniasty dywan też niczego sobie ;) przy tak czystej wodzie nawet fajnie to wygląda :) . Masz zamaskowaną folię nawet pod wodą ;) .
_________________
Moje oczko
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=6783
 
 
luzio 
Entuzjasta


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 27 Maj 2012
Posty: 748
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2017-04-23, 21:14   

Dla mnie jednak trochę nienaturalnie to wygląda. Chyba wolę trochę mętną wodę z małym glutem niż taki widok. Takie dziwne jakieś. Ten kontrast między wodą a brzegami/dnem.
 
 
taniw 
Oczkomaniak


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 1164
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-04-24, 19:28   

PIOTR.P napisał/a:
szkoda roboty i czasu
puszczą rośliny lilie trochę zacienią lustro wody pompa i filtr zrobią resztę i będzie okej.

Z glonami nitkowatymi to według moich dotychczasowych obserwacji nie jest taka prosta sprawa. O ile glony pływające/ te powodujące zieloną wodę/ rzeczywiście w dojrzałych oczkach zanikają gdy ruszają rośliny wyższe, u mnie gdy zakwitną kosaćce to nitki nie. Dają one sobie spokojnie radę i są widoczne cały rok. Nawet po warstwą lodu można je dostrzec. Jedynym chyba sposobem na nie jest co już wielokrotnie pisałem jest obniżenie ph wody w okolice 6st. Ręczne usuwanie ich ma sens gdyż uwalniamy inne rośliny od ich balastu, a dodatkowo usuwamy z oczka zieloną masę która zaraz zaczęła by się rozkładać i użyźniać wodę.
 
 
Qba 
Entuzjasta


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Maj 2016
Posty: 589
Skąd: Barczewo
Wysłany: 2017-04-24, 20:02   

taniw, ile torfu dajesz na 1000 l wody? Czy stosujesz coś jeszcze w celu obniżenia ph?
 
 
taniw 
Oczkomaniak


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 1164
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-04-24, 20:47   

Szczerze przyznam, że z lenistwa nie stosuję do zakwaszania wody torfu wysokiego. Dochodzi jeszcze czynnik mojej bardzo twardej wody wodociągowej którą stosuję do dolewek. Mieszkam w Warszawie , ale na takim za.upiu , że jestem podłączony do samej końcówki wodociągu więc często z kranu leci mi aromatyczna kawa. Torf trzeba też po 2-3 miesiącach wymieniać bo zaczyna gnić. Stosuję aquacid? czy jakaś podobna nazwa. Jest to jedyna chemia dolewana do mojej wody. Butelkę z tym kwasem przelewam do 5l baniaka po mineralce mieszam z wodą, robię na spodzie igłą malutką dziurkę i całość wstawiam do strumyczka o bardzo wolnym przepływie.
 
 
PIOTR.P 
Hobbysta



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 14 Maj 2010
Posty: 410
Skąd: GÓRY
Wysłany: 2017-04-26, 21:05   

te wszystkie zabiegi są fajne i skuteczne ale czasochłonne i pracochłonne ,dodam szyszki olchowe ,kora brzozowa ......
dla mało cierpliwych i nie pokornych względem natury - dodam jeszcze ; zbieranie i podmienianie deszczówki
_________________
GÓRAL
 
 
taniw 
Oczkomaniak


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 1164
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-04-27, 09:04   

Dobre, w dużym mieście szyszek olchowych i kory brzozowej jest pod dostatkiem. Z deszczówką zaś mam ten problem, że skonstruowany przeze mnie system odpływowy trochę to utrudnia.
 
 
PIOTR.P 
Hobbysta



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 14 Maj 2010
Posty: 410
Skąd: GÓRY
Wysłany: 2017-04-27, 19:03   

ja mam lekko zdemontowaną jedną rynnę kilka chwil i z 1/4 dachu woda jak trzeba płynie prosto do oczka
trzeba tylko uważać idąc do altanki ,ale kto siedzi w altanie i griluje w ulewie
_________________
GÓRAL
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny