wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Staw 250m2 - kosz budowy
Autor Wiadomość
bomer 
Nowy


Dołączył: 25 Maj 2008
Posty: 2
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2015-04-26, 11:03   Staw 250m2 - kosz budowy

Witam wszystkich

Chcialbym wybudowac mega duze oczko wodne/staw o powierzchni 250m2 ktory konczylby sie przy tarasie mojego domu, staw w ksztalcie przekrzywionej cyfry 8.
Pytanie brzmi jaki jest mniej wiecej koszt budowy takiego stawu, czego uzyc do wylozenia, wykladziny EPDM, bentonitu ?
 
 
wallclock
[Usunięty]

Wysłany: 2015-05-05, 13:19   

A skad wezmiesz takie ilosci wody? bo chyba nie z wodociagu? Koszt wykopania takiej jamy 1m glebokosci to do 1000zł plus materiały robocizna, dodatkowo pozwolenia wodnoprawne to okolo 2500zł. tak ze jak sam bedziesz to robil to moze w 5000 sie zmiescisz
 
 
wallclock
[Usunięty]

Wysłany: 2015-05-05, 15:35   

Mysle ze za 10.000zł to na pewno zrobi takie oczko. Gdyby sam wszystko zrobił filtry i caly osprzet to 6000-7000, nie licząc kosztów wody, wyrobi sie. Oczywiscie nie bedzie to cudo jakies ale cos tam jakis zaczatek bedzie. Nie zniechęcajmy kolegi. Tylko pytanie czy warto oszczędzać na materiałach przy tak dużym oczku. Według mnie nie warto. Bo gdy zacznie przeciekac.... to az strach pomyslec. a ze ci chodzilo ze za jame 10.000. To powiem tak ze jakis czas temu kopalem staw ok 40x 17m 1.5 gł Zadzwonilem do firmy budujacej stawy przyjechal facet i zaśpiewal mi 7000-8000 za sam wykop jamy, podłamałem sie z lekka. Na drugi dzień postanowiłem podzwonic po ogloszeniach trafilem na firme drogowa, pogadalem z facetem dogadalem sie na 200zł/h. facet przyjechal mega szybkim sprzetem i za 1000 wywalił mi jame wieksza niz chcialem i usypał z urobku groble a teren byl trudny podmokły. Czyli w poprzedniej firmie gosciu chcial przebitke razy 10 hehe. Jak ktos chce sie dawać nabijac w butelke to prosze bardzo
 
 
Freakazz 
Entuzjasta



Pomógł: 30 razy
Dołączył: 05 Paź 2012
Posty: 569
Skąd: ok. Olkusza
Wysłany: 2015-05-05, 18:33   

250m2? Za samą folię EPDM zapłacisz z 8500zł, pytanie gdzie reszta?
_________________
Pozdrawiam Mateusz
Moje Oczko Wodne
 
 
 
wolanin 
Administrator


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 1871
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-05-05, 19:45   

wallclock napisał/a:
pogadalem z facetem dogadalem sie na 200zł/h. facet przyjechal mega szybkim sprzetem i za 1000 wywalił mi jame wieksza niz chcialem i usypał z urobku groble a teren byl trudny podmokły

Udało Ci się, jakkolwiek może być to ciężko powtórzyć...
_________________
Paweł
Koipond 7,4m3 wolanina - trochę zdjęć wcięło, ale uzupełniam
Moje koi
Koi po redukcji stadka, maj 2017 czerwiec 2017 wrzesień 2017 maj 2018
 
 
Mariano 
Bywalec


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 27 Gru 2014
Posty: 143
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-05-05, 22:23   

wolanin napisał/a:
Udało Ci się, jakkolwiek może być to ciężko powtórzyć...


200 pln/h za godzinę pracy dużej koparki gąsienicowej + spychacza do pomocy (jeden operator który ma dwie maszyny na miejscu). Problem w tym, że przy 500m^3 do przerzucenia to minimum 20-30rbh.
_________________
Przydomowe oczko 12000 m^2, głębokość średnia 2m. Jakieś tam stawy. Parę strumyków :)
 
 
wallclock
[Usunięty]

Wysłany: 2015-05-06, 05:02   

Matiano facet który mi to kopal mial do wykopania jeszcze 3 stawy tego weekendu w mojej okolicy. Moze gdyby kopal tylko u mnie to i kopal by dwa razy dluzej ale sorki napewno nie kobałby 30 godzin. Mówił ze ma i tansza koparke za 130/h ale ona jest 4 razy wolniejsza. Kilka dni wczesniej byl u mnie facet ktory zaspiewal 7000 tysiecy za ta sama robote wiec sie nie dziwie ze sa tacy co nie widzieli jeszcze uczciwego i pracowitego fachowca, facet kopal w takim tempie ze powiem szczerze sam bylem lekko z szokowany. Mowie jak jest po to zebyscie nie dawali sie nabijac w butelke
 
 
Radzionek 
Entuzjasta



Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Sty 2014
Posty: 565
Skąd: Podbeskidzie
Wysłany: 2015-05-06, 15:53   

Mogę potwierdzić słowa poprzednika o nabijaniu klienta w butelkę na własnym przykładzie. Pierwszy gościu za roboty ziemne koparką żądał 10 tys.zł. za całość w tydzień. Drugi zjawił się z ofertą za połowę ceny. Wybrałem trzeciego za mniej niż 1/4 ceny i za to, że zrobił to uczciwie, zapłaciłem równe 1/4 ceny pierwszego. Sądzę, a to jest moje zdanie, że taniej niż 100zł./h raczej nie znajdziesz. Chyba że po znajomości w rodzinie. Kopara i młot udarowy u niego to 150zł/h. Albo pozostaje wynajęcie "wojsk rakietowych typu:łopata-ziemia-powietrze" :)
_________________
Radek-na marzenia dobry jest każdy czas.
 
 
bomer 
Nowy


Dołączył: 25 Maj 2008
Posty: 2
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2015-05-14, 11:14   

250m2 to troche wody a jako glowna ozdoba ogrodu musi kosztowac wiec spodziewalem sie znacznie wyzszych kosztow niz te ktore podaliscie, bedzie dobrze :)
 
 
miensel 
Nowy


Dołączył: 23 Cze 2015
Posty: 1
Skąd: Katowice
Wysłany: 2015-06-23, 13:15   

ja wynająłem koparkę u znajomego i ziemi nie wywoziłem tylko zrobiłem wysepkę na środku i koszty nagle o połowę mniejsze.
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny