wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Oczko Ryby2008 cz.2
Autor Wiadomość
Ryba2008 
Przyjaciel forum



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 652
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-02-02, 17:14   

Qba napisał/a:
Ryba ma żonkila co wygląda jak grążel :P


Oj Qba, nie rób dramatu. Nie ma żadnej różnicy między żonkilem a grążelem. Przecież tu i tu jest " Ż ". Ale dziękuje za czujność. Ryba2008 :soczek:
_________________
Wszyscy jesteśmy Aniołami z jednym skrzydłem. Będziemy latać tylko wtedy, gdy obejmiemy drugiego człowieka. Bruno Ferrero
 
 
Ryba2008 
Przyjaciel forum



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 652
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-02-08, 17:48   

Witam.
W minionym sezonie letnim w oczku wodnym było około 10 żab. Wszystkie były „większe” od Waszych i „piękniejsze” od Waszych . Uroda żabek została uwidoczniona na poniższych zdjęciach, bo z wielkim wdziękiem pozowały zawsze do fotografii.














































Ciąg dalszy nastąpi. Ryba2008 :yahoo:

[ Dodano: 2018-02-08, 18:26 ]


































[ Dodano: 2018-02-08, 18:47 ]












































Ciag dalszy nastąpi. Nie będą to żabki, ale zaskroniec. Ryba2008 :yahoo:

:piwko:
_________________
Wszyscy jesteśmy Aniołami z jednym skrzydłem. Będziemy latać tylko wtedy, gdy obejmiemy drugiego człowieka. Bruno Ferrero
 
 
Raffaello 
Uczestnik



Dołączył: 01 Sty 2015
Posty: 50
Skąd: Recz-zach-pom
Wysłany: 2018-02-08, 19:17   

no super żabki i oczko też aż by się chciało już żeby było tak ciepło :)
_________________
pozdrawiam Rafał

akwarium 240 L i 112 L

oczko wodne 5x6 - 30 m2

oczko wodne 5x5 - 25 m2
 
 
 
taniw 
Oczkomaniak


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 1164
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-02-08, 19:21   

Muszę przyznać, że te płyty ktore kiedyś tak krytykowałem trochę zarośnięte i trochę obrośnięte mchem wyglądaja już całkiem fajnie.
 
 
luzio 
Entuzjasta


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 27 Maj 2012
Posty: 748
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2018-02-08, 20:14   

taniw napisał/a:
Muszę przyznać, że te płyty ktore kiedyś tak krytykowałem trochę zarośnięte i trochę obrośnięte mchem wyglądaja już całkiem fajnie.

Ja też to robiłem ale i tak bym się nie oparł by podejść do nich ze szlifierką kątową by uzyskać trapezowate kształty minimalizujące szpary :P
 
 
Qba 
Entuzjasta


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Maj 2016
Posty: 589
Skąd: Barczewo
Wysłany: 2018-02-08, 20:35   

Miło popatrzeć na zieleń w środku zimy. Żabki extra. Czekam na zaskrońca
 
 
luzio 
Entuzjasta


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 27 Maj 2012
Posty: 748
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2018-02-08, 20:53   

A i jeszcze przy okazji, odnośnie płyt i wykańczania brzegu. Dobrym sposobem jest używanie, tam gdzie akurat tak jest wygodniej, zachodzi taka potrzeba, betonu. Tylko że takiego słabego z niedużą ilością cementu, byle po prostu się trzymał. Zauważyłem że przy oczku takie coś szybko pokrywa się mchem i ładnie maskuje.
Myślę że nawet można twardy beton pociągnąć pędzlem taką słabą zaprawą by po prostu mchowi było łatwiej się umocować i rozrastać. Zamierzam tak zrobić w paru miejscach.
 
 
MartitaArturo 
Początkujący


Dołączył: 22 Sty 2018
Posty: 35
Skąd: chelm
Wysłany: 2018-02-08, 21:19   

Milo lato powspominac :-D a co do slabego cementu ciekawe co bedzie z niego po mrozie :P :P
_________________
Ryby to zawsze w głowie siedziało
 
 
luzio 
Entuzjasta


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 27 Maj 2012
Posty: 748
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2018-02-08, 22:39   

Zobaczymy :P
Nie zamierzam robić tego na wielką skalę. Tylko drobne elementy wykończenia. Np. tam gdzie są spoiny zaprawy łączące kamienie, co brzydko wygląda. Kiedy, wraz z kamieniami pokryje się mchem, powinno być ok. A to w sprzyjających warunkach odbywa się dość szybko.
 
 
Ryba2008 
Przyjaciel forum



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 652
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-02-17, 21:02   

Witam.
W minionym sezonie 2017, wczesną wiosną, niewybarwione żaby w kolorach zbliżonych do czerni, zajęły swoje słoneczne stanowiska na płytach betonowych, by poczuć się jak w małych solariach. Zaskroniec do oczka wodnego także przypełzał wczesną wiosną nie wiadomo skąd, ale wiadomo w jakim celu. Stojąc w południe na płytach betonowych w pobliżu rzeczki oczyszczonej w czasie wiosennych porządków z trzciny i traw, usłyszałem krzyk żaby. Spojrzałem w bok i zobaczyłem pół metra od mojej stopy zaskrońca trzymającego bardzo dużą żabę w rozlewisku rzeczki na głębokości około 5 cm. Zaskroniec chwycił żabę za udo tylnej prawej nogi. Przyznam się, że wystraszyłem się, ponieważ nie byłem przygotowany na taki widok. W oczach przez sekundę pojawiła się ciemność. Zerwałem z głowy wełnianą czapkę i uderzyłem zaskrońca w ogon. Woda z błotem rozbryzgła się na wszystkie strony. Zaskroniec nie puścił żaby. Uderzyłem drugi raz. Zaskroniec poddał sie i z prędkością zbliżoną do „ setki” uciekł w pobliskie thuje. Żaba z małą raną, w której pojawiła sie krew, pozostała nieruchoma na miejscu przez około 5 minut. Tymczasem ja musiałem udać się do domku, by przebrać się i zmyć błoto z rąk i twarzy. Wtedy już wiedziałem, że nie będzie to ostatnie spotkanie z zaskrońcem w tym sezonie. W rzeczywistości „spotykaliśmy” się, aż do końca sierpnia i to dość często. Był to dość długi czas, który pozwolił mi na oswojenie się z widokiem tego nieproszonego gościa oraz poznanie w realu jego zwyczajów. W tym czasie udało mi sie zrobić sporo zdjęć i nakręcić kilka krótkich filmików, które to postaram sie Wam zaprezentować.










Zaskroniec upodobał sobie nie tylko oczko wodne, ale także zarośnięty skalniak okalający oczko, a to zapewne z powodu dużej liczby jaszczurek.









c.d.n Ryba2008 :piwko:
_________________
Wszyscy jesteśmy Aniołami z jednym skrzydłem. Będziemy latać tylko wtedy, gdy obejmiemy drugiego człowieka. Bruno Ferrero
 
 
luzio 
Entuzjasta


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 27 Maj 2012
Posty: 748
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2018-02-17, 21:26   

Sympatyczny zaskroniec (i jaszczurka). Cóż tam jeśli zeżre kilka żab. Żab jest dużo... A on jeden.
U mnie też był może nawet nie jeden ale psy i ogólna wężowa niechęć sprawiły że pewnie się wyniósł bo w tym roku jakoś nikt go nie widział...
 
 
Ryba2008 
Przyjaciel forum



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 652
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-02-18, 15:18   



















:piwko:
:yahoo:
_________________
Wszyscy jesteśmy Aniołami z jednym skrzydłem. Będziemy latać tylko wtedy, gdy obejmiemy drugiego człowieka. Bruno Ferrero
 
 
Ryba2008 
Przyjaciel forum



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 652
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-02-21, 18:10   

A kiedy zaskroniec wystawiał tylko głowę nad lustro wody, wydawało się, że to nowy pak lilii sie pojawił. Niestety, to była tylko iluzja.











Ryba2008 :yahoo: :soczek:
_________________
Wszyscy jesteśmy Aniołami z jednym skrzydłem. Będziemy latać tylko wtedy, gdy obejmiemy drugiego człowieka. Bruno Ferrero
 
 
Ryba2008 
Przyjaciel forum



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 652
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-02-22, 19:39   

Minione lato było czasami zimne i deszczowe. Po chłodnej i deszczowej nocy zaskroniec, żaby i jaszczurki chętnie zajmowały dogodne miejsca na iglakach porastających skalnik, wygrzewając się w promieniach słoneczka.















Ryba2008 :yahoo:
:piwko:
_________________
Wszyscy jesteśmy Aniołami z jednym skrzydłem. Będziemy latać tylko wtedy, gdy obejmiemy drugiego człowieka. Bruno Ferrero
 
 
gazim 
Nowy


Dołączyła: 22 Lut 2018
Posty: 1
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-02-22, 21:02   

Super to wygląda :)
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny