wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Pompka na zime...
Autor Wiadomość
Ala 
Bywalec



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 22 Maj 2006
Posty: 261
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2006-09-20, 09:23   

killer1558 napisał/a:
radze zastosowac dobre napowietrzanie jak pużniej wachac ten smrodek

Smrodek-delikatnie to nazwałeś...Przeżywałam to kiedyś. Teraz pilnuję aby do wszelkiego stworzenia,które korzysta z zimowej noclegowni w moim stawie , dostarczyć od czasu do czasu powietrza. Oczywiście trzcina jest niezbędna, do tego co jakiś czas 2-3 dziury wykute niestety siekierą. Nie wpadłam na napowietrzanie. Staw jest naturalny, ok. 22x16. W tym roku też spróbuję czymś podmuchać, muszę kupić pompkę. A co się dzieje, jak przewody zamarzną? Pompę od razu szlag trafia? Przecież nie możliwe jest aby cały czas ją sprawdzać.
Ubiegła zima była wyjątkowo trudna. Podusiły się nawet ryby w sporych jeziorkach. Niedaleko mojego domu jest jeziorko o powierzchni ok.12ha, wiosną na brzegu leżały olbrzymie karpie i chyba leszcze - nie wiedziałam, że te ryby rosną aż tak wielkie. Widok przygnębiający. Podziobane przez ptaki czy inne zwierzęta, szczątki kilkudziesięciu rozkładających się ryb. Jak widać przyroda też nie zawsze radzi sobie z mrozem i śniegiem pomimo, że jeziorko gęsto obrośnięte trzciną i pałką. :cry:
_________________
Pozdrawiam,
Ala
 
 
 
vivit 
Przyjaciel forum
oczko ze strumieniem



Pomógł: 18 razy
Dołączył: 02 Cze 2006
Posty: 1181
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2006-09-20, 09:44   

Alu ja własnie zakupiłem za sugerowany model przez AurorA. Mam nadzieję że poskutkuje :D
 
 
 
razbora
Początkujący



Dołączył: 12 Maj 2006
Posty: 36
Wysłany: 2006-09-20, 13:52   

Ja takze od niego kupilem pomke.. zobaczymy czy zda egzamin ;]
Alu.. duze ryby czybciej zgina zima (w zamarznietym jeziorze) niz te male pyrpcie ... To oczywiste- potrzebuja wiecej tlenu by dotlenic swoj organizm...
 
 
Ala 
Bywalec



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 22 Maj 2006
Posty: 261
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2006-09-20, 13:59   

To prawda, na brzegu leżały same wielkie i może dlatego taki przykry widok. Tak czy siak, właściciel nie pomyślał, o dotlenieniu.
_________________
Pozdrawiam,
Ala
 
 
 
Maikler 
Hobbysta


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 303
Skąd: nie wiadomo
Wysłany: 2006-10-03, 14:09   

Hmm, żeby się wypowiadać to jeszcze trudno. Jak się nie ma doświadczenia. Jak na razie :roll: . Ja kupiłem napowietrzacz niemieckiej firmy Heissner, która produkuje swoje wyroby w Niemczech i specjalizyje się tylko w sprzęcie do oczek wodnych. Również 4 membrany tak jak napowietrzacz sery. Wydajność... i tu jest problem. W handlu w Polsce widziałem tylko kilka modeli. 240 l/h (i mniejsze) oraz 720 l/h. Kupiłem 720. Zobaczymy jak się spisze tej zimy.
 
 
koczisss
[Usunięty]

Wysłany: 2006-11-02, 01:25   

Jak to jest z głębokością na jakiej należy umieścić kamień napowietrzający?
Kupiłem Gardenę o wydajności 400 l/h i w sklepie powiedziano mi, że kamień trzeba umieścić 20 cm pod wodą, w instrukcji jest napisane, ze 30 cm, a tu na forum czytam z kolei że nawet 50 cm, to jak to jest?

Proszę o szybką odpowiedź, bo już ostatni dzwonek, aby to wszystko założyć.
Ten brzęczek ma dwa wyjścia i do jednego zamontowałem już kamień i jest na głębokości 23 cm, będzie problem z wężykiem, bo już uciąłem na odpowiednią odległość, chyba, ze przesunę to trochę i nie będzie na środku, pozostał i do zamontowania drugi wężyk i teraz nie wiem na jakiej głębokości go umieścić :???:
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2006-11-02, 09:07   

koczisss napisał/a:
kamień trzeba umieścić 20 cm pod wodą, w instrukcji jest napisane, ze 30 cm, a tu na forum czytam z kolei że nawet 50 cm, to jak to jest?

Wszystko się zgadza tylko 20 cm pod wodą doliczając około 30 cm tafli lodowej to robi się minimum 50 cm w przeciwnym razie kamień może Ci zamarznąć i z twojego napowietrzania nici :P
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
koczisss
[Usunięty]

Wysłany: 2006-11-02, 09:37   

Też tak myślę, ale pytałem sprzedawcę, to mówił mi, ze na pewno 20 cm wystarczy:)
Jak to jest z mieszaniem wody?
Jeśli dam na 50 cm, to do jakiej mniej więcej głębokości jest woda mieszana poniżej kamienia?
 
 
jakja 
Entuzjasta
Na razie bez oczka



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 772
Skąd: Poznań
Wysłany: 2006-11-02, 09:54   

koczisss napisał/a:
Jeśli dam na 50 cm, to do jakiej mniej więcej głębokości jest woda mieszana poniżej kamienia

Na głęb. 80cm od górnej warstwy lodu masz +4st. Ruch wody powyżej i tak wymusi ruch wody głębiej niż kamień, jakieś 20-30 cm napewno.
W sklepie mi powiedziano,żę kamień ok. 20-30 cm powyżej dna... Więc wartość się zgadza, tylko inny pkt odniesienia :D
_________________
Pozdrawiam - Jacek
 
 
 
koczisss
[Usunięty]

Wysłany: 2006-11-02, 10:01   

Dzięki.
W takim razie, ten kamień, który mam założony pozostawię na jakichś 30 cm, a drugi spuszczę nieco niżej, na jakieś 40 cm, powinno być dobrze :)
Jeśli do 40 dodamy mniej więcej 20 cm, to już będzie 60 cm wody w ruchu, która nie powinna zamarznąć.
Oczko ma w najgłębszym miejscu ok 1,4 m, +/-, jest to zależne od stanu wody, teraz może mieć trochę mniej.
Tak tu smęcę, bo boję się zwyczajnie o ryby i nie chcę ich przechłodzić. Jest to pierwsza zima i mam dużo wątpliwości :?
 
 
ZiK 
Przyjaciel forum
Witam :)


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 13 Mar 2006
Posty: 1002
Skąd: Zamość
Wysłany: 2006-11-02, 10:08   

koczisss,
To zależy na jakiej głębokości spuścisz.
Dam Ci przykład masz 1m to lód będzie miał ok 40 cm + 20 cm to wychodzi że na 60 cm powinieneś spuścić do oczka kamień i zostaje Ci jeszcze 40 cm wody która nie powinna być mieszana gdzie zimują ryby +4*C . :)
_________________
Pozdrawiam Tomek :piwko:
Moje Pierwsze Oczko Wodne

Mój Profil Nasza Klasa

Moje Drugie Oczko Wodne
 
 
 
koczisss
[Usunięty]

Wysłany: 2006-11-02, 10:12   

Okej, dzięki:)
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2006-11-02, 12:13   

koczisss napisał/a:
Proszę o szybką odpowiedź, bo już ostatni dzwonek, aby to wszystko założyć.


Masz jeszcze na to co najmniej miesiąc, albo nawet dwa.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
koczisss
[Usunięty]

Wysłany: 2006-11-02, 16:37   

AurorA napisał/a:
koczisss napisał/a:
Proszę o szybką odpowiedź, bo już ostatni dzwonek, aby to wszystko założyć.


Masz jeszcze na to co najmniej miesiąc, albo nawet dwa.


Dlaczego aż tyle?
Mróz już mam za oknem:)
 
 
zander88 
Początkujący


Dołączył: 05 Kwi 2006
Posty: 46
Wysłany: 2006-11-02, 17:38   

Parę dni małych mrozków, nawet woda w oczku nie zdąży zamarznąć. Pierwsze przymrozki zimy nie czynią :)
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny