wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
oczko na działce - dziennik z budowy
Autor Wiadomość
motor 
Uczestnik


Dołączył: 11 Kwi 2016
Posty: 74
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 2016-04-13, 19:43   oczko na działce - dziennik z budowy

Dwa lata temu wyglądało tak



13 kwietnia 2016 roku wygląda tak





[ Dodano: 2016-04-13, 22:02 ]
Znalazłem zdjęcie z 2015 roku



[ Dodano: 2016-04-30, 23:05 ]
Jeszcze jedno zdjęcie z 2015 roku - poziomowanie oczka.

 
 
wolanin 
Administrator


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 1871
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-04-14, 07:24   Re: oczko na działce - dziennik z budowy

motor napisał/a:
13 kwietnia 2016 roku wygląda tak

Meteoryt odparował? ;)
_________________
Paweł
Koipond 7,4m3 wolanina - trochę zdjęć wcięło, ale uzupełniam
Moje koi
Koi po redukcji stadka, maj 2017 czerwiec 2017 wrzesień 2017 maj 2018
 
 
motor 
Uczestnik


Dołączył: 11 Kwi 2016
Posty: 74
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 2016-04-14, 09:31   Re: oczko na działce - dziennik z budowy

wolanin napisał/a:
motor napisał/a:
13 kwietnia 2016 roku wygląda tak

Meteoryt odparował? ;)


Alkohol odparował? ;)
 
 
wolanin 
Administrator


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 1871
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-04-14, 13:54   Re: oczko na działce - dziennik z budowy

motor napisał/a:
wolanin napisał/a:
motor napisał/a:
13 kwietnia 2016 roku wygląda tak

Meteoryt odparował? ;)


Alkohol odparował? ;)

:?
Cóż, jeżeli nie trafiłem w Twoje poczucie humoru - to przepraszam, proponuję usunięcie ostatnich wpisów.
_________________
Paweł
Koipond 7,4m3 wolanina - trochę zdjęć wcięło, ale uzupełniam
Moje koi
Koi po redukcji stadka, maj 2017 czerwiec 2017 wrzesień 2017 maj 2018
 
 
motor 
Uczestnik


Dołączył: 11 Kwi 2016
Posty: 74
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 2016-04-14, 16:29   

Ja również przepraszam, przede wszystkim za zbyt pochopną ocenę... no i za kąśliwość też. Wiesz, nie znam Cię i odebrałem Twój post jako czystą złośliwość. Jednak Twój ostatni wpis całkowicie zmienia kontekst. Pozdrawiam serdecznie i mam nadzieję, że ostatecznie zostaniemy forumowymi kolegami. :soczek:
 
 
wolanin 
Administrator


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 1871
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-04-14, 16:47   

:) :soczek:

To może jeszcze do meritum.
Zastanowił mnie kształt oczka, bo zazwyczaj - a na tym forum nieraz na to trafisz - poleca się kształt nieregularny, z różnymi wysokościami półek na jego obwodzie.
Czy taka idealna okrągłość jest zamierzona w tym sensie, że jest częścią jakiegoś planu, aranżacji, etc., czy po prostu tak machnąłeś, bo tak lubisz, powiedzmy, na dzień dzisiejszy?
_________________
Paweł
Koipond 7,4m3 wolanina - trochę zdjęć wcięło, ale uzupełniam
Moje koi
Koi po redukcji stadka, maj 2017 czerwiec 2017 wrzesień 2017 maj 2018
 
 
motor 
Uczestnik


Dołączył: 11 Kwi 2016
Posty: 74
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 2016-04-14, 18:29   

Myślę, żeby złamać kolistą formę oczka dwoma małymi autonomicznymi strefami błotnymi oraz nasadzeniami wokół oczka. To jest moje pierwsze oczko i nie do końca wiem czego mogę się spodziewać. Coś tam sobie wymyśliłem, ale jak to wyjdzie zobaczymy. W ostatecznym rozrachunku chciałbym uniknąć wrażenia wypełnionej wodą dziury po meteorycie w trawniku. Ale co tam, zawsze można nawieźć ziemi i zrobić skalniak :)
 
 
Ryba2008 
Przyjaciel forum



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 652
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-04-14, 20:00   

Witam.
Motorku, podaj średnicę i głębokość w środku planowanego oczka. Ryba2008 :piwko:
_________________
Wszyscy jesteśmy Aniołami z jednym skrzydłem. Będziemy latać tylko wtedy, gdy obejmiemy drugiego człowieka. Bruno Ferrero
 
 
motor 
Uczestnik


Dołączył: 11 Kwi 2016
Posty: 74
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 2016-04-16, 18:55   

Średnica 4 metry, głębokość 1 metr.
 
 
aquamaniac 
Uczestnik


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 21 Mar 2016
Posty: 54
Skąd: Mikołów
Wysłany: 2016-04-16, 22:57   

Koliste kształty niestety ani nie wyglądają bardzo naturalnie, ani nie są łatwe w obsłudze. Wiem, co mówię bo miałem sporo czasu oczko okrągłe, naprawdę najlepiej jest zmienić jego kształt na taki aby linia brzegowa była bardziej urozmaicona, pozwoli to także na lepsze i efektowniejsze zagospodarowanie półek na rośliny. Można formować dowolną kompozycję z roślin i zawsze przy nieregularnym oku będzie to wyglądać dobrze (oczywiście podstawą jest perspektywa w takiej kompozycji), niestety w kolistym oczku znacznie trudniej o to. Polecam zmienić kształt niecki póki to jeszcze możliwe i najlepiej powiększyć :yahoo:
 
 
Elendil 
Przyjaciel forum



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 1403
Skąd: Radom
Wysłany: 2016-04-22, 20:55   

A mnie się kształt podoba :) Inny niż wszystkie a moje drugie to też niemal idealny, tyle, że prostokąt. Ale cyrkiel musiał być ogromniasty ;)
Witaj na forum, krytyką się nie przejmuj. Ma się podobać Tobie i Twoim bliskim :piwko:
_________________
OCZKA ELENDILA MOJE PODRÓŻE TANIE HOTELE
5000l oczko + 1600l płazarium,
Pozdrawiam i zapraszam. Tomek.
 
 
 
motor 
Uczestnik


Dołączył: 11 Kwi 2016
Posty: 74
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 2016-04-27, 19:05   

Elendil dzięki za wsparcie. :soczek: Może pod koniec tygodnia będę miał już dziurę z wodę w trawniku :yahoo: . Dzwoniłem do firmy Galińscy. Doradzili mi folię 0,8 mm. Zamówiłem, a że jutro będę w pobliżu Kluczborka to zaoszczędzę na wysyłce. Cena niecała 10 zł za metr.

[ Dodano: 2016-04-28, 19:50 ]
Folia już jest położona. Oczko częściowo wypełnione wodą. Już wiem, że nie wiem jak zrobić kilka rzeczy. To znaczy coś tam wymyśliłem sobie ale nie wiem czy zadziała. Ale nie będę zawracał sobie głowy wszystkim na raz. Pierwsza rzecz która mnie frapuje to wypełnienie strefy przybrzeżnej. Pierwszym pomysłem było wypełnienie całości kamieniami i żwirem 16-32. To ma być strefa uprawy hydroponicznej. Zastanawiam się czy jest sens zapełniać całość kamieniami. Czy jest jakiś patent na wypełnienie innym materiałem, a kamienie tylko do zamaskowania i ewentualnego obciążenia dolnej warstwy?
 
 
motor 
Uczestnik


Dołączył: 11 Kwi 2016
Posty: 74
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 2016-04-29, 18:07   

Dziś dalsze napełnianie oczka.

Oczko wybudowane jest na pochyłym terenie w kierunku pierwszego planu (zdjęcie poniżej). Poziom wody będzie od strony ganku w okolicach poziomu terenu. Z drugiej strony będzie wysoki brzeg. Nie wiem jeszcze jak go wykończyć. Zastanawiam się nad kamiennym zboczem albo murkiem z kostki brukowej, może jakaś płożąca się, zwisająca roślinność - macie jakieś pomysły?

Strefa przybrzeżna z grubsza będzie wyglądała tak

i tak z innej perspektywy

Myślę o tym żeby nie wypełniać całości kamieniem, tylko z góry dla zamaskowania dolnej warstwy. Mogę użyć gruzu ceglanego zabrudzonego zaprawą murarską? Sama cegła chyba nie stanowi problemu, bo to glina palona. A co z zaprawą? Będzie oddziaływać na parametry wody? Z drugiej strony buduje się przecież oczka z siatkobetonu. Co sądzicie. Zaoszczędził bym na kamieniu i pozbył się trochę gruzu z działki :?:
 
 
taniw 
Oczkomaniak


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 1164
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-04-29, 18:51   

Zaprawa murarska jest robiona z dodatkiem wapna, więc zdecydowanie odpada. Oczka z siatkobetonu pokrywa się na wierzchu specjalnymi plastyfikatorami.
 
 
Jendras 
Bywalec


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 04 Wrz 2015
Posty: 140
Skąd: Rawicz
Wysłany: 2016-04-29, 19:44   

Jako roślinę do maskowania polecam trojesc. Jak masz nierówny teren to oczko zrobił bym w jednym poziomie tak żeby woda była równo z brzegiem. Natomiast tam gdzie wyżej zrobił bym skarpe i wybudował lady murek z lupkow lub kamieni (na ten murek kilka kamieni płaskich dużych i masz kaskade a woda spadająca z takiej wysokości świetnie dotleni wodę i napewno będzie ładnie wygladac). Wydaje mi się ze dziwnie to będzie wyglądać taki brzeg z jednej strony wyższy z drogiej niższy. W zaprawie jest wapno wiec z wodą może być problem przez jakiś czas. A jeśli chodzi o cegły gruz to nie wiem czy nie zabawia wody.
_________________
__________________________________
POZDRAWIAM JENDRAS

MOJE OCZKO WODNE 20m3
http://forum.oczkowodne.n...p=173256#173256
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny