wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Oczko wodne glony
Autor Wiadomość
cpt_ryu 
Nowy


Dołączył: 17 Maj 2016
Posty: 1
Skąd: Sieradz
Wysłany: 2016-05-17, 22:50   

taniw napisał/a:
Te wszystkie środki na glony są do /brzydkie słowo/. Rośliny, czas i filtracja muszą załatwić sprawę. Woda w oczku przede wszystkim musi dojrzeć, zacząć żyć.
z tą wypowiedzią zgodzę się i jednocześnie muszę zaprzeczyć. Czas i woda może załatwić sprawę, ale tymczasowo warto walczyć z glonami przy uzyciu preparatów. Ja ze dwa lata temu zaopatrzyłem się w to: Zaopatrzyłeś się w Antyglon Plus 5 litrów Zooleku, ale gdzie - niech zostanie Twoją tajemnicą postępowałem zgodnie z intstrukcją, pompa pracowala żeby wszystko napowietrzyć i szybko były zauważalne efekty. Naturalnie - glony pojawiały się, ale było tego znacznie mniej niż przed kuracją
 
 
art102 
Początkujący


Dołączył: 06 Sie 2015
Posty: 37
Skąd: Koniecpol
Wysłany: 2016-05-25, 14:26   

wolanin napisał/a:
art102 napisał/a:
czy jest sens dawać dalej chemię czy wstrzymać się i czekać jak piszesz : dojrzeje.

A jaki Ci już się znudzi, to rozejrzyj się za I-Tronic'em.


Witaj wolanin

Mam do Ciebie pytanie. Zrobiłem pomiar pH - wychodzi mi pomiędzy 7,6 a 7,9 w zalezności od pory dnia. Stwierdziłem że muszę muszę zejść do max 7. Zakupiłem torf kwaśmy włóknisty. W sklepie gość zapewniał że jest to torf do oczek. Do worka włożyłem jakies 60litrów i zanurzyłem w pojemniku za filtrem przez ktory przepływa woda z filtra do oczka. Mija już 2 doba a woda w tym pojemniku w którym jest worek z tofem ma 7,3pH. Czy tak powinno być i torf zacznie dopiero działać czy coś z forfem nie tak.
Z góry za informację dziekuję.

Pozdrawiam : Artur

[ Dodano: 2016-05-25, 19:33 ]
vivit,

Witaj vivit

Mam do Ciebie pytanie. Zrobiłem pomiar pH - wychodzi mi pomiędzy 7,6 a 7,9 w zalezności od pory dnia. Stwierdziłem że muszę muszę zejść do max 7. Zakupiłem torf kwaśmy włóknisty. W sklepie gość zapewniał że jest to torf do oczek. Do worka włożyłem jakies 60litrów i zanurzyłem w pojemniku za filtrem przez ktory przepływa woda z filtra do oczka. Mija już 2 doba a woda w tym pojemniku w którym jest worek z tofem ma 7,3pH. Czy tak powinno być i torf zacznie dopiero działać czy coś z forfem nie tak.
Z góry za informację dziekuję.

Pozdrawiam : Artur
 
 
smazio 
Uczestnik


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 22 Lip 2012
Posty: 90
Skąd: Lublin
Wysłany: 2016-05-26, 21:07   

cpt_ryu, ile mniej więcej utrzymywała się niebieska woda u Ciebie po zastosowaniu Antyglon Zoolek? Filtrujesz wodę? Albo może ktoś ma doświadczenia z tym preparatem bez filtracji?
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny