wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Pompka na zime...
Autor Wiadomość
koczisss
[Usunięty]

Wysłany: 2006-11-02, 19:00   

zander88 napisał/a:
Parę dni małych mrozków, nawet woda w oczku nie zdąży zamarznąć. Pierwsze przymrozki zimy nie czynią :)


W sumie racja, ale chodzi też mi o to, aby dać spokój rybom, niech sobie już siedzą spokojnie w głębokiej wodzie.
Jak jestem w pobliżu to od razu przypływają i nie potrzebnie tracą energię w tej zimnej wodzie.
Oswoiły się skubane :)
 
 
jakja 
Entuzjasta
Na razie bez oczka



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 772
Skąd: Poznań
Wysłany: 2006-11-10, 20:50   

Właśnie kupiłem pompkę tej czeskiej/chinskiej prod. moc 5w, wydajność 480l/h, 2 lata gwarancji za 42 zł + kamień drobny za 3,50 zł. Umieszczę całość w domku. Przez dziurę w murze w listwie do krycia kabli i rurce pcf doprowadzę do oczka (ok. 2,5m odl). Kamień na 0,7m pod wodę (głęb. 1,3m). Efekty przedstawię, o ile nie ukradną czegoś...
_________________
Pozdrawiam - Jacek
 
 
 
Maikler 
Hobbysta


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 303
Skąd: nie wiadomo
Wysłany: 2006-11-10, 22:02   

jakja napisał/a:
Właśnie kupiłem pompkę tej czeskiej/chinskiej prod. moc 5w, wydajność 480l/h, 2 lata gwarancji za 42 zł + kamień drobny za 3,50 zł. Umieszczę całość w domku. Przez dziurę w murze w listwie do krycia kabli i rurce pcf doprowadzę do oczka (ok. 2,5m odl). Kamień na 0,7m pod wodę (głęb. 1,3m). Efekty przedstawię, o ile nie ukradną czegoś...


No i bardzo dobry sposób. Zobaczymy jak się ta pompka sprawdzi. Często kradną u Ciebie?
 
 
Donvitow 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Paź 2006
Posty: 213
Skąd: Śrem
Wysłany: 2006-11-11, 16:24   

Wsadziłem napowietrzacze do skrzynki filtra/wypatroszonego/ i stoją na dworze. Do domu daleko. Zrobiłem próbę generalną.Chodzą. Nie parują . Zobaczymy zimą.Rybom podobają się bąbelki. Całe stado się spłynęło. Wyłączyłem bąbelki bo wystraszyłem się że niepotrzebnie je budzą.
Pozdrawiam Kajetan
 
 
jakja 
Entuzjasta
Na razie bez oczka



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 772
Skąd: Poznań
Wysłany: 2006-11-13, 14:51   

Maikler napisał/a:
Często kradną u Ciebie

Na działkach często. Płatność haraczu dopiero przede mną... :???: Mój kamień 3,5x3,5x6cm świetnie zanurzony - bez problemu z ew. pływaniem (biały za 3,50zł). Bąble grube 1/3 + 2/3 drobniutkich.
_________________
Pozdrawiam - Jacek
 
 
 
zander88 
Początkujący


Dołączył: 05 Kwi 2006
Posty: 46
Wysłany: 2006-11-23, 14:02   

Dogłebnie czytam to forum i mam kilka wątpliwości do zimowania rybek. Czy pompka SERA AIR 550 R może pracować bezproblemowo nawet przy siarczystych mrozach na zewnątrz? Czy nie trzeba stosować żadnych styropianowych pływaków? A mozę warto zapłacić 230 zł za Haisnnera 720l/h z plywakiem strypianowym? Chciałbym żeby wszytkie rybki i żabki mogły przeżyć do wiosny
 
 
 
Maikler 
Hobbysta


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 303
Skąd: nie wiadomo
Wysłany: 2006-11-23, 15:55   

zander88 napisał/a:
Dogłebnie czytam to forum i mam kilka wątpliwości do zimowania rybek. Czy pompka SERA AIR 550 R może pracować bezproblemowo nawet przy siarczystych mrozach na zewnątrz? Czy nie trzeba stosować żadnych styropianowych pływaków? A mozę warto zapłacić 230 zł za Haisnnera 720l/h z plywakiem strypianowym? Chciałbym żeby wszytkie rybki i żabki mogły przeżyć do wiosny


Jeżeli jest napisane Outdoor to powinna znieść większe mrozy. Ewentualnie trzeba ją zabezpieczyć. Co do Heissnera 720l/h to jestem bardzo zadowolony. Poszukaj go tylko taniej. Ja w OBI dostałem za 199zł.
 
 
Donvitow 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Paź 2006
Posty: 213
Skąd: Śrem
Wysłany: 2006-11-23, 22:18   

Mam ten sam problem bo w ceszłym roku padły mi większe rybki/przerębel styropianowy zamarzł a rąbany nie wystarczył/. W tym roku mam SERE ale wsadziłem ją do przerębla ze styropianu i jeszcze kupiłem drugi z grzałką napowietrzaczem. Może lepiej było typowy zewnętrzny napowietrzacz/za 200 czy 300PLN/ zamiast tego wszystkiego. Zima wyjaśni Napowietrzacze mam na dworze w skrzynce filtra. Jak zaczną się mrozy zabezpiecze styopianem i kocem. W przyszłym roku będę mądrzejszy.
Pozdawiam Kjetan
 
 
kafel56 
Początkujący


Dołączył: 22 Kwi 2007
Posty: 15
Skąd: lublin
Wysłany: 2007-12-21, 22:45   

Zamontowałem w oczku (ok. 5000L) napowietrzacz OXYBOOST 300. Kostkę napowietrzającą umieściłem na środku oczka (tam gdzie najgłębiej) ok. 50 cm pod lustrem wody.
Problem jest w tym, że wszystkim moim karasiom najwyraźniej nie spodobało się towarzystwo bąbelek i zacumowały na obrzeżach oczka, czyli tam gdzie woda jest bardzo płytka. Obawiam się, że nie przezimują w tych miejscach w czasie dużych mrozów, bo dopadnie je tam lód.
Dzisiaj próbowałem je trochę postraszyć, aby zanurzyły się głębiej. Na niewiele to się zdało, ponieważ po chwili odpływały od kostki napowietrzającej i wracały z powrotem na płyciznę.
Co mam zrobić, aby zechciały powrócić na stałe w głębsze rejony oczka?
_________________
Pozdrawiam Krzysiek
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2007-12-21, 23:06   

Cytat:
Co mam zrobić, aby zechciały powrócić na stałe w głębsze rejony oczka?
Najlepiej przenieś kostkę napowietrzacza w inne miejsce na płytszą wodę :P Ryby pewnie nie zamarzną i w czasie zamarzania będą przesuwały się w głębsze rejony ale na pewno działa to na nie stresująco TU masz sporo na ten temat :P
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
kafel56 
Początkujący


Dołączył: 22 Kwi 2007
Posty: 15
Skąd: lublin
Wysłany: 2007-12-21, 23:21   

Wielkie dzięki JAREK G, za wskazówki. Jutro przenoszę napowietrzacz w inne płytsze miejsce. Spróbuję go też okresowo wyłączać, bo teraz pracuje 24 na 24. :good:
_________________
Pozdrawiam Krzysiek
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2007-12-21, 23:39   

Ja na razie okresowo wyłączam ale jak przyjdą większe mrozy to będzie chodził non stop i pełną parą bo na razie na pół mocy :P
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2007-12-22, 00:05   

U mnie wszystkie rybki są tuż pod kostka napowietrzającą - nie widać by im to w czymkolwiek przeszkadzało.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
kafel56 
Początkujący


Dołączył: 22 Kwi 2007
Posty: 15
Skąd: lublin
Wysłany: 2007-12-22, 00:14   

Moje, wszystkie „wyparowały” od kostki napowietrzającej. Najwyraźniej nie przypadła im do gustu.
Może się kiedyś oswoją, wszak napowietrzacz pracuje dopiero od tygodnia.
Spróbuję z nimi pogadać na temat w wigilijny wieczór. :yahoo:
_________________
Pozdrawiam Krzysiek
 
 
kafel56 
Początkujący


Dołączył: 22 Kwi 2007
Posty: 15
Skąd: lublin
Wysłany: 2007-12-27, 12:46   

Przeniosłem napowietrzacz w pobliże tego płytkiego miejsca, gdzie dotychczas schroniły się karasie i to wystarczyło, aby odpłynęły na głębszą wodę, choć muszę dodać, że jeszcze wielokrotnie podejmowały próby powrotu aż w końcu zrezygnowały. Następnie przesunąłem kamień napowietrzający nieco w kierunku środka oczka, aby w razie dużych mrozów nie znalazł się w lodowej zmarzlinie.
Wniosek z tego, że moje rybki nie lubią bąbelek powietrza.
Mam nadzieję, że te niepotrzebne ruchy nie pozbawiły je zbytniej dawki energii, potrzebnej do przetrwania zimy.
_________________
Pozdrawiam Krzysiek
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny