wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Staw Dwóch Akit
Autor Wiadomość
Mariano 
Bywalec


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 27 Gru 2014
Posty: 143
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-10-20, 22:48   

wallclock napisał/a:
Ja mam w stawie 40 na 20m 60 sztuk amura okolo 1kg, szt i pelen staw rogatka sztywnego i innego zielska


Ciężko mi w to uwierzyć. U mnie na jednym hektarze 10 szt 8kg amurów wycina wszystko niemal do zera. Dopiero jak temperatura wody spadła we wrześniu do 15 stopni (amur wtedy przestaje żerować), to roślinność powolutku zaczyna się odbudowywać.

Amura trzeba traktować z dużą ostrożnością: wpuszczamy dopiero, gdy ciężko kontrolować roślinność.


wallclock napisał/a:
Amur nie je korzeni.


Boże... co za bzdury wypisujesz. Amury uwielbiają kłącza pałki, bo zawierają bardzo duże ilości skrobii.
_________________
Przydomowe oczko 12000 m^2, głębokość średnia 2m. Jakieś tam stawy. Parę strumyków :)
 
 
wallclock
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-24, 07:16   

Mariano napisał/a:
wallclock napisał/a:
Ja mam w stawie 40 na 20m 60 sztuk amura okolo 1kg, szt i pelen staw rogatka sztywnego i innego zielska


Ciężko mi w to uwierzyć. U mnie na jednym hektarze 10 szt 8kg amurów wycina wszystko niemal do zera. Dopiero jak temperatura wody spadła we wrześniu do 15 stopni (amur wtedy przestaje żerować), to roślinność powolutku zaczyna się odbudowywać.

Amura trzeba traktować z dużą ostrożnością: wpuszczamy dopiero, gdy ciężko kontrolować roślinność.

Boże... co za bzdury wypisujesz. Amury uwielbiają kłącza pałki, bo zawierają bardzo duże ilości skrobii.
Jak ty nie odróżniasz kłącz od korzeni to o czym z Toba gadać? Amur zjada młode pędy a nie stare zdrewniałe kłącza i korzenie zagrzebane w mule, amur nie ryje w mule tak jak karp i zje jedynie młode kiełkujące pędy a i to nie zje ich nie wiadomo ile bo amur odżywia sie nie tylko roślinami a zjada też owady i różne stworzenia wodne.Gdy cięzko jest kontrolowac roślinnośc to staw jest juz prawie stracony bo na pewno zalega juz warstwa mulu na dnie. Jak komuś zalezy zeby nie odmulac stawu co 5 lat to powinien wpuscic amura i tolpyge od razu i nie po 3-4 sztuki tylko zeby to miało sens co najmniej po te 20szt bo i tak wszystko nie przezyje zawsze sa pozarybieniowe straty.

Musisz zrozumieć ze rośliny zjada praktycznie każda ryba spokojnego żeru np karp, karaś płoć wiec skoro nie masz roślin latem tzn ze masz dużo innej ryby oprócz amura. U mnie łowie amura od zejścia lodu do zamarznięcia zbiornika a kroczka i amura do 1kg łowie nawet z lodu na kukurydze i białe robaki. Poza tym jak ci sie roślinność odbudowuje jesienią w temp poniżej 15 stopni to musisz mieć chyba jakieś arktyczne rośliny
wallclock napisał/a:
Amur nie je korzeni.
 
 
Ookami 
Początkujący


Dołączył: 14 Paź 2015
Posty: 38
Skąd: Sopot
Wysłany: 2015-10-29, 08:33   

Ryby zamówione, prąd doprowadzony, pompa napowietrzająca do zakupienia .
 
 
wallclock
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-29, 10:24   

Z ciekawosci zapytam jakie i ile ryb zamowiles?
 
 
Ookami 
Początkujący


Dołączył: 14 Paź 2015
Posty: 38
Skąd: Sopot
Wysłany: 2015-10-29, 18:48   

10 kg karpia ( ok 20 sztuk )
10 kg lina ( ok 20 sztuk )
4 amury - kroczki
4 tołpygi - kroczki
 
 
wallclock
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-29, 22:22   

Ookami napisał/a:
10 kg karpia ( ok 20 sztuk )
10 kg lina ( ok 20 sztuk )
4 amury - kroczki
4 tołpygi - kroczki
Szkoda że nie skorzystałeś z mojego doświadczenia. Karp i lin to sa ryby najszybciej dewastujące staw
 
 
Ookami 
Początkujący


Dołączył: 14 Paź 2015
Posty: 38
Skąd: Sopot
Wysłany: 2015-10-30, 10:32   

wallclock napisał/a:
Ja bym Ci radził wpuścić 10 amurów, (Ja mam w stawie 40 na 20m 60 sztuk amura okolo 1kg, szt i pelen staw rogatka sztywnego i innego zielska) 20 tołpyg (filtrują wodę) 20 karpi, 15 jazi orf.



wallclock napisał/a:
Szkoda że nie skorzystałeś z mojego doświadczenia. Karp i lin to sa ryby najszybciej dewastujące staw


:-o :-o :-o :-o :-o :-o
 
 
wallclock
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-30, 11:57   

Ookami napisał/a:
wallclock napisał/a:
Ja bym Ci radził wpuścić 10 amurów, (Ja mam w stawie 40 na 20m 60 sztuk amura okolo 1kg, szt i pelen staw rogatka sztywnego i innego zielska) 20 tołpyg (filtrują wodę) 20 karpi, 15 jazi orf.



wallclock napisał/a:
Szkoda że nie skorzystałeś z mojego doświadczenia. Karp i lin to sa ryby najszybciej dewastujące staw


:-o :-o :-o :-o :-o :-o
tak ale pod aarunkiem ze bedzie wiecej amurow i tolpyg ktore posprzataja po karpiu
 
 
Mychall 
Początkujący



Dołączył: 12 Maj 2011
Posty: 31
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2015-11-02, 10:25   

Z ciekawości, jakie u Was ceny tołpygi, amura?
 
 
wallclock
[Usunięty]

Wysłany: 2015-11-02, 12:59   

Mychall napisał/a:
Z ciekawości, jakie u Was ceny tołpygi, amura?
Kroczek 14zł a wieksze okolo 1 kilograma tołpyga 7zł amur 10,50
 
 
Ookami 
Początkujący


Dołączył: 14 Paź 2015
Posty: 38
Skąd: Sopot
Wysłany: 2015-11-07, 12:05   

koniec końców zamieszkało w stawie 12 amurów takich 25 centymetrowych. Czy za mało, czy za dużo czas pokaże :)

[ Dodano: 2015-11-07, 13:04 ]
I chyba od razu wzbudziły zainteresowanie :)
 
 
rewi 
Moderator
Mini Oczko Wodne



Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 18 Cze 2011
Posty: 2376
Skąd: woj. Lubelskie
Wysłany: 2015-11-07, 14:08   

Świetny pies :brawo: :brawo: oby tylko rybki ładnie przezimowały, a będzie dobrze ;)
_________________
Pozdrawiam, Ewa!

Moje Oczko Wodne
Ogród i rośliny
 
 
Ookami 
Początkujący


Dołączył: 14 Paź 2015
Posty: 38
Skąd: Sopot
Wysłany: 2015-11-07, 14:27   

No właśnie, co do zimowania. Przymierzam się do zakupu pompy do napowietrzania. I tu wielka prośba o pomoc w dobraniu parametrów. Szacuję, że jest obecnie ok 250 - 300 kubików wody. Głębokość max ok 2m. Jak mocna pompa ? ile wyjść powietrza ?
 
 
stanislaw65 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Lip 2013
Posty: 65
Skąd: internet
Wysłany: 2015-11-10, 14:11   

witam; pompa wystarczy 10 wat przerębel ze styropianu o grubosci 10 cm 100 x 100cm
_________________
Stanisław
 
 
Leliana 
Początkujący



Dołączyła: 23 Paź 2015
Posty: 13
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-11-13, 16:20   

Piesek jaki ciekawski - i słusznie, musi przecież skontrolować co się dzieje na jego terenie. 12 amurów to spora kompania, życzę powodzenia w zimowaniu i na pewno będę tu zaglądać i śledzić Twoje postępy :)
_________________
Moje zdjęcia oczek wodnych
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny