wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Pytanie o złoża filtracyjne
Autor Wiadomość
saider87 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Sty 2015
Posty: 118
Skąd: Dębica
Wysłany: 2015-03-22, 20:24   

Tak zrobię Drako Twoja wypowiedź jest dla mnie ok :good: Jak to wyjdzie tam do końca to wyjdzie w praktyce,wiadomo że jest wiele innych czynników które mają wpływ na czystość wody.Po prostu muszę sam ogarnąć co oprócz filtra z beczki 220L będzie czyści oczko w sposób zadowalający.Czy to roślinność,zacienienie itp. Zależało mi na sugestii kogoś kto ma obeznanie lub sam posiada taki filtr beczkowy.

Jeśli chodzi o mnie i to konkretne zagadnie ,wiem co mam robić dalej,lecz jeśli ktoś chce coś dodać więcej chętnie czytam i chłonę wiedzę ;)
_________________
POZDRAWIA MICHAŁ
 
 
draglukasz 
Uczestnik


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 02 Kwi 2009
Posty: 77
Skąd: przeworsk
Wysłany: 2015-04-04, 09:15   

Ja zastanawiam się nad umieszczeniem w filtrze lawy wulkanicznej- słyszałem że ma też i negatywne skutki, szkodliwe, związki żelaza i innych pierwiastków śladowych, promieniowanie itp.
Czy ktoś ma doświadczenie z lawą?
 
 
saider87 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Sty 2015
Posty: 118
Skąd: Dębica
Wysłany: 2015-08-16, 20:09   

Witam po długiej przerwie:-) Tak jak pisałem wyżej z filtrem tak zrobiłem :-) oczko 5000l z trzema głębokościami.Zrobiłem filtr uruchomiłem zaraz po nalaniu świeżej wody,kilka dni potem rośliny : 1 metrowy rządz kossaćca,pałka wodna,pospolite trawy.No i jak to świeża woda tydzień do dna ..A potem mętna przez kilka tygodni praktycznie 2 miesiące:-/ Dodam pompka 3500L chodzi 24/h małą kaskada i z drugiej strony oczka mały spływ z kamienia by ruch wody był na całej powierzchni. Słońce operuje na oczko od 11 do 18 także też glony mogą mieć raj:-) Ale to co posiadam daje im radę ;)

NO i po tych dwóch miesiącach filtr i jego wkłady zaczęły działać + rośliny nie mam wątpliwości :-)

Woda z dnia na dzień była coraz czystsza,nie ważne czy teraz te długie upały czy ulewy woda jest bardzo czysta widać do dna każdy kamyczek wywalone z doniczek przez ciekawskie koi:P

Nie będę pisał że kryształ bo zdjęcie tego nie oddaje, ale osiągnąłem swój cel :good: :-D

Przy dobrych radach drako jak i innych informacjach z tego forum :-)

dodam chociąż jedna fotkę robiona telefonem by nie być gołosłownym,jak będę miał więcej czasu to zrobię więcej i wrzucę!:-)
_________________
POZDRAWIA MICHAŁ
 
 
rewi 
Moderator
Mini Oczko Wodne



Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 18 Cze 2011
Posty: 2376
Skąd: woj. Lubelskie
Wysłany: 2015-08-17, 11:13   

Widać, że wszystko działa jak porządnie, pięknie :brawo:
_________________
Pozdrawiam, Ewa!

Moje Oczko Wodne
Ogród i rośliny
 
 
saider87 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Sty 2015
Posty: 118
Skąd: Dębica
Wysłany: 2015-08-17, 19:25   

Dzięki za pochwałę :)

A tak na boku ...To pracy przy założeniu oczka jest dużo,ale 2 razy więcej dodajemy jej sobie przez brak wiedzy i własnej autopsji :-)

Gdy ktoś dobrze przemyśli od początku jak to urządzić i dobrze tu poczyta to ten wysiłek będzie o pół mniejszy:-) (tak jak to było w moim przypadku)


I jeszcze jedno...:-) Nie zgodzę się z zdaniem że oczko to nieustanny obowiązek i pracę.

Jeśli jest wszystko w równowadze utrzymanie ogranicza się do wyłowienia od czasu do czasu jakiś obumarłych liści czy łodyg z dna co by nie gniły ;) To wszystko co teraz robię jeśli mi się zechce przy kubku kawy :soczek:
_________________
POZDRAWIA MICHAŁ
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny