wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Naprawa oczka wodnego
Autor Wiadomość
mat 
Nowy


Dołączył: 17 Kwi 2016
Posty: 4
Skąd: Zbójna
Wysłany: 2016-04-17, 14:55   Naprawa oczka wodnego

Witam !
Mam problem i to nie mały z moim pseudo oczkiem wodnym. Mianowicie jest to moje pierwsze oczko wodne i zostało wykonane w sposób niepoprawny. Mam pytanie czy możliwe jest jeszcze zakrycie w jakiś sposób foli widocznej przy brzegu ? Czy pozostaje mi tylko wyburzenie i budowa od początku ?
Pozdrawiam




 
 
JAmaTO 
Początkujący


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 12
Skąd: Sędziszów Młp.
Wysłany: 2016-04-17, 17:04   

Te kamienie na brzegach są związane betonem? Da się je ściągnąć z folii?
 
 
potentator 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Gru 2015
Posty: 185
Skąd: zw
Wysłany: 2016-04-17, 19:46   

Daj wiekszy stan wody na rowno z kamieniami, to czesciowo ci pomoze a z czasem ci folia zajdzie brudem...
 
 
mat 
Nowy


Dołączył: 17 Kwi 2016
Posty: 4
Skąd: Zbójna
Wysłany: 2016-04-17, 19:57   

Tak kamienie są związane betonem tworzą opaskę na całej powierzchni foli. Rozkucie to jedyna możliwość na ich ściągnięcie.

[ Dodano: 2016-04-17, 21:02 ]
potentator napisał/a:
Daj wiekszy stan wody na rowno z kamieniami, to czesciowo ci pomoze a z czasem ci folia zajdzie brudem...


Niewiele to pomoże bo jak dam wody na równo z kamieniami w jednym miejscu najniższym to na pozostałym obszarze gdzie jest wyżej będzie widać folie. Jak wleje wody tak że wyrówna na całej powierzchni to w tym najniższym punkcie woda bardzo szybko ucieknie przez kamienie i zaprawę.
 
 
JAmaTO 
Początkujący


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 12
Skąd: Sędziszów Młp.
Wysłany: 2016-04-17, 20:40   

Najlepiej by było rozkuć ten beton i od nowa zamaskować brzegi, ale tego chyba nie będzie chciało Ci się robić ;) jak masz tam płytką półkę to może ułóż na niej kamienie jeden na drugim, to powinno zakryć folię
 
 
Irkus 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Gru 2014
Posty: 115
Skąd: Tomaszów Maz
Wysłany: 2016-04-17, 20:49   

Od samego początku zaczynać nie musisz,chyba że chcesz zmianę koloru folii która z daleka razi w oczy.
Na twoim miejscu rozwalił bym ten beton,podkopał brzeg z 15/20 cm w dół ,tylko samą końcówkę folii wywinoł do góry i przycisnął bym kamieniami a na półkę żwir i oczywiście rośliny
_________________
Pozdrawia Irek. Oczko na milion litrów
 
 
wolanin 
Administrator


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 1871
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-04-17, 21:04   Re: Naprawa oczka wodnego

mat napisał/a:
czy możliwe jest jeszcze zakrycie w jakiś sposób foli widocznej przy brzegu

Jak nie chcesz tego rozwalać, to weź wiertarkę, wiertło do betonu i grubą żyłkę. Trochę cierpliwości i możesz umocować kamienie nieco ekstrawaganckim sposobem - podwieszone jak korale. Możesz też zakryć folię podwieszoną plecionką z maty kokosowej, ale lepiej, żeby to kamienie schodziły do samej wody.
_________________
Paweł
Koipond 7,4m3 wolanina - trochę zdjęć wcięło, ale uzupełniam
Moje koi
Koi po redukcji stadka, maj 2017 czerwiec 2017 wrzesień 2017 maj 2018
 
 
mat 
Nowy


Dołączył: 17 Kwi 2016
Posty: 4
Skąd: Zbójna
Wysłany: 2016-04-18, 08:11   

O dzięki za tak wielki odzew. Jeden brzeg oczka zostanie rozkuty i podniesiony nieco do góry. Na drugim jeżeli zostanie jakieś niewielkie miejsce z widoczną folią zawieszę kamienie.
Zdam relacje z tego co zrobiłem dopiero w wakacje , gdy będę miał więcej czasu na przebudowę.
Pozdrawiam
 
 
luzio 
Entuzjasta


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 27 Maj 2012
Posty: 748
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2016-04-18, 08:49   

A ja na twoim miejscu rozbiłbym całość. Masz tam kupę miejsca. Jeśli traktujesz oczko na serio to lepiej zrobić to od nowa bo i tak za jakiś czas stwierdzisz że jest nie tak. Zrób duże ładne oczko porządną filtracją albo je zlikwiduj.
 
 
mat 
Nowy


Dołączył: 17 Kwi 2016
Posty: 4
Skąd: Zbójna
Wysłany: 2016-04-18, 17:05   

luzio napisał/a:
A ja na twoim miejscu rozbiłbym całość. Masz tam kupę miejsca. Jeśli traktujesz oczko na serio to lepiej zrobić to od nowa bo i tak za jakiś czas stwierdzisz że jest nie tak. Zrób duże ładne oczko porządną filtracją albo je zlikwiduj.


Wybacz , ale na ogromne oczko wodne z specjalnym filtrem zżerającym ogromne ilości prądu mnie nie stać. Te zostanie przebudowane , aby zakryć folie. A po dodaniu roślinności i grysu jeszcze będzie cieszyło oko .
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny