wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Oczko wodne glony
Autor Wiadomość
luzio 
Entuzjasta


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 27 Maj 2012
Posty: 748
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2015-10-02, 08:51   

A da się kupić kawałek zamiast całej rolki tej maty?
 
 
art102 
Początkujący


Dołączył: 06 Sie 2015
Posty: 37
Skąd: Koniecpol
Wysłany: 2015-10-02, 15:04   

luzio napisał/a:
A da się kupić kawałek zamiast całej rolki tej maty?


Raczej tak. Ja akurat jestem ze śląska i często bywam w Bielsku Białej i tam znalazłem firmę która razprowadza takie produkty.
U nich cena za szerokość 1.8m i 1 m dlugosci to 16zł netto , grubość 20mm.
Jakoś na "tech...." się zaczynała.

[ Dodano: 2015-10-02, 16:05 ]
luzio napisał/a:
A da się kupić kawałek zamiast całej rolki tej maty?


Tu masz z Łodzi namiary :

http://olix.pl/oferta/wlok...D5-ID7470w.html

[ Dodano: 2015-10-02, 16:07 ]
luzio napisał/a:
A da się kupić kawałek zamiast całej rolki tej maty?



A tu jeszcze inna firma z Łodzi :

http://www.stoltronic.pl/kontakt/
 
 
art102 
Początkujący


Dołączył: 06 Sie 2015
Posty: 37
Skąd: Koniecpol
Wysłany: 2016-03-04, 21:52   

Witam w nowym sezonie 2016 !!!!!

Zima łagodna, ryby przetrwały wszystkie i można się cieszyć gdyby nie coś co pojawiło sie w moim oczku - jakaś dziwna piana w kolorze zielonym ( zgniła zieleń ) pływająca na powierzchi która mnie bardzo zaniepokoiła. Zimą filtr był wyłączony do dnia dzisiejszego chodziła tylko pompa napowietrzająca. Nie był przy oczku tydzień czasu i to zrobiło się w tym okresie. Dziś odpaliłem filr i lampę UV tylko nie wiem czy sobie z tym poradzi. Dodatkowo na ścianach oczka pojawiły mi się chyba glony - nitkowate których jeszcvze tydzień temu nie było. Woda była "lustro" na głębokości 1,1m było widac drobny pellet fi 4 w żółtym kolorze którym karmiłem ryby. Rok temu tego nie miałem a teraz jak widac na zdjęciach masakra. Człowiek przyzwyczaił się już do klarownej i czystej wody a tu masz.......
Może ktoś mi w tym temacie pomoże , z góry za pomoc dziękuję
Pozdrawiam : Artur

aaa3.jpg
Plik ściągnięto 10775 raz(y) 28,32 KB

aaa2.jpg
Plik ściągnięto 10775 raz(y) 25,4 KB

aa1.jpg
Plik ściągnięto 10775 raz(y) 21,34 KB

 
 
art102 
Początkujący


Dołączył: 06 Sie 2015
Posty: 37
Skąd: Koniecpol
Wysłany: 2016-04-21, 15:24   

Witam Was miło

Zastosowałem środek na te glony nitkowate Blue Guard Pond firmy Tropical. Wlałem go około 10 marca. Woda zrobiła się błękinta bo chyba przesadziłem trochę. Po czasie dolałem wody z wodociągu. Ale glony jak były tak są. Widać to na zdjęciahc. Obrastają mi brzegi, rosliny które wchodzą, doniczki i wszystko co jest w wodzie. To co wypływa na wierzch wyławiam codziennie sitem. Woda jest przejrzysta w odcieniu błękitu i widać dno na głębokości 1m. Taki stan wody mi odpowiada bo nawet ładnie kolory ryb oddaje, ale te glony mnie dobijają i niszczą efekt wizualny. Kolega mówi że natleniam intensywnie i to dlatego. Coś mi się w to wierzyć nie chce że to przyczyna.
Jak macie jakieś pomysły proszę o pomoc. Z góry dziękuję i pozdrawiam : Artur




 
 
taniw 
Oczkomaniak


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 1164
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-04-21, 18:22   

Te wszystkie środki na glony są do /brzydkie słowo/. Rośliny, czas i filtracja muszą załatwić sprawę. Woda w oczku przede wszystkim musi dojrzeć, zacząć żyć. Trwa to najczęściej dwa, trzy lata, ale można to troszkę przyśpieszyć.
 
 
art102 
Początkujący


Dołączył: 06 Sie 2015
Posty: 37
Skąd: Koniecpol
Wysłany: 2016-04-21, 19:12   

taniw napisał/a:
Te wszystkie środki na glony są do /brzydkie słowo/. Rośliny, czas i filtracja muszą załatwić sprawę. Woda w oczku przede wszystkim musi dojrzeć, zacząć żyć. Trwa to najczęściej dwa, trzy lata, ale można to troszkę przyśpieszyć.



Dziękuję za odezewanie. Co do wody: to oczko na około 15m3 , filtr trzy beczki po 160 litrów z wkładami. Teraz w budowie złoże biologiczne. Roslin jest dużo. Teraz wiosna to budzą się do życia. Co do dojrzałości teraz 3 rok. Do oczka był wlany zaczyn bakterii - mam nadzieję że działają. Co do filtracji : Pompa 10000 tys/h - wiadome wszystko zalezy od przekroju węża. Ja mam fi 25mm. Część wody idzie do filtra przez lampe UV a część na kaskadę też przez lampę. Pomka pracuje w cyklach : rano 3 godziny , potem 2 godziny a potem od 16 do 22. W przerwach włącza się napowietrzanie.
Co jakiś czas ( raz w tygodniu ) biorę szczotę i czyszczę brzegi i dno, to co mogę sięgnąć. Przy okazji "zamólenie" na maksa. To co wypłynie wyławiam codziennie. Teraz to nie wiem czy jest sens dawać dalej chemię czy wstrzymać się i czekać jak piszesz : dojrzeje.

Za wszelką pomoc w temacie dziękuję i pozdrawiam: Artur
 
 
wolanin 
Administrator


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 1871
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-04-21, 21:17   

art102 napisał/a:
czy jest sens dawać dalej chemię czy wstrzymać się i czekać jak piszesz : dojrzeje.

A jaki Ci już się znudzi, to rozejrzyj się za I-Tronic'em.
_________________
Paweł
Koipond 7,4m3 wolanina - trochę zdjęć wcięło, ale uzupełniam
Moje koi
Koi po redukcji stadka, maj 2017 czerwiec 2017 wrzesień 2017 maj 2018
 
 
Elendil 
Przyjaciel forum



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 1403
Skąd: Radom
Wysłany: 2016-04-22, 05:15   

U mnie nitkowate zamierały w przeciągu miesiąca po użyciu Blue. Oczko napowietrzane tylko zimą, przez resztę roku tylko kaskada.
100% działania na glony to tak jak napisał @Wolanin - i-tronic.
PS. Na bakterie to nie była woda za zimna? Z tego co pamiętam min. 8C winno być.
_________________
OCZKA ELENDILA MOJE PODRÓŻE TANIE HOTELE
5000l oczko + 1600l płazarium,
Pozdrawiam i zapraszam. Tomek.
 
 
 
art102 
Początkujący


Dołączył: 06 Sie 2015
Posty: 37
Skąd: Koniecpol
Wysłany: 2016-04-22, 05:47   

wolanin napisał/a:
art102 napisał/a:
czy jest sens dawać dalej chemię czy wstrzymać się i czekać jak piszesz : dojrzeje.

A jaki Ci już się znudzi, to rozejrzyj się za I-Tronic'em.


Cena urządzenia mie "zabiła". Za dużo to oczko mnie kosztuje. Dziękuję za podpowiedź.
Pozdrawiam: Artur

[ Dodano: 2016-04-22, 06:55 ]
Elendil napisał/a:
U mnie nitkowate zamierały w przeciągu miesiąca po użyciu Blue. Oczko napowietrzane tylko zimą, przez resztę roku tylko kaskada.
100% działania na glony to tak jak napisał @Wolanin - i-tronic.
PS. Na bakterie to nie była woda za zimna? Z tego co pamiętam min. 8C winno być.


Co do bakterii to wpuszczałem je do oczka w 2015 roku koło maja czy nawet czerwca. To noie wiem czy przetrwały zimę.

A może mało wlałem tego preparatu ? choć woda była naprawdę nadzo ale to bardzo błękitna , nawet niebieska. Teraz przez miesiąc starałem się systematycznie dolewać nowej aby kolor błękitu po części zniwelować. Teraz mam kolor taki że jak ręcę włoże na głębokośc 20 czy 30cm to widać ją w takim odcieniu błębitno-zielonym, przezroczystość, klarowność bardzo dobra. Więc chyba dalej preparat jest. Na 100% wyłącze dziś to napowietrzanie. Zobaczę co sie będzie działo przez tydzień.
A co do pracy "cykliczne" pompy, lampy UV i filtra to może tak procować czy jednak wydłużyć dobowy cykl tych urządzeń ? Wiem najlepiej gdyby chodziły 24h na dobę ale to koszty (pompa 85W , Lampa 11W ).
A zmierzyć PH wody ? może tu się coś zadziło.
Pozdrawiam : Artur

[ Dodano: 2016-04-22, 07:12 ]
wolanin napisał/a:
art102 napisał/a:
czy jest sens dawać dalej chemię czy wstrzymać się i czekać jak piszesz : dojrzeje.

A jaki Ci już się znudzi, to rozejrzyj się za I-Tronic'em.



Wolanin
- dużo mi pomogłeś przy budowie filtra. Filtr pracuje wyśmienicie. Za to chcę Ci jeszcze raz podziękować.
Zimą uzupełniłem gąbki i matę kokosową ( tanio w Chinach zamówiłem ).
1beczka: ruszt , kilka warstw siatki ogrodzeniowej PCV z drobnymi oczkami (dobrze łapią duże cząstki, a i co jakiś czas spuszczę trochę wody do zleca szybko), potem worki z peszlem i na górze mata kokosowa grubości 5cm.
2 beczka: ruszt , też ta drobna siatka, 20cm peszel w workach , potem 20cm keramzyt w workach a potem 6 warstw gąbki o różnej gęstości w sumie około 30cm.
3 beczka: ruszt , worki z keramzytem , 2cm gąbka , a potem to maty filrtacyjne - ja dałem takie jak są stosowane w obrabiarkach CNC do zabezpieczenia kratek wentylacyjnych. Są tańsze niż podobne w sklepach zoologicznych i mają też różną gęstość i grubość.
Trzecia beczka to już woda kryształ.
Wszystko sprawdza się w 100% - mam nadzieję że latem też.

Pozdrawiam: Artur
 
 
wolanin 
Administrator


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 1871
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-04-22, 06:56   

Ale masz świadomość, że działanie tego preparatu polega (głównie?) na odcięciu glonom światła poprzez zabarwienie wody? Pytam, bo pisałeś, że skoro woda aż błękitna, to pewnie przesadziłeś. Właśnie taka ma być i "podkreślać piękne kolory karpi koi i innych ryb ozdobnych"... jak podaje sprzedawca. Adriatyk na podwórku...
Co do ceny I-Tronic'a - oczywiście, że odrzuca, jednak biorąc pod uwagę całokształt zabawy z glonami, a także efekty - ja nie spotkałem się z doniesieniami, że nie pomógł - to już kwestia determinacji.
Cieszę się, że filtr dobrze się sprawuje.
_________________
Paweł
Koipond 7,4m3 wolanina - trochę zdjęć wcięło, ale uzupełniam
Moje koi
Koi po redukcji stadka, maj 2017 czerwiec 2017 wrzesień 2017 maj 2018
 
 
art102 
Początkujący


Dołączył: 06 Sie 2015
Posty: 37
Skąd: Koniecpol
Wysłany: 2016-04-22, 07:15   

wolanin napisał/a:
Ale masz świadomość, że działanie tego preparatu polega (głównie?) na odcięciu glonom światła poprzez zabarwienie wody?


wolanin - mam świadomość tylko trudno mi określić jaki dokładnie ma byc ten kolor a raczej odcień błękitu. Może ja się przestraszyłem zbyt niebieskiej wody i dolewałem nowej a może mam zbyt słaby błękit. Tu nie umię sobie dokładnie tego określić.
Jak masz jakiś pomysł daj znać.

Pozdrawiam : Artur
 
 
wolanin 
Administrator


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 1871
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-04-22, 08:11   

art102 napisał/a:
Jak masz jakiś pomysł daj znać.
Pozdrawiam : Artur

Artur, ale masz przecież podaną dawkę 250ml/5m3.
Pojemność oczka musisz znać.
Jeżeli ma już być jakiś pomysł - to dawka 1ml wypada na 20 litrów wody.
Możesz sobie w czymś to zamieszać i przyglądnąć się.
_________________
Paweł
Koipond 7,4m3 wolanina - trochę zdjęć wcięło, ale uzupełniam
Moje koi
Koi po redukcji stadka, maj 2017 czerwiec 2017 wrzesień 2017 maj 2018
 
 
czester 1 
Entuzjasta


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Cze 2012
Posty: 549
Skąd: slask
Wysłany: 2016-04-22, 11:04   

art102 napisał/a:
Pomka pracuje w cyklach : rano 3 godziny , potem 2 godziny a potem od 16 do 22. W przerwach włącza się napowietrzanie.

filtracja ma pracować 24h, a co do itronica, jak za drogo można zrobić go samemu, poszukaj na forum.
 
 
Elendil 
Przyjaciel forum



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 1403
Skąd: Radom
Wysłany: 2016-04-22, 20:38   

art102 napisał/a:

Co do bakterii to wpuszczałem je do oczka w 2015 roku koło maja czy nawet czerwca. To noie wiem czy przetrwały zimę.

A może mało wlałem tego preparatu ? choć woda była naprawdę nadzo ale to bardzo błękitna , nawet niebieska. Teraz przez miesiąc starałem się systematycznie dolewać nowej aby kolor błękitu po części zniwelować. Teraz mam kolor taki że jak ręcę włoże na głębokość 20 czy 30cm to widać ją w takim odcieniu błębitno-zielonym, przezroczystość, klarowność bardzo dobra.

Bakterie "tzw. startowe", preparaty typu "pożyteczne mikroorganizmy", triggery itp, dajesz jak woda ma min. 8C a najlepiej pow. 10. Poniżej to jakbyś karpia do zamrażalnika wsadził....
Kolor ma być mocno niebieski. Ten preparat to barwnik, blokuje światło w oczku i glony zdychają z braku energii. Żadnego dolewania świeżej wody itd. Wlać zgodnie z dawką i czekać. Ja mam oczko ok. 5m3 i jedna mała butelka załatwiała sprawę. Po dwóch tygodniach nitkowate brązowiały a w ciagu następnych dwóch odpadały od folii.
A z reguły po 2 - 3 miesiącach od użycia woda wraca do naturalnej barwy, barwnik ulega rozkładowi + deszcze robią swoje. Skoro masz 15m3 to powinny u ciebie pójść 3 butelki 250ml.
_________________
OCZKA ELENDILA MOJE PODRÓŻE TANIE HOTELE
5000l oczko + 1600l płazarium,
Pozdrawiam i zapraszam. Tomek.
 
 
 
art102 
Początkujący


Dołączył: 06 Sie 2015
Posty: 37
Skąd: Koniecpol
Wysłany: 2016-04-23, 05:16   


Witaj Elendil

Dziękuję za info. Bakterie wlałem do oczka w 2015 latem więc woda była ciepła. Co do barwy wody : wczoraj dodałem jeszcze preparatu. Widać że kolor jest ciemno-błękitny. Odczekam 2 togodnie i zobaczymy co będzie. Jesli dalej glony będą dodam więcej preparatu aby zaciemnić bardziej.A co z napowietrzaniem ? teraz jest wyłączone , chodzi tylko pompa od filtra i kaskady. Preparatu mam dużo bo kupiłem opakowanie 1 litr

Pozdrawiam: Artur
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny