wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Oczko Michała
Autor Wiadomość
wolanin 
Administrator


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 1871
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-12-27, 15:12   

Cześć Michał, piszesz o naturalnych źródłach i wszystko OK. Marzenie.

Widocznie masz dobrą wodę z tych źródeł, a przy tym - czy mierzyłeś jej temperaturę na wyjściu?
Violetta pyta o temperaturę wody z rzeki, ale chyba chodzi o to, co wypływa z ziemi (źródła...)?
Bo jeżeli piszesz o źródłach, to nie chodzi chyba o wodę z poziomu rzeki, lecz o taką, która spływa skądś wyżej i wybija na dnie zbiornika?
Czy oczko zimowe zamarza Ci w ogóle? Przy dużych mrozach?

Jeżeli piszesz, że sprzedajesz ryby - to masz gdzieś zamieszczone ich zdjęcia? Sprzedajesz to, co sam rozmnażasz?

Te, które widać, wyglądają ciekawie. No ale - zdjęcia pls.

[ Dodano: 2014-12-27, 16:01 ]
A, Koi-Farm, jasne.

[ Dodano: 2014-12-27, 16:06 ]
No i moja opinia co do oferty ze strony.
Przyzwoite eurokoi.
_________________
Paweł
Koipond 7,4m3 wolanina - trochę zdjęć wcięło, ale uzupełniam
Moje koi
Koi po redukcji stadka, maj 2017 czerwiec 2017 wrzesień 2017 maj 2018
 
 
Sylwester79 
Bywalec


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 12 Cze 2010
Posty: 156
Skąd: Zamość
Wysłany: 2014-12-27, 17:09   

[quote="violettaxx"]:brawo: Michael.w Może jest to jeden ze sposobów na przezimowanie Koi ???
Mnie interesuje czy kiedykolwiek mierzyłeś temp. wody z rzeki lub zbiornika w okresie zimowym ?

Sylwester79 nie sądzę żeby miało to wpływ ? Pod Olsztynem jest hodowla Karpia gdzie woda z rzeki przepływa przez wielu stawów z karpiem.....Jest wszystko OK żadnych problemów zdrowotnych......A ponoć karpie z tej hodowli są najsmaczniejsze w regionie ;)


Z reguły większość hodowli karpia opiera się na poborze wód gruntowych i powierzchniowych z rzeki , tylko żeby taka hodowla dobrze prosperowała- ryby były zdrowe i miały znaczne przyrosty ustala się odpowiedni przepływ tej wody przez stawy , jeżeli będzie zrobiony
nieodpowiedni przepływ tej wody ze źródła czy rzeki za duży względem pojemności zbiornika - ryba nie będzie rosła-a karp to już na pewno nie urośnie i żadna inna biała ryba , mało to- będzie to prowadziło do wystąpienia wielu chorób , a tak jeszcze poza tym to zdjęcie tego pseudo zimochowu zamieszczonego przez kolegę powyżej to jest jakaś prowokacja, kolega Radzionek to dobrze ujął , nie da się przezimować takiej ilości karpi koi w takim małym zbiorniku z taką szybką wymianą wody na wodę prosto ze źródła ( -jeżeli zmniejszył by tam przepływ i zamontował napowietrzanie to się zgodzę , ale nie z ciągłą wymianą wody myśląc że jak napływa zimna źródlana to jest natleniona i jest oki przy takiej ilości ryb względem ,,tego bełku'' Że kolega Michał musi mieć tam bardzo duży przepływ z tego źródła wywnioskowałem to tym że nie ma tam zainstalowanego napowietrzania i przy takiej ilości ryb co tam pływa woda musi wymieniać się pewnie z raz na godzinę żeby była dobrze natleniona (z rzeki może i by się to udało ale nie prosto ze źródła) to jest rozwiązanie na krótką metę , tak się składa że też mam przepływ wody źródlanej na moich bajorach i kiedy ten przepływ był za duży- ryba zdychała , nie rosła , Ja tego nie napisałem od tak z głowy tylko zęby na tym zjadłem :-(
 
 
 
wolanin 
Administrator


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 1871
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-12-27, 17:20   

Sylwester79 napisał/a:
Ja tego nie napisałem od tak z głowy tylko zęby na tym zjadłem :-(

Sylwester, przy tym zjadaniu zębów, to i wzrok Ci siadł :) :piwko:
Na pierwszym zdjęciu są na wodzie bąbelki napowietrzania.
_________________
Paweł
Koipond 7,4m3 wolanina - trochę zdjęć wcięło, ale uzupełniam
Moje koi
Koi po redukcji stadka, maj 2017 czerwiec 2017 wrzesień 2017 maj 2018
 
 
Sylwester79 
Bywalec


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 12 Cze 2010
Posty: 156
Skąd: Zamość
Wysłany: 2014-12-27, 17:24   

tom11 napisał/a:
Sylwester79 napisał/a:
(załóż akwarium wpuść tam kilka rybek nawet tych mało wymagających i co godzinę zmieniaj w nim wodę -wcześniej czy później ryby padną z wycieńczenia, wyziębienia)


nie rozumiem co Masz na myśli?
co jedno ma z drugim wspólnego??

Masz w stawie wodę z rowu który widać na załączonych zdjęciach,i ta sama woda przepływa przez ten staw. Co w tym złego???

To w tym złego że ta woda ma za duży przepływ w tym bajorze , w stawie jest co innego -nie wymienia ona się raz na godzinę , tylko żeby napełnić źródłem w zależności od wydajności tego źródła potrzeba nieraz kilku dni a niekiedy i tygodni , widziałeś kiedyś żeby jakieś stawy np o pojemności 1hektara napełniali w jeden dzień i na drugi wymieniali tam całkowicie wodę???

[ Dodano: 2014-12-27, 17:28 ]
wolanin napisał/a:
Sylwester79 napisał/a:
Ja tego nie napisałem od tak z głowy tylko zęby na tym zjadłem :-(

Sylwester, przy tym zjadaniu zębów, to i wzrok Ci siadł :) :piwko:
Na pierwszym zdjęciu są na wodzie bąbelki napowietrzania.

Kolega Michał napisał że nie uzywa tam żadnych filtrów itp tym się sugerowałem , dla mnie to i tak nie do przyjęcia :?
 
 
 
Gosik 
Przyjaciel forum
Polonistka Forum



Pomogła: 129 razy
Dołączyła: 06 Maj 2010
Posty: 4150
Skąd: Warszawa/Radzymin
Wysłany: 2014-12-28, 17:03   

Michael.w napisał/a:
Gatunki są głównie karpie koi.
Oczko ma 40m² i 1,3 głębokie, i znajduje się na naturalnych źrudłach co powoduje duży przepływ świeżej wody i nie wymaga żadnych filtrów, i nie ma żadnego problemu z przezimowaniem ryb. Ryby posiadam z Japonii, większość z własnej chodowli.
.

Źródłach, hodowli
_________________
Moje pierwsze oczko 2010r. http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=4290
Płazarium 2013
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
 
Michael.w 
Nowy


Dołączył: 25 Gru 2014
Posty: 5
Skąd: Olesno
Wysłany: 2014-12-29, 17:28   

Niektórzy z państwa pytają o temperaturę wody w oczku, woda ma przeciętnie od 5-6°C zimą nawet przy bardzo dużych mrozach -20 °C i nawet więcej w ogóle nie zamarza , drugie to że jest non stop napowietrzana, to robi małą falę która też zapobiega zamarzaniu.

Gosik dziękuje za poprawienie błędów ortograficznych ale nie potrafię lepiej, urodziłem się i wychowałem w Niemczech w Polsce jestem od 5 lat.

Oki, będę poprawiać "niewidocznie"
:cmok:
Ostatnio zmieniony przez Gosik 2014-12-30, 13:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Radzionek 
Entuzjasta



Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Sty 2014
Posty: 565
Skąd: Podbeskidzie
Wysłany: 2014-12-29, 18:06   

Ja za Gosią poprawię Twoje pojęcie heimatu, które wyróżniasz w sposób szczególny ;) Twój drugi dom, któremu na imię Polska, traktujesz z grubsza rzecz ujmując, po macoszemu. Mnie to osobiście uraża, i dla naszego sąsiada zza Odry mam taki sam szacunek, jak do wszystkich sąsiadów. Ich się po prostu ma!
_________________
Radek-na marzenia dobry jest każdy czas.
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny