wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Oczko Ryby2008 cz.2
Autor Wiadomość
czester 1 
Entuzjasta


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Cze 2012
Posty: 549
Skąd: slask
Wysłany: 2016-03-13, 20:54   

Ryba2008 napisał/a:


Po zakończeniu prac nadeszła pora nakarmienia rybek, które po zimie wyglądały jak anorektyczki.


:-o :???: :((
 
 
Ryba2008 
Przyjaciel forum



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 652
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-03-27, 19:05   

Witam. :pa:
W piękny słoneczny i wiosenny dzień, w oczku wodnym z łatwością dało się zauważyć wegetacje roślin.


Rybki tuż pod powierzchnią wody trenowały pływanie synchroniczne po okręgu.


Zanim uruchomię filtracje naturalną wody w oczku, filtr K-G trzeba będzie uporządkować.
Ryba2008 :soczek:
_________________
Wszyscy jesteśmy Aniołami z jednym skrzydłem. Będziemy latać tylko wtedy, gdy obejmiemy drugiego człowieka. Bruno Ferrero
 
 
dlaryus 
Bywalec


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Wrz 2011
Posty: 258
Skąd: Nysa
Wysłany: 2016-03-27, 21:14   

Kiedy odpalasz filtr??
 
 
Ryba2008 
Przyjaciel forum



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 652
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-03-28, 09:06   

Witam. Mam chęć zrobić to dziś, prognozy pogody na najbliższe dni są obiecujące ciepło. Nie wiem tylko, czy uruchomienie filtra K-G i rzeczki nie zbudzi przedwcześnie żab w nich zimujących. Ale może się mylę. Ryba2008 :piwko:
_________________
Wszyscy jesteśmy Aniołami z jednym skrzydłem. Będziemy latać tylko wtedy, gdy obejmiemy drugiego człowieka. Bruno Ferrero
 
 
Raafix 
Uczestnik



Dołączył: 19 Lut 2016
Posty: 75
Skąd: Dzikowo
Wysłany: 2016-03-29, 21:49   

Piękny balecik w wykonaniu twoich rybek
 
 
rewi 
Moderator
Mini Oczko Wodne



Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 18 Cze 2011
Posty: 2376
Skąd: woj. Lubelskie
Wysłany: 2016-03-30, 09:49   

Ryby wyglądają jak wir wody :D
_________________
Pozdrawiam, Ewa!

Moje Oczko Wodne
Ogród i rośliny
 
 
Ryba2008 
Przyjaciel forum



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 652
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-03-30, 20:50   

Witam.

Tej wiosny do uporządkowania filtra K-G posłużyły mi: kładka drewniana, wiaderko, nóż i rękawiczki.

Po upływie pół godziny filtr wyglądał tak:



Tymczasem, gdy podczas pracy pot zalewał mi oczy, mój pomocnik Pieścioch wylegiwał się zmieniając od czasu miejsce swojej drzemki.



Ale rybki nie spały. Cieplejsza woda w kastrach budowlanych sprawiła, że rybki zaczęły dobierać się w pary. Amory rybek trwały do późnego popołudnia.




Ryba2008 :piwko:
_________________
Wszyscy jesteśmy Aniołami z jednym skrzydłem. Będziemy latać tylko wtedy, gdy obejmiemy drugiego człowieka. Bruno Ferrero
 
 
Jendras 
Bywalec


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 04 Wrz 2015
Posty: 140
Skąd: Rawicz
Wysłany: 2016-03-30, 20:57   

witam. Też dzisiaj zastanawiałem dlaczego moje ryby sieda w okolicach jednej kasty z roslina :) cieplejsza woda je tam przyciaga :)
_________________
__________________________________
POZDRAWIAM JENDRAS

MOJE OCZKO WODNE 20m3
http://forum.oczkowodne.n...p=173256#173256
 
 
Ryba2008 
Przyjaciel forum



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 652
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-04-05, 17:22   

Witam. Pragnę zaprosić oczkomaniaków do wspólnego oglądania (każdy na swoim telewizorze) serii filmów dokumentalnych „Baseny jak z bajki”. 7. odcinek już w najbliższa niedzielę na kanale Animal Planet HD o godz. 01:00 Odcinek 7. pt. Japoński ogród wodny.
Ten, jak i poprzednie odcinki pokazują konstruktora basenów Anthonego Archer-Willsa, który buduje niezwykłe i ekologiczne baseny (bez chloru)na zamówienie klientów z całych Stanów Zjednoczonych. Baseny pływackie często łączy z oczkami wodnymi przy wykorzystaniu wyłącznie filtracji naturalnej. Z pewnością każdy oczkomaniak znajdzie coś dla siebie. Ryba2008 :soczek:
_________________
Wszyscy jesteśmy Aniołami z jednym skrzydłem. Będziemy latać tylko wtedy, gdy obejmiemy drugiego człowieka. Bruno Ferrero
 
 
Irkus 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Gru 2014
Posty: 115
Skąd: Tomaszów Maz
Wysłany: 2016-04-05, 20:29   

Dla niektórych początkujących,np dla mnie, może być to niezły film ale dla was guru oczek wodnych to raczej nic nowego się tam nie dowiecie.
I jeszcze ta godzina 01:00 :pa:
_________________
Pozdrawia Irek. Oczko na milion litrów
 
 
luzio 
Entuzjasta


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 27 Maj 2012
Posty: 748
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2016-04-05, 20:49   

Na National Geographic czy coś na okrągło leci to czy coś podobnego. W praktyce ciężko się dowiedzieć wielu szczegółów bo są to krótkie odcinki skupiające się na efektach i innych pierdołach. Ale z tego co ja zauważyłem to oczka robią z solidnej folii w dużej niecce, którą zapełniają konkretnymi głazami. Co też wydaje mi się być sensowną koncepcją. To te duże głazy robią efekt. Aczkolwiek zawsze mnie ciekawi jak sobie radzą w tamtym klimacie z wężami czy innymi insektami ;) Bo nigdy o tym nie mówią przedstawiając ładniutkie nowiutkie oczko...
 
 
Ryba2008 
Przyjaciel forum



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 652
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-04-06, 18:51   

Po uporządkowaniu filtra K-G wegetacja rośli jest już bardzo widoczna.


Także w oczku wodnym pierwszy listek lilii wodnej lada dzień dotknie lustra wody. Woda w oczku mało klarowna. Widoczne kosze znajdują się na głębokości 80 cm.


:pa:
_________________
Wszyscy jesteśmy Aniołami z jednym skrzydłem. Będziemy latać tylko wtedy, gdy obejmiemy drugiego człowieka. Bruno Ferrero
 
 
Ryba2008 
Przyjaciel forum



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 652
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-04-07, 20:57   

Przyszła pora na oczyszczanie wody z oczka przy wykorzystaniu filtracji naturalnej tj. filtra K-G i rzeczki.
W tym celu wykorzystuję:

Siatki plastikowe zwinięte w rulony i włożone do wiadra 12 l .




Lampę UV 55W


Pompkę wodna 24W


Worki do zbierania glonów itp.


Zasilanie lampy UV, pompki wodnej i napowietrzacza.


Przyszła także pora na przeniesienie „dziecka słońca” z parapetu na skalniak.
_________________
Wszyscy jesteśmy Aniołami z jednym skrzydłem. Będziemy latać tylko wtedy, gdy obejmiemy drugiego człowieka. Bruno Ferrero
 
 
Ryba2008 
Przyjaciel forum



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 652
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-04-09, 20:20   

I stało się coś co nie powinno. Tydzień temu uruchomiłem filtrację naturalną. Pompka wodna pompowała wodę do filtra K-G i rzeczki. Jednak nie wszystko było poprawne. Zimą napierający gruby lód zdeformował nieco brzeg rzeczki, czego nie zauważyłem.. W jednym miejscu nasyp obniżył sie o około 1 cm, w wyniku czego, część wody z rzeczki wypływała pod tuje. W ten sposób poziom wody zaczął się obniżać, do momentu, aż wiadro z wodą wypłynęło na powierzchnie wody i pompa wodna przestała zasysać wodę. Pozom wody w oczku obniżył się o 13 cm = 130 mm * 30 m2 = 3900 l wody. Wg moich wyliczeń pompka wodna pracowała na sucho prze 5 dni.





Zaistniała konieczność uzupełnienia wody. Tę czynność powierzyłem Panu inż. Pieściochowi.



Po wlaniu 3000 l wody, lustro wody zakryło kastry.


Po szybkiej naprawie brzegu rzeczki, woda płynęła czysta jak w górskim potoku.
_________________
Wszyscy jesteśmy Aniołami z jednym skrzydłem. Będziemy latać tylko wtedy, gdy obejmiemy drugiego człowieka. Bruno Ferrero
 
 
Irkus 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Gru 2014
Posty: 115
Skąd: Tomaszów Maz
Wysłany: 2016-04-10, 19:11   

To na jakiś czas podlewania tuii masz z głowy.
Z tego co wnioskóje to nie doglądasz oczka codziennie?Ztego powodu dał bym pompę z automatycznym zabezpieczeniem przed pracą na sucho :good:
_________________
Pozdrawia Irek. Oczko na milion litrów
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny