wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
smazio nowe oczko ok 20m3
Autor Wiadomość
smazio 
Uczestnik


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 22 Lip 2012
Posty: 90
Skąd: Lublin
Wysłany: 2015-06-28, 12:59   smazio nowe oczko ok 20m3

Witam forumowiczów.
Przedstawiam Wam moje oczko wodne. Wykonane jest z folii, wymiary oczka ok 9mx4m, głębokość przeważnie 80cm i głębokie miejsce 1,20. Rośliny jakie mam to ok 10 x kosaciec żółty, ok 6 pałek wodnych, 3 lilie wodne (30-70cm), 2 grążele, 4 osoki aloesowate, czermień błotna. Kilka roślin podwodnych. Roślinność jeszcze będzie się zmieniać. Napewno chcę powiększyć o kilka pałek wodnych i więcej roślin podwodnych.
Wasze sugestie co by tu jeszcze, mile widziane :)










[ Dodano: 2015-06-28, 15:03 ]
P.S. Ewentualnie jakie rośliny jeszcze dobrze filtrują wodę zamiast np pałki wodnej? Do tego może jakieś nie wysokie, które można by posadzić na środku oczka?
 
 
oczkomaniak 
Nowy


Dołączył: 23 Cze 2015
Posty: 4
Skąd: józefowo
Wysłany: 2015-06-28, 21:42   

Ja proponuje tatarak.
 
 
luzio 
Entuzjasta


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 27 Maj 2012
Posty: 748
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2015-06-28, 22:49   

Kiczowate, nie da się ukryć :P
No ale od czegoś się zaczyna. Jeśli temat cię wciągnie to zrobisz remont, jak każdy oczkomaniak, który z czasem dostrzega o co w tym biega. A jeśli nie to pewnie zasypiesz zmęczony zieloną wodą i pracą, którą trzeba poświęcić oczku.
Póki co o tym oczku można powiedzieć że jest. Ale takie typowe rzeczy jak wystająca folia, standardowy sznur okrąglaków i (jak mi się wydaje) wyniesienie oczka ponad poziom gruntu działają mocno odstręczająco. Nie mówiąc o tej kiczowatej kładce. Sterylność i sztuczność :)
Na początek sugeruję zacząć od kładki, bo to najprostsze. Czyli zlikwiduj te poręcze!
Już samo to uczyni sporą różnicę ...
 
 
vivit 
Przyjaciel forum
oczko ze strumieniem



Pomógł: 18 razy
Dołączył: 02 Cze 2006
Posty: 1181
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2015-06-28, 23:48   

Nie zgodzę się z przedmówcą, ale każdy może mieć swoje zdanie.
Poręcze dodają wielkości mostkowi nie mówiąc o bezpieczeństwie tych co na nim się znajdują. Możesz spróbować je usunąć w programie graficznym i zobaczysz jak to będzie wyglądało.

Samo oczko OK, ale bez filtracji szeroko rozumianej nie dasz rady. Musisz pomyśłeć jak chcesz to rozwiązać...
_________________
OCZKO , OGRÓD

PAWEŁ
 
 
 
wallclock
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-29, 07:54   

Miałem oczko bez filtracji kilka lat. Karaś w rozsądnych ilościach, czyli jak na twoje oczko 10szt bez problemu przeżyje ale bez filtracji woda będzie mętna, ewentualnie daj z 5 karaśi i wrzuć rogatka sztywnego woda bedzie troche czystsza. Mogę ci podsynać jeszcze pomysł aby wpuścić zamiast karasi 5-7 szt kroczka tołpygi + rogatek, może być też potrzebna czesciowa podmiana wody co jakiś czas wtedy woda powinna byc czyściejsza gdyż tołpyga zjada z wody zawiesine organiczna. Postarajśie o napowietrzacz solarny na aukcjach kosztuje kilkadziesiat zoty a tołpyga napewno przezyje i oczko bedzie w dobrej kondycji. Pozdrawiam
 
 
wolanin 
Administrator


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 1871
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-06-29, 09:03   

Moja sugestia co do brzegów oczka:
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/e/e2/Japanese_Friendship_Garden_Path_koi_pond_4.JPG
_________________
Paweł
Koipond 7,4m3 wolanina - trochę zdjęć wcięło, ale uzupełniam
Moje koi
Koi po redukcji stadka, maj 2017 czerwiec 2017 wrzesień 2017 maj 2018
 
 
renmir 
Bywalec



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 30 Cze 2013
Posty: 179
Skąd: Lublin
Wysłany: 2015-06-29, 17:57   

Oczko trochę zarośnie, wał łagodnie wyrównaj z otoczeniem i będzie OK
_________________
Pozdrawiam Mirek
 
 
smazio 
Uczestnik


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 22 Lip 2012
Posty: 90
Skąd: Lublin
Wysłany: 2015-06-29, 21:01   

Dodam, że pomysł z mostkiem należał do poprzedniego właściciela działki. Tak samo i on wykopał wcześniej oczko, stąd też kamienie. Niestety poprzednie nie przetrwało. Miałem wybór albo zasypać albo wskrzesić. Odnowiłem trochę dół, zrobiłem kilka półek i tak powstało moje. Mostek to rzecz gustu, mi akurat się podoba, a poręcze to kwestia bezpieczeństwa. Napewno z czasem go odnowię. Co do wystającej folii zamierzam użyć worków jutowych do jej przykrycia. Myślę,że to trochę poprawi wygląd oczka. Napewno to jeszcze nie koniec modyfikacji. W tatarak i rogatek już się zaopatrzyłem. Karasie wpuszczę dopiero w przyszłym roku na wiosnę, oczywiście w niedużych ilościach. Czytałem na forum o tołpydze i zdania są podzielone. Miał ktoś z Was u siebie w oczku? Naprawdę oczyszcza wodę czy to tylko mit?Dzięki za uwagi i porady.
 
 
wallclock
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-01, 16:26   

smazio napisał/a:
Miał ktoś z Was u siebie w oczku? Naprawdę oczyszcza wodę czy to tylko mit?Dzięki za uwagi i porady.
Jak hoduję tołpygi od lat oraz jestem wędkarzem zachowanie, odzywianie tołpygi znam doskonale, ta ryba odżywia się planktonem, do polski sprowadzono ja w celu ratowania zarastających i ubogich w tlen jezior ponieważ ona doskonale filtruje wode ponieważ w taki sposób sie odrzywia. Poczytaj o stawach kapielowych w takich stawach tołpyga to niemal obowiązek, dzięki tołpygom woda jest o niebo czystsza. Gdybym nie był pewny ze tołpyga może ci pomóc nie doradzał bym ci.
 
 
wolanin 
Administrator


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 1871
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-07-01, 16:32   

wallclock napisał/a:
Gdybym nie był pewny ze tołpyga może ci pomóc nie doradzał bym ci.


Uzupełnij proszę informację, o który gatunek tołpygi Ci chodzi.
_________________
Paweł
Koipond 7,4m3 wolanina - trochę zdjęć wcięło, ale uzupełniam
Moje koi
Koi po redukcji stadka, maj 2017 czerwiec 2017 wrzesień 2017 maj 2018
 
 
wallclock
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-01, 23:24   

Wydaje mi sie ze do takiego oczka tołpyga pstra bedzie lepsza ale tołpyga biała równiez zjada plankton
 
 
Elendil 
Przyjaciel forum



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 1403
Skąd: Radom
Wysłany: 2015-07-02, 08:37   

Zamaskować folie, dosadzić roślin i będzie OK ;)
_________________
OCZKA ELENDILA MOJE PODRÓŻE TANIE HOTELE
5000l oczko + 1600l płazarium,
Pozdrawiam i zapraszam. Tomek.
 
 
 
smazio 
Uczestnik


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 22 Lip 2012
Posty: 90
Skąd: Lublin
Wysłany: 2016-04-10, 16:49   

Wiosna już zawitała :)
 
 
Sylwester79 
Bywalec


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 12 Cze 2010
Posty: 156
Skąd: Zamość
Wysłany: 2016-04-10, 20:39   

A co tak słabo , tylko jedno zdjęcie i takie niepozorne ;)
 
 
 
Oczass 
Nowy


Dołączył: 12 Kwi 2016
Posty: 1
Skąd: Lublin
Wysłany: 2016-04-12, 07:24   

Jeśli mam być szczery to naprawdę to oczko wygląda świetnie, jest urokliwe, sam w tym roku zaczynam budowę i szukam inspiracji :P
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny