wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Oczko Ryby2008 cz.2
Autor Wiadomość
wolanin 
Administrator


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 1871
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-01-20, 09:15   

czester 1 napisał/a:
co do planów

Czester, plany już poznaliśmy, ale Bolek pytał o panele ;)
Fakt, że 4kW to na biedę 16 paneli. Gdzieś Ty to zmieścił? Czy to Twój własny projekt? Napisałbyś coś szerzej.

Ryba, przepraszam za rozpychanie się w Twoim wątku, ale temat jest dość ciekawy, a wiem, że Ty także jesteś pasjonatem różnych technicznych rozwiązań.
_________________
Paweł
Koipond 7,4m3 wolanina - trochę zdjęć wcięło, ale uzupełniam
Moje koi
Koi po redukcji stadka, maj 2017 czerwiec 2017 wrzesień 2017 maj 2018
 
 
czester 1 
Entuzjasta


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Cze 2012
Posty: 549
Skąd: slask
Wysłany: 2016-01-20, 10:33   

sorki nie doczytałem.
dach mam plaski wiec jest to gdzie umieścić.
Finansowanie (a tym samym projektowanie, wykonawstwo) z PONE, inaczej jest to nieopłacalne i nie wchodziłbym w to.
Co do eksploatacji to mam je za krótko aby cokolwiek napisać.
 
 
Ryba2008 
Przyjaciel forum



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 652
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-01-20, 21:27   

Witam. :pa:
Oczko wodne i jego otoczenie w zimowej odsłonie.





Wejście na teren ogrodzonego oczka.


Oczko wodne zakryte zimową pierzyną.



Rzeczka


Filtr KG



Przeręble styropianowe






Karmienie rybek zamieniłem na dokarmianie ptaków













Dokarmianie wiejskich kociaków


Pozdrawiam. Ryba2008 :pa:

[ Dodano: 2016-01-20, 21:32 ]
wolanin napisał/a:


Ryba, przepraszam za rozpychanie się w Twoim wątku......

Rozpychaj się, zmieścisz się, mam ekran panoramiczny z ramkami z gumy.
:soczek:

[ Dodano: 2016-01-20, 21:47 ]
Bolekso napisał/a:
Witaj Czester ! Napisz coś więcej o Twoich panelach. Jakiego są rodzaju, jaka jest ich przydatność w miesiącach zimowych. Jeśli możesz to podaj przybliżony koszt budowy i eksploatacji.
Pozdrawiam ! Bolek


Bolesławie, zapraszam do strony
http://www.fotowoltaikain...-fotowoltaiczna

Tu znajdziesz wiele odpowiedzi na nurtujące Cie pytania. Koszty poniesione należny rozłożyć na 25 lat. :soczek:
_________________
Wszyscy jesteśmy Aniołami z jednym skrzydłem. Będziemy latać tylko wtedy, gdy obejmiemy drugiego człowieka. Bruno Ferrero
 
 
rewi 
Moderator
Mini Oczko Wodne



Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 18 Cze 2011
Posty: 2376
Skąd: woj. Lubelskie
Wysłany: 2016-01-22, 15:16   

Co to jest w tej kostce? :P
_________________
Pozdrawiam, Ewa!

Moje Oczko Wodne
Ogród i rośliny
 
 
Irkus 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Gru 2014
Posty: 115
Skąd: Tomaszów Maz
Wysłany: 2016-01-22, 17:46   

Moim zdaniem sól do lizania,zgadłem?
_________________
Pozdrawia Irek. Oczko na milion litrów
 
 
Ryba2008 
Przyjaciel forum



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 652
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-01-22, 19:53   

rewi napisał/a:
Co to jest w tej kostce? :P


Witam. :yahoo:
Te białe kostki, to smalec z Biedronki za 0.90 groszy oraz sucha karma dla kotów. Taka porcja wystarcza na tydzień. Po tygodniu wszystko jest zjedzone i wylizane.
W czasie dużych mrozów kociaki mniej wędrują po terenie więc starcza na nieco dłużej. Jedzenie trzymam w małej szopce, wejście tylko dla kotów także jest zrobione. Kostki smalcu bez soli wkładam także do karmników. Dbajcie o zwierzaki. Człowiek , który kocha zwierzęta, prędzej pokocha drugiego człowieka.
Ryba2008 :yahoo:
_________________
Wszyscy jesteśmy Aniołami z jednym skrzydłem. Będziemy latać tylko wtedy, gdy obejmiemy drugiego człowieka. Bruno Ferrero
 
 
rewi 
Moderator
Mini Oczko Wodne



Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 18 Cze 2011
Posty: 2376
Skąd: woj. Lubelskie
Wysłany: 2016-01-24, 13:57   

Dobry pomysł ptaki pewnie też z kostek korzystają :)
_________________
Pozdrawiam, Ewa!

Moje Oczko Wodne
Ogród i rośliny
 
 
Ryba2008 
Przyjaciel forum



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 652
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-01-27, 18:15   

Witam. :pa: Czasami smalec zastępuję mieloną w maszynce do mięsa słoniną. Można także pokroić drobno słoninę i kociaki także zjedzą. Wystarczy zmielić pół kilo. Kotom i ptakom nie należny podawać solonych potraw, szczególnie ptakom, ponieważ nie mają woreczka żółciowego i nie mogą wydalać sóli. Ptaki przez to chorują i cierpią. Ryba2008 :pa:
_________________
Wszyscy jesteśmy Aniołami z jednym skrzydłem. Będziemy latać tylko wtedy, gdy obejmiemy drugiego człowieka. Bruno Ferrero
 
 
Ryba2008 
Przyjaciel forum



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 652
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-02-07, 20:06   

Witam. :pa:
Słoneczna pogoda zmobilizowała mnie do wyjazdu na działkę. Szczególnym obiektem moich zainteresowań było oczko wodne i jego otoczenie.


Nawet Kot Pieścioch docenił ocieplenie i przez cale południe wygrzewał się w ciepłych promieniach słońca.


Mimo dwutygodniowego ocieplenia, lód nadal pokrywał całe oczko. Pod cienką warstwą lodu, widoczne były pływające duże i małe rybki. Od czasu do czasu okazywały dużą aktywność. Nie byłem pewien, czy z powodu głodu, czy z faktu, że będą mogły od kwietnia skorzystać z programu Rodzina 500+



Niestety, temu samotnemu i bezdzietnemu „ojcu” nie dane było przeżyć zimę. Nie dostanie 20 000 000 +





W cieniu lód miał jeszcze grubość 2 cm



Cienki lód z łatwością dał się połamać, co z pewnością ułatwi rybkom dostęp do świerzego powietrza.

:piwko:
_________________
Wszyscy jesteśmy Aniołami z jednym skrzydłem. Będziemy latać tylko wtedy, gdy obejmiemy drugiego człowieka. Bruno Ferrero
 
 
Ryba2008 
Przyjaciel forum



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 652
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-03-02, 13:37   

Witam. :yahoo:
Od miesiąca nie odwiedziłem oczka wodnego. Z pewnością nie ma już tafli lodu, której resztki skruszyłem na początku lutego. Od nastania tegorocznej zimy rybek nie karmiłem ani razu. Obawiam się, że powinienem to uczynić, bo rybki mogą mi paść. Czy karmicie już systematycznie rybki w swoich oczkach? Ryba2008 :yahoo:
_________________
Wszyscy jesteśmy Aniołami z jednym skrzydłem. Będziemy latać tylko wtedy, gdy obejmiemy drugiego człowieka. Bruno Ferrero
 
 
Bolekso 
Hobbysta


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 06 Gru 2008
Posty: 301
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2016-03-02, 14:36   

Zaczynam karmić jak woda osiągnie min. 7-8 stopni, nawet jeśli rybki są małe. Nigdy mi z głodu nie padły.
Pozdrawiam ! Bolek
_________________
Murowane 3 m³. 4,5 m². Filtr,lampa UV + żabi dołek 1,5 m ³ bez żadnych urządzeń.
Karasie i orfy.
 
 
czester 1 
Entuzjasta


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Cze 2012
Posty: 549
Skąd: slask
Wysłany: 2016-03-02, 15:20   

Ryba2008 napisał/a:
Od nastania tegorocznej zimy rybek nie karmiłem ani razu. Obawiam się, że powinienem to uczynić, bo rybki mogą mi paść.

nie karm dopóki ryby same się o to nie upomną, u mnie zazwyczaj to jest przy 7-8stC temp. wody.
nie spotkałem się jeszcze z przypadkiem żeby ryba podła z głodu.
moje jesiotry karmiłem ostatnio chyba w październiku i pewnie dopiero w kwietniu coś im wrzucę. wczesnym karmieniem możesz tylko zaszkodzić.
 
 
Ryba2008 
Przyjaciel forum



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 652
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-03-02, 20:58   

Na temperaturę wody 7-8 stopni C przyjdzie nam poczekać z miesiąc. Rybki do tego czasu wyszczupleją i będą wyglądać jak wysuszone modelki na wybiegu lub polskie celebrytki. :pa:
_________________
Wszyscy jesteśmy Aniołami z jednym skrzydłem. Będziemy latać tylko wtedy, gdy obejmiemy drugiego człowieka. Bruno Ferrero
 
 
Ryba2008 
Przyjaciel forum



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 652
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-03-13, 13:33   

Witam. :yahoo:
Korzystając z krótkiego ocieplenia (+ 7 stop. C), nie czekając na wiosnę, która ma pojawić się 21 marca, przystąpiłem do rozpoczęcia pierwszych wiosennych porządków w oczku wodnym i wokół niego. Głównym celem było wycięcie i usunięcie po zimie zmarzniętej roślinności zalegającej w oczku wodnym, w filtrze K-G i rzeczki. Po 2. godzinach, rezultat pracy utrwaliłem na poniższych fotkach.







Niestety, filtr K-G nie został w 100 % dokończony, a wszystko przez Milusińskich Sąsiadów, których częste wizyty przy ogrodzeniu odrywały mnie od moich prac porządkowych.







Po zakończeniu prac nadeszła pora nakarmienia rybek, które po zimie wyglądały jak anorektyczki.


Pozdrawiam. Ryba2008
_________________
Wszyscy jesteśmy Aniołami z jednym skrzydłem. Będziemy latać tylko wtedy, gdy obejmiemy drugiego człowieka. Bruno Ferrero
 
 
Elendil 
Przyjaciel forum



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 1403
Skąd: Radom
Wysłany: 2016-03-13, 17:15   

:good:
_________________
OCZKA ELENDILA MOJE PODRÓŻE TANIE HOTELE
5000l oczko + 1600l płazarium,
Pozdrawiam i zapraszam. Tomek.
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny