wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowe prawo budowlane, a staw
Autor Wiadomość
wolanin 
Administrator


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 1871
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-01-20, 07:31   

Florenzi napisał/a:
Czy " pozwolenie wodnoprawne" a "operat wodnoprawny" to dwie oddzielne rzeczy ?

Tak jak ocena z kartkówki i kartka z kartkówki.
_________________
Paweł
Koipond 7,4m3 wolanina - trochę zdjęć wcięło, ale uzupełniam
Moje koi
Koi po redukcji stadka, maj 2017 czerwiec 2017 wrzesień 2017 maj 2018
 
 
Irkus 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Gru 2014
Posty: 115
Skąd: Tomaszów Maz
Wysłany: 2016-01-20, 20:40   

Witam.
Tomaszów Lub podlega pod RZGW Wa wa,zadzwoń,zapytaj kto jest zarządcą danego odcinka rzeki,każda woda ma zarządcę i ta osoba przeważnie robi operat.
Nie taki diabeł straszny jak go malują,niektórzy piszą ile to kosztuje ile chodzenia po urzędach,w moim przypadku koszt był śmieszny,operat+projekt +pokierowanie tym wszystkim koszt 1200 zł.
Wracając do twojego stawu przepływowego,operat będzie na pewno potrzebny,co do pozwolenia na budowę, czy zgłoszenie wystarczy nie jestem w stanie Ci odpowiedzieć.
Ps.Najlepiej popytać w urzędach.Na forum są zdania podzielone co do stawu naturalnego a szczelnego ja w swoim regionie potrzebowałem operatu wodno prawnego do stawu szczelnego(foliowego) :pa:
_________________
Pozdrawia Irek. Oczko na milion litrów
 
 
Florenzi 
Nowy



Dołączył: 15 Sty 2016
Posty: 9
Skąd: Zamość
Wysłany: 2016-01-20, 22:43   

Dzięki za odpowiedzi.
Jak się cz :) egoś w urzędach dowiem to dam znać. :)
 
 
Adik 
Nowy


Dołączył: 25 Sty 2016
Posty: 1
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2016-01-25, 23:33   

Witam wszystkich jestem tu świeży i mam na imię Adrian. Przymierzam się do zbudowania własnego niedużego stawu i ze względu na nowe prawo podpinam się pod temat. Wyczytałem , że w 31.13.2015r weszła w życie ustawa o nowym prawie wodnym i na zgłoszenie można wykonać staw do 500m2 i do 2m głębokości! Informacje na temat nowego prawa wodnego . Dzwoniłem do starostwa i powiedzieli, że na zgłoszenie to tylko baseny i oczka do 50m2. Jest tu może ktoś kto próbował przepchnąć nową ustawą staw do 500m2? Z drugiej strony Mr. Irkus napisał że projekt + operat = 1200zł a większość tematów oscylowała w granicy 8000-10000pln. Można prosić o dokładniejsze informacje? Jeśli operat + projekt rzeczywiście kosztował by w granicach tej kwoty, pokusił bym się o niego i miał święty spokój. Granica działki jest zakończona małym potokiem, ale do niego mieszkańcy mają podłączone odpływy z szamb :???: (tak... mamy XXI wiek a działamy jak w średniowieczu). Na szczęście gmina ma zamiar zbudować kanalizację, ale do tego czasu strumyk służył by ewentualnie jako ujście przelewki (jeśli bym miał operat wodny). Teren jest podmokły wody gruntowe niziutko po wykonaniu dziury 1x1x0,8 woda znajduje się max 10cm poniżej terenu. Podczas kopania miałem problem bo woda wręcz wybija po wbiciu szpadla w ziemie. W planie zagospodarowania przestrzennego teren można wykorzystać w 100% powierzchni pod stawy hodowlane , zbiorniki rekreacyjne, retencyjne. I jak tu nie wykopać stawu :P ?
Kolejne pytanie czy dobrym pomysłem było by podłączenie do stawku odpływu z rynien? Na dachu jest papa bitumiczna + sadza z kominów. Podczas opadów "świeża" woda by napływała i przebierała przelewką (jest to tylko opcja jeśli bym robił operat). Ewentualnie zastosować jakiś filtr węglowy, odstojnik?
 
 
 
Irkus 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Gru 2014
Posty: 115
Skąd: Tomaszów Maz
Wysłany: 2016-01-26, 19:21   

Nie ma żadnego problemu,jeśli chodzi o pomoc lub pytaniania w sprawie operatu na które będę w stanie odpowiedzieć to napewno odpiszę :pa:
_________________
Pozdrawia Irek. Oczko na milion litrów
 
 
m-blue 
Nowy


Dołączył: 01 Sty 2017
Posty: 2
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2017-01-01, 20:19   

Witam wszystkich:)
Podłaczę się pod temat, może uda mi się coś w pigułce przyjąć -
Planowałem niedawno "samo" wykopanie stawu,stwierdziłem, że pasuje to formalnie załatwić i...
Na końcu działki mam rzeczkę, więc pasowałoby zrobić staw przepływowy, problem w tym, że to tereny parku krajobrazowego, ale też czytałem, że dostają i w takich miejscach pozwolenia.
W gminie pytałem, nie ma planu zagospodarowania, ale mam wystąpić o warunki zabudowy. Teraz pytanie - czy ktoś się orientuje co napisać we wniosku żeby później nie zmieniać...?
podobno dobrze jest deklarować, że będzie to staw o wykorzystaniu rolniczym ze względu na podatek?
Pomijając kwestię pozwolenia, czy da się ze względu na park czy nie - jaka jest różnica w załatwianiu formalności czy to jest woda stojąca, czy jako przepływowa? Plan mam na około 400m2 a np konieczność badania wód odpływowych jest zdaje się pow. 2ha? Tak czy inaczej operat i pozwolenie na budowę będzie konieczne, ale co jeszcze dochodzi przy przepływowym? Czyli to odpada, coś jeszcze?
_________________
Pozdrawiam,
Michał
 
 
 
Irkus 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Gru 2014
Posty: 115
Skąd: Tomaszów Maz
Wysłany: 2017-01-01, 22:12   

Co do parku, wątpliwa sprawa abyś mógł tam co kolwiek wykopać,ale próbować można.
Do wniosku dołączył bym, staw rybny dla własnego użytku
Do przepływowego potrzebujesz dodatkowo opinie z ochrony środowiska,a to nie jest takie proste.
Jeśli płynie tam rzeczka może być działka na terenie zalewowym.to dodatkowe koszty,bo musisz pisać do RZGW o zdjęcie zakazu na budowę,czas oczekiwania ok 2 miesiące na odzew.
Powodzenia
_________________
Pozdrawia Irek. Oczko na milion litrów
 
 
m-blue 
Nowy


Dołączył: 01 Sty 2017
Posty: 2
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2017-01-02, 08:20   

dzięki za info, mam jakiś punkt zaczepienia, kwestia pobiegania i popytania, jakieś czekoladki trzeba kupić i jazda...
Pozdr.
_________________
Pozdrawiam,
Michał
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny