wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Euro KOI ~60 cm w 1500l
Autor Wiadomość
unszyl 
Początkujący


Dołączył: 26 Paź 2014
Posty: 16
Skąd: Nowy Sącz
  Wysłany: 2016-05-13, 20:17   Euro KOI ~60 cm w 1500l

Witam.
Dzisiaj podczas poszukiwania roślin do oczka wodnego, zobaczyłem w jednym ze sklepów pięknego białego EURO KOI ok. 60 cm i nie mogę przestać o nim myśleć :) Zdaje sobie sprawę że moje pytanie jest trochę głupie ale wolę się upewnić, ponieważ bym później żałował. A więc tak jak w temacie czy była by szansa, aby zabrać go do mojego oczka 1500 l? Dodam że oczko jest w kształcie koła o średnicy ok. 2,6 m o głębokości 30 - 80 cm. Taki pomysł przyszedł mi do głowy ponieważ posiadam dosyć wydajną filtrację, a w sklepie jest trzymany w beczce 1000 l bez filtra tylko z wymianą wody co jakiś czas więc może czuł by się u mnie lepiej :-D Jeżeli chodzi o moją filtracje to jest to pompa 2000 l/h umieszczona na 80 cm, która pompuje wodę do filtra ciśnieniowego 15 l z lampą UV chyba 15 W pełniącego rolę filtra mechanicznego. Potem woda przepływa do filtra biologicznego o pojemności 150 l wypełnionego keramzytem a stamtąd do oczka :) Dodatkowo posiadam pompę 1000 l/h która znajduje się na 30 cm która służy do napowietrzania. Proszę o odpowiedź i wyrozumiałość! Z góry dziękuję :-D
 
 
taniw 
Oczkomaniak


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 1164
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-05-13, 20:22   

Bez obrazy, ale to tak jakbyś zamknął się do końca życia w super wentylowanym kiblu.
 
 
unszyl 
Początkujący


Dołączył: 26 Paź 2014
Posty: 16
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2016-05-13, 20:29   

Tylko tak jak pisałem czy nie będzie choć trochę lepiej niż w beczce 1 m x 1 m bez filtracji? Raczej ciężko będzie go sprzedać bo kiedy pytałem się sprzedawcy czy mi go ktoś nie sprzątnie to powiedział że sprzedają się tylko małe a ten jest u niego od stycznia.
 
 
taniw 
Oczkomaniak


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 1164
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-05-13, 20:33   

Dużo masz w oczku innych ryb? Tak trochę u ciebie mało wody, a ryba duża. I za płytko trochę, musiałbyś ją na zimę gdzieś zabierac.
 
 
unszyl 
Początkujący


Dołączył: 26 Paź 2014
Posty: 16
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2016-05-13, 20:41   

Mam jeszcze 5 karasi ~ 20 cm. Oczywiście na zimę powędrowałby do piwnicy również do 1000 l ale z przeniesioną filtracją z oczka. I odnośnie tego kibla :-D to myślę że nie do końca życia ponieważ w 100% za rok, dwa powstanie coś nowego ale na razie środki na to nie pozwalają.
 
 
taniw 
Oczkomaniak


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 1164
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-05-13, 20:43   

To zmienia postać rzeczy, ja bym na twoim miejscu .....
 
 
unszyl 
Początkujący


Dołączył: 26 Paź 2014
Posty: 16
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2016-05-13, 21:04   

A przebywanie w tych 1500 l może wpłynąć negatywnie na zdrowie ryby czy przy tej filtracji będzie to najwyżej dyskomfort?
 
 
violettaxx 
Przyjaciel forum



Pomogła: 21 razy
Dołączyła: 05 Maj 2009
Posty: 1195
Skąd: Gronity
Wysłany: 2016-05-15, 08:56   

Musisz zdać sobie sprawę ze taki duży koi będzie generować zanieczyszczenia podwójnie większe jak cala zgraj twoich karasi..... poza tym wzrost się zahamuje jak nie dasz rade podmienić wody mimo filtracji..... i co zima ?
_________________
Moje KOI
http://www.youtube.com/watch?v=MO7k7m2sDIY
http://www.youtube.com/watch?v=snDI_ULS7yw
http://www.fotosik.pl/moje_zdjecia.html
 
 
Pawlak 
Oczkomaniak



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Cze 2007
Posty: 852
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2016-05-16, 12:23   

Na pewno nie urośnie już. Pewnie dałby sobie jakoś radę, a na zimę namiot z przezroczystej foli nad oczkiem.
Jednak 60cm koi to na prawdę wielki rap i na taką wodę to troszkę za dużo. Lepiej zrobisz jak kupisz sobie dwa małe euro koi i wpuścisz je. Dostosują swój rozmiar do oczka, a dadzą Ci mnóstwo radości z ich posiadania.
_________________
https://wizjonerbezwizji.blogspot.com/ Mój Blog osobisty.
http://ogrodwodny.blogspot.com/ Mój blog o oczkach wodnych.
 
 
 
Ryba2008 
Przyjaciel forum



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 652
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-05-16, 19:08   Re: Euro KOI ~60 cm w 1500l

unszyl napisał/a:
Witam.
Dzisiaj podczas poszukiwania roślin do oczka wodnego, zobaczyłem w jednym ze sklepów pięknego białego EURO KOI ok. 60 cm ........:-D


Witam i pytam: jak jest cena tej rybki w tym sklepiku? Ryba2008
_________________
Wszyscy jesteśmy Aniołami z jednym skrzydłem. Będziemy latać tylko wtedy, gdy obejmiemy drugiego człowieka. Bruno Ferrero
 
 
unszyl 
Początkujący


Dołączył: 26 Paź 2014
Posty: 16
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2016-05-17, 20:26   

180 zł :P
 
 
Ryba2008 
Przyjaciel forum



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 652
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-05-17, 20:44   

unszyl napisał/a:
180 zł :P


Witam. To niewiele. Ale Kolega Irkus (Irek) mógłby kopić taką rybę. Ma oczko na milion litrów. Ryba2008 :soczek:
_________________
Wszyscy jesteśmy Aniołami z jednym skrzydłem. Będziemy latać tylko wtedy, gdy obejmiemy drugiego człowieka. Bruno Ferrero
 
 
wolanin 
Administrator


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 1871
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-05-18, 08:01   Re: Euro KOI ~60 cm w 1500l

unszyl, dałbyś radę tam zaglądnąć i zrobić zdjęcie? Może udałaby się akcja "Szukamy domu dla białego koi"?

Moim zdaniem Twoje oczko jest lepsze niż ten 1m3, nawet przy minimalnych głębokościach, jakkolwiek ryby te potrzebują przestrzeni także w kierunku góra - dół, np. lubią manewrować przy pobieraniu pokarmu podpływając od dołu, nurkując,... . W obu przypadkach ryba przy dobrej filtracji może w tak małych zbiornikach spokojnie sobie mieszkać, znany jest przytaczany przez bardzo poważnego eksperta z Wielkiej Brytanii Mike Snadena przypadek wychowu 8 koi jumbo (bardzo duże rozmiary, ok 90cm) w zbiorniku podobnej średnicy co Twój. Mają się tam wyśmienicie. Oczko ma jednak stałą głębokość 90cm.
Jest jedno (właściwie dwa) ale. Byłbym ostrożny w ocenie Twojego systemu filtracji jako wystarczający. Z karpiami temat czystości wody ma się jednak zupełnie inaczej niż w przypadku karasi. Druga sprawa, to zimowanie. Albo Mauser 1m3 w piwnicy, albo przy takim oczku bezwzględnie jakieś bardzo dobre ocieplające nakrycie oczka w zimie.
Ja bym na Twoim miejscu wziął tego karpia, jeżeli Cię tak zachwyca - to kwestia nastawienia i gotowości podjęcia działań dla zapewnienia mu właściwych warunków. Skoro jest wart zachodu, to stwórz mu warunki jak najlepsze, przede wszystkim wodę krystalicznie czystą i uwolnioną od produktów przemiany materii.

Co do "super wentylowanego kibla" - można bardzo dobrze ocenić, czy ryba jest w danym zbiorniku "zadowolona" ze swojego miejsca pobytu - brak nerwowych zachowań jak jeżdżenie nosem po ścianie zbiornika, próby wyskoczenia, ucieczki, stałe poczucie zagrożenia, etc. Porównywanie psychiki ryby z ludzką w tym względzie nie ma sensu. Równie dobrze moglibyśmy ubolewać, że ryba nie ma zapewnionej lektury dzieł Lema i dostępu do Internetu.
_________________
Paweł
Koipond 7,4m3 wolanina - trochę zdjęć wcięło, ale uzupełniam
Moje koi
Koi po redukcji stadka, maj 2017 czerwiec 2017 wrzesień 2017 maj 2018
 
 
Ryba2008 
Przyjaciel forum



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 652
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-05-18, 13:50   Re: Euro KOI ~60 cm w 1500l

wolanin napisał/a:
unszyl, dałbyś radę tam zaglądnąć i zrobić zdjęcie? Może udałaby się akcja "Szukamy domu dla białego koi"?


Witam i popieram pomysł kolegi Wolanina. Akcja powinna się udać. Należy znaleźć duże lokum M1 dla białego Koi. Pozdrawiam i trzymam kciuki za powodzenie. :brawo:
_________________
Wszyscy jesteśmy Aniołami z jednym skrzydłem. Będziemy latać tylko wtedy, gdy obejmiemy drugiego człowieka. Bruno Ferrero
 
 
unszyl 
Początkujący


Dołączył: 26 Paź 2014
Posty: 16
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2016-05-19, 17:02   

Zacznę może od tego że rybcia nie będzie miała raczej tych 60 cm ale gdzieś 50. Stwierdziłem tak po dłuższym zastanowieniu, ponieważ w sklepie była w zbiorniku 1 x 1 a na pewno więcej niż połowy nie zajmowała :P . Nie wiem czy te 10 cm mają jakieś znaczenie ale wolę napisać. I jeszcze dowiedziałem się że waży ona ~ 3 kg.
wolanin napisał/a:
Byłbym ostrożny w ocenie Twojego systemu filtracji jako wystarczający. Z karpiami temat czystości wody ma się jednak zupełnie inaczej niż w przypadku karasi.
Od razu przepraszam ale nie wiem jak dodać adnotacje do wcześniejszej wypowiedzi
Pozwolę sobie dać Ci na bieżąco wskazówkę: odpowiadając użyj przycisku "Cytuj", zobaczysz cały wpis otoczony znacznikami quote i /quote z kwadratowymi klamerkami. Można powtarzać te znaczniki dla fragmentów obrabianego wpisu, zawsze muszą być w parach: quote otwiera, /quote zamyka
Jeżeli o to chodzi to mógłbym przekierować tą pompę 1000 l/h do beczki 230 l z jakimś żwirem.

Cytat:
Druga sprawa, to zimowanie. Albo Mauser 1m3 w piwnicy, albo przy takim oczku bezwzględnie jakieś bardzo dobre ocieplające nakrycie oczka w zimie.
- Jeżeli o zimowanie chodzi to już pisałem wcześniej że przeniósłbym go do mausera do piwnicy z filtracją przeniesioną z oczka.

Cytat:
Ja bym na Twoim miejscu wziął tego karpia, jeżeli Cię tak zachwyca...
- To nie chodzi w sumie o to że mnie tak zachwyca. Po prostu mam już dość moich "nieśmiałych"ryb które boją się jak się tylko zbliży do oczka i myślałem że taka duża ryba będzie bardziej śmiała,powolniejsza i "majestatyczna" :-D Jeżeli się mylę i to nie ma znaczenia to bardzo proszę o odpowiedź.

Cytat:
unszyl, dałbyś radę tam zaglądnąć i zrobić zdjęcie?
- i oczywiście jak będę to zrobię zdjęcie :good:
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny