wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Restart po raz kolejny?
Autor Wiadomość
JAmaTO 
Początkujący


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 13
Skąd: Wa
  Wysłany: 2016-04-07, 13:53   Restart po raz kolejny?

Witam :) nie wiem co dalej zrobić ze swoim oczkiem.. Ok od początku, oczko wykopane kilka lat temu o pojemności 3tys litrów w miejscu dość dobrze zacienionym, ale 2 razy wymieniałem w nim całą wodę (plus raz wymieniłem większość wody), myśląc, że może tym razem mi wyjdzie piękna woda (głupie myślenie 8) ). Po miesiącu robiła się zielona, a potem brunatna. Właściwie nie wiem dlaczego, przecież nie była to kałuża z setką ryb, bez roślin i filtra.
Świeżo po nalaniu ok rok temu :


Wiem, że estetycznie to nie wygląda ale mi dużo do szczęścia nie trzeba :piwko:
Jeśli chodzi o filtr to jest wydaje mi się byle jaki, w tym pojemniku są wkłady rurki plastikowe, żwiry, kamienie, gąbka i coś tam jeszcze (pompa 1500l/h, a i ryb jest chyba 4 karasie ) ;) chyba jest też za mało roślin, ale mimo wszystko ta woda powinna być lepszej formie

Obecnie :





Myślę, że bez kolejnego restartu oczka się nie obejdzie, więc może mi doradzicie co poprawić w tym bagnie żeby ta woda była w lepszej formie nie tylko przez pierwszy miesiąc życia...
 
 
zbiho 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lip 2012
Posty: 184
Skąd: Borek nad Balatonem
Wysłany: 2016-04-07, 15:29   

Najprościej to rozłóż nad oczkiem parasol słoneczny,w takim stanie bez roślin nie może być narażone na bezpośrednie oświetlenie słoneczne.Zasadź trzy trzymetrowe wierzby od południa.Wymyśl coś...
_________________
albo rybki i akwarium
 
 
JAmaTO 
Początkujący


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 13
Skąd: Wa
Wysłany: 2016-04-07, 16:15   

Z mądrym człowiekiem, to i porozmawiać miło. Tak na oko ile doniczek z roślinami jeszcze pasowałoby tam wsadzić i co jeszcze po za tym zrobić żeby to miało ręce i nogi? A jeśli chodzi o światło słoneczne to zdążyłem wybudować dom od południa i słońce dociera do oczka jedynie o wschodzie i zachodzie.
Oczko nie jest dla mnie na pokaz, służy przede wszystkim zwierzętom wodnym, powietrznym i reszcie gadów :)
Z góry dziękuję za pomoc :)
 
 
Jendras 
Bywalec


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 04 Wrz 2015
Posty: 140
Skąd: Rawicz
Wysłany: 2016-04-07, 16:46   

Na środku jakaś ładna lilia by się przydała 😊 dał bym więcej trzcinowatych :) wywlocznik
_________________
__________________________________
POZDRAWIAM JENDRAS

MOJE OCZKO WODNE 20m3
http://forum.oczkowodne.n...p=173256#173256
 
 
zbiho 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lip 2012
Posty: 184
Skąd: Borek nad Balatonem
Wysłany: 2016-04-07, 16:47   

JAmaTO napisał/a:
służy przede wszystkim zwierzętom

Im to akurat mętna woda służy,mogą się w niej schować,pytasz ile roślin,każdy ci odpowie;ile wejdzie,możesz dosłownie zastawić całą dostępną powierzchnię,najlepiej wychodzą grążele i grzybienie,bo z jednej doniczki potrafią zacienić dwa metry kwadratowe powierzchni wody.
_________________
albo rybki i akwarium
 
 
JAmaTO 
Początkujący


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 13
Skąd: Wa
Wysłany: 2016-04-07, 17:39   

Lilia jest jedna... Dobra pojeżdżę w lecie po stawach i powydzieram troche tej zieleniny, ale nie wydaje mi się żeby same rośliny załatwiły tutaj sprawę. A filtr zrobić własnoręcznie czy zostawić ten z takim wkładami jakie są?
 
 
Jendras 
Bywalec


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 04 Wrz 2015
Posty: 140
Skąd: Rawicz
Wysłany: 2016-04-07, 20:53   

Na zdjęciu widzę ze filtr jest ok. Widzę że masz szerokie półki na Twoim miejscu dałbym większe donice i do tego więcej roślin. Na początku zawsze jest ciężko utrzymać równowagę ale z czasem jak rośliny się odpowiednio rozrosła wtedy sam będziesz widział ze woda robi się łatwiejsza w utrzymaniu. Tez to przechodziłem kilka razy. Ale rośliny muszą mieć także składniki odżywcze do wzrostu a właśnie ryby dostarczają roślina tych składników dlatego najważniejsze jest równowaga ryby plus rośliny i dodatkowo filtr i powinno być dobrze :) :)
_________________
__________________________________
POZDRAWIAM JENDRAS

MOJE OCZKO WODNE 20m3
http://forum.oczkowodne.n...p=173256#173256
 
 
zbiho 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lip 2012
Posty: 184
Skąd: Borek nad Balatonem
Wysłany: 2016-04-07, 20:54   

Same rośliny nawet bez filtra wyczyszczą wodę na kryształ,tylko musi ich być max a ryb min.
_________________
albo rybki i akwarium
 
 
Jendras 
Bywalec


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 04 Wrz 2015
Posty: 140
Skąd: Rawicz
Wysłany: 2016-04-07, 21:06   

zbiho napisał/a:
Same rośliny nawet bez filtra wyczyszczą wodę na kryształ,tylko musi ich być max a ryb min.


Tak masz rację :) tylko jak będzie czysta woda to aż żal mieć w tym oczku 5 rybek
_________________
__________________________________
POZDRAWIAM JENDRAS

MOJE OCZKO WODNE 20m3
http://forum.oczkowodne.n...p=173256#173256
 
 
zbiho 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lip 2012
Posty: 184
Skąd: Borek nad Balatonem
Wysłany: 2016-04-07, 21:10   

Jak to mówi przysłowie,albo rybki albo...
_________________
albo rybki i akwarium
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny