wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
zapasowe żarniki do lamp uv
Autor Wiadomość
monkeymonk 
Oczkomaniak



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 804
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2008-03-26, 23:19   zapasowe żarniki do lamp uv

witam wszystkich i prosze o pomoc. mam lampe uv: Laguna PowerClear 20000 - filtr UV 18W
orientujecie sie czy sa gdzies w sprzedazy zapasowe wklady? nie widze ich u Aurory ( w ofercie sa cale lampy)
dzieki za pomoc
_________________
pozdrawiam
Marcin

http://www.twojapogoda.pl...ozasezonowa.htm
Ostatnio zmieniony przez AurorA 2008-03-28, 00:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10661
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2008-03-26, 23:35   

Mogę sprowadzić na zamówienie, jeśli importer ma w Polsce to trwa to parę dni, a powinien mieć. Ceny zapasowych żarników niestety nie są niskie.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
judym 
Entuzjasta


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 13 Cze 2007
Posty: 681
Skąd: Białe Błota
Wysłany: 2008-03-26, 23:51   

Troszkę na temat.Z tego co mi mówił fachman od akwariów,to te żarniki po jakimś czasie tracą swoje właściwości i powinno je się wymieniac.Czy to jest uzasadnione czy nie?
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10661
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2008-03-27, 00:57   

Oczywiście że żarniki trzeba wymieniać, po około 8 tys godzin pracy tracą swoje właściwości.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
hepik 
Entuzjasta



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 16 Mar 2007
Posty: 585
Skąd: Ruda Śl.
Wysłany: 2008-03-27, 16:48   

To ja też mam pytanie-każdy producent lamp UV ma swoje żarniki czy jest to jakoś znormalizowane?
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2008-03-27, 19:00   

hepik napisał/a:
To ja też mam pytanie-każdy producent lamp UV ma swoje żarniki czy jest to jakoś znormalizowane?
Nie wiem czy we wszystkich lampach żarniki są takie same ale w tych najbardziej popularnych aquaela, aqua szut i kilku innych które widziałem żarniki były takie same Proponuje poszukać w hurtowniach elektrycznych tam gdzie sprzedają żarówki philipsa lub osram jak nie mają to zamówią oczywiście odpowiedniej mocy do swojej lampyi powinno być taniej :)
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
hepik 
Entuzjasta



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 16 Mar 2007
Posty: 585
Skąd: Ruda Śl.
Wysłany: 2008-03-27, 20:51   

W opisie lamp firmy Heissner wyczytałem,że sam żarnik jest dodatkowo zamkniety w rurce szklanej,co umożliwia czyszczenie z osadów .Stąd wątpliwości,że nie jest to identyczne z samym żarnikiem,który kojarzy mi się z czymś w rodzaju świetlówki i ewentualnymi różnicami i niedopasowaniem do każdej obudowy.

A tak na marginesie...8 tys godzin to sporo.Piszą,że przy średnim zazielenieniu wody wystarczy 8 godzinny dzień pracy a przy lekkim nawet 4 h /dzień.Jeśli przyjąc ,że zakwit wody zdarza się dwa, góra trzy razy w roku i po kilku czy kilkunastu dniach pracy glon powinien zniknąć, to żarnik powinien chodzić latami...chyba,że pali się 24 godziny na dobę i przez cały sezon ,nawet wtedy ,gdy nie ma takiej potrzeby.
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10661
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2008-03-27, 20:55   

dziś pytałem w hurtowni - powiedzieli mi że żarówka o danej mocy jest taka sama do wszystkich lamp - 5W, 9W, 11 W, 18 W pasuje do aquael, atman czy aquaszut

co do niektórych modeli mam pewne wątpliwości bo lampy maja inny kształt a sam tego nie sprawdzałem, z kolei od doświadczonego hodowcy ryb dowiedziałem sie że te żarniki ze sklepów elektrycznych są o wiele słabsze niż firmowe i się nie nadają - zastanawiam sie dlaczego -producent jest ten sam.
Aby lampa sprawnie działała często ja trzeba czyścić i usuwać kamień bo wydajność potrafi znacznie spaść.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10661
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2008-03-27, 20:58   

hepik napisał/a:
W opisie lamp firmy Heissner wyczytałem,że sam żarnik jest dodatkowo zamkniety w rurce szklanej,co umożliwia czyszczenie z osadów .Stąd wątpliwości,że nie jest to identyczne z samym żarnikiem,który kojarzy mi się z czymś w rodzaju świetlówki i ewentualnymi różnicami i niedopasowaniem do każdej obudowy.


to dotyczy każdej lampy - żarnik nie jest w kontakcie z wodą

Cytat:
A tak na marginesie...8 tys godzin to sporo.Piszą,że przy średnim zazielenieniu wody wystarczy 8 godzinny dzień pracy a przy lekkim nawet 4 h /dzień.Jeśli przyjąc ,że zakwit wody zdarza się dwa, góra trzy razy w roku i po kilku czy kilkunastu dniach pracy glon powinien zniknąć, to żarnik powinien chodzić latami...chyba,że pali się 24 godziny na dobę i przez cały sezon ,nawet wtedy ,gdy nie ma takiej potrzeby.


lampy powinno się włączać na 24 h gdy woda jest zielona , a gdy jest czyta wyłączać
może starczyć na kilka lat
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2008-03-27, 21:01   

AurorA napisał/a:
dziś pytałem w hurtowni - powiedzieli mi że żarówka o danej mocy jest taka sama do wszystkich lamp - 5W, 9W, 11 W, 18 W pasuje do aquael, atman czy aquaszut
Arek to cię okłamali :( bo te żarniki różnią się długością i żarnik 18 W nie wejdzie do lampy 11W nie mówiąc już o lampie 5W Jak kupisz żarnik "firmowy" philipsa , osram ( przeważnie w nowych lampach jest philips ) to jest on dokładnie taki sam możesz sprawdzić to po numerze katalogowym :P
Ps. oczywiście oprawka we wszystkich tych modelach jest taka sama :P
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10661
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2008-03-27, 21:05   

JAREK G napisał/a:
Arek to cię okłamali :( bo te żarniki różnią się długością i żarnik 18 W nie wejdzie do lampy 11W nie mówiąc już o lampie 5W


to chyba oczywiste, nie zrozumiałeś mnie - chodzi o to ze żarnik 9W pasuje do lampy 9W rożnych firm

JAREK G napisał/a:
ak kupisz żarnik "firmowy" philipsa , osram ( przeważnie w nowych lampach jest philips ) to jest on dokładnie taki sam możesz sprawdzić to po numerze katalogowym


ten klient, o którym wspomniałem wyżej kupuje ode mnie żarniki i zawsze chce żarnik w pudełku tetra bo twierdzi że te w pudełku philipsa się nie nadają - choć żarówka wygląda identycznie i producent ten sam
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2008-03-27, 21:18   

AurorA napisał/a:
JAREK G napisał/a:
Arek to cię okłamali :( bo te żarniki różnią się długością i żarnik 18 W nie wejdzie do lampy 11W nie mówiąc już o lampie 5W


to chyba oczywiste, nie zrozumiałeś mnie - chodzi o to ze żarnik 9W pasuje do lampy 9W rożnych firm
To Cię faktycznie nie zrozumiałem :oops: Teraz już wszystko jasne :P Zaraz zobaczę bo chyba lampę mam w piwnicy to dla tych co nigdy nie widzieli zrobię fotkę żarnika :P
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
hepik 
Entuzjasta



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 16 Mar 2007
Posty: 585
Skąd: Ruda Śl.
Wysłany: 2008-03-27, 21:43   

A czy diabeł albo szczegół nie może jeszcze tkwić w tych oprawkach kwarcowych?
Tak spojrzałem na ceny Tetry ...dla 9 W-żarnik 115 zł,oprawka kwarcowa 119 pln ,cala lampa prawie 4 stówki....czyli najdroższa jest plastikowa obudowa,blisko dwie stówy.
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10661
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2008-03-27, 21:49   

dobra to ja pstryknąłem żarnik 36 W do lampy tetrapond


_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
monkeymonk 
Oczkomaniak



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 804
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2008-03-27, 21:51   

jutro pstrykne moja 18 od laguny
_________________
pozdrawiam
Marcin

http://www.twojapogoda.pl...ozasezonowa.htm
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny