wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zima nadchodzi - konieczne prace
Autor Wiadomość
Ryba2008 
Przyjaciel forum



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 652
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-08-28, 14:46   

Witam. Ja nigdy nic nie bralem z oczka na zime. Rosliny i ryby zimuja w oczku wodnym. Uschle rosliny przycinam wiosna. Oczka nigdy nie czyscilem odkurzaczem.. Staram sie, zeby oczko mialo klimat bardziej zblizony do natury. Zima wlaczam styropianowe dwa przereble i napowietrzanie pompka akwariowa. Poczytaj wiecej postow na tym forum. Do konca sierpnia na forum cisza. Oczkomaniacy wypoczywaja na Karaibach i w Egipcie.. Po pierwszym wroca i udziela Ci wiecej informacji. Pozdrawiam. Ryba2008
_________________
Wszyscy jesteśmy Aniołami z jednym skrzydłem. Będziemy latać tylko wtedy, gdy obejmiemy drugiego człowieka. Bruno Ferrero
 
 
taniw 
Oczkomaniak


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 1164
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-08-28, 20:23   

Tsuaki napisał/a:
Witam ! :-D
Jestem świeżym posiadaczem oczka (od początku sierpnia) i pomału czas przygotować się na pierwszą zimę :-D Mam kilka pytań:
- Czy zimujecie pistie, hiacynty? Jakieś sprawdzone sposoby?
-Czyszczenie oczka przed zimą; czy wypuszczać cała wodę ( zostawiając kilka beczek starej wody) myć brzegi i wybrać cały muł który się nagromadził ? Jak przyciąć lilie i grążela
Co z roślinami podwodnymi? Takimi jak Rogatek Rodestnica Moczarka Wywłócznik Kabomba Te roślinki na zimę tez się przycina ?
-i co z roślinami bagiennimi? Niezapominajka błotna Babka wodna Turzyca Jeżogłówka Potocznik Przetacznik bobowniczek Przęstka Sit rozpierzchły Łączeń

Z góry Dzięki :)

1.Pistia,hiacynty itp do śmietnika
2Muł możesz wybrać, ale wody nie wylewaj /raczej dolej/
3. Rośliny bagienne zostaw w spokoju /usuń tylko zwiędłe liście/
4. Z roślinami podwodnymi nie rób kompletnie nic.
 
 
larix 
Początkujący


Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 17
Skąd: Świętokrzyskie
Wysłany: 2015-09-15, 19:38   

Obok mojego oczka rosną duże brzozy, już zaczynają opadać z nich pojedyńcze liście. Próbuje je wyciągnąć siatką, trochę też zbiera skimmer. Jak przyjdzie październik to liści będzie tak dużo, że skimmer ( Oase AquaSkim 40) sobie nie poradzi i się zapcha. Ja też nie zawsze mogę codziennie wyciągać je siatką czy czyścić skimmer. Zastanawiam się czy nie rozpiąć siatki ale na oczko o powierzchni około 40 m/2 nie będzie to takie łatwe.
Napiszcie proszę czy stosujecie takie siatki a jeśli tak to jakie i jak je mocujecie.
Próbowałem znaleźć odpowiedź na to pytanie w archiwum ale bezskutecznie.
 
 
saider87 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Sty 2015
Posty: 118
Skąd: Dębica
Wysłany: 2015-09-16, 13:38   Co z lilią na zime

Witam co robicie z lilia wodną na zime? Obcinacie na zero?Teraz jeszcze jest kilka pożółkłych liści,rośnie na 70 cm. Kiedy to robić jak będą przymrozki nocami dopiero??
_________________
POZDRAWIA MICHAŁ
 
 
rewi 
Moderator
Mini Oczko Wodne



Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 18 Cze 2011
Posty: 2376
Skąd: woj. Lubelskie
Wysłany: 2015-09-17, 13:07   

saider87, ścinam na zero ;) lepiej poczekać z tym do października teraz jest jeszcze ciepło u mnie jeszcze lilie kwitną :P
_________________
Pozdrawiam, Ewa!

Moje Oczko Wodne
Ogród i rośliny
 
 
saider87 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Sty 2015
Posty: 118
Skąd: Dębica
Wysłany: 2015-09-17, 15:59   

U mnie tydzień temu wyszedł kwiat jeszcze,ale deszcze go trochę pobił jak był otwarty i amen już się nie otworzył i tonie powoli :) i nie widzę już żadnego pąka u nasady donicy,chyba już koniec u mnie jeśli chodzi o kwiat.Dalej nie wiem właściwie jaką mam odmianę i czy jaką kolwiek odmianę.Tak to nie wiem do kiedy kwitnie.W sumie mam pierwszy sezon lilie więc dopiero poznaje jej uroki :) Dzięki za radę
_________________
POZDRAWIA MICHAŁ
 
 
Majkel1980 
Nowy


Dołączył: 18 Sie 2015
Posty: 4
Skąd: Otwock
Wysłany: 2015-10-13, 14:23   

Witam wszystkich mam szybkie pytanko czy kaskada w tym okresie tj październik i grudzień może być włączona??? mam oczko 4x6m o głębokości do 2,2m wszystkie ryby zeszły na dno a miałem ich ze 100 czy to dobrze nie wychładzam za bardzo wody? czy lepiej wyłączyć kaskady i kupić na na powietrzacz ???
 
 
Gosik 
Przyjaciel forum
Polonistka Forum



Pomogła: 129 razy
Dołączyła: 06 Maj 2010
Posty: 4150
Skąd: Warszawa/Radzymin
Wysłany: 2015-10-21, 12:39   

Ja już kaskadę wyłączyłam, tak jak i dopływy strumieni. Teraz to tylko wychładzasz wodę, a rośliny już jej nie czyszczą. Wyłącz kaskadę, zamontuj napowietrzacz.
_________________
Moje pierwsze oczko 2010r. http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=4290
Płazarium 2013
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
 
Majkel1980 
Nowy


Dołączył: 18 Sie 2015
Posty: 4
Skąd: Otwock
Wysłany: 2015-10-30, 11:51   

Dziękuję za info.
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny