wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Filtr z 3 beczek 120l, projekt - wykonanie
Autor Wiadomość
slick 
Uczestnik


Dołączył: 06 Lis 2014
Posty: 55
Skąd: W-wa
Wysłany: 2017-07-07, 22:23   

Caly filtr bedzie niedlugo na sprzedaz, oprocz wkladu w ostatniej beczce (trzeba sobie dokupic peszel + napowietrzacz) jak by ktos byl zainteresowany.
 
 
wolanin 
Administrator


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 1871
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-07-08, 07:41   

slick napisał/a:
Caly filtr bedzie niedlugo na sprzedaz, oprocz wkladu w ostatniej beczce (trzeba sobie dokupic peszel + napowietrzacz) jak by ktos byl zainteresowany.

Co planujesz z filtracją w zamian?
_________________
Paweł
Koipond 7,4m3 wolanina - trochę zdjęć wcięło, ale uzupełniam
Moje koi
Koi po redukcji stadka, maj 2017 czerwiec 2017 wrzesień 2017 maj 2018
 
 
slick 
Uczestnik


Dołączył: 06 Lis 2014
Posty: 55
Skąd: W-wa
Wysłany: 2017-07-16, 17:43   

Bede budowal filtr sitowo - lukowy DIY. Na razie kompletuje czesci, relacja z budowy i dzialania powinna sie pojawic na forum do konca wakacji.
 
 
wolanin 
Administrator


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 1871
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-07-16, 20:19   

slick napisał/a:
Bede budowal filtr sitowo - lukowy DIY. Na razie kompletuje czesci, relacja z budowy i dzialania powinna sie pojawic na forum do konca wakacji.

To prefiltr. A co dalej? Pisałeś że zostawiasz sobie peszel.
_________________
Paweł
Koipond 7,4m3 wolanina - trochę zdjęć wcięło, ale uzupełniam
Moje koi
Koi po redukcji stadka, maj 2017 czerwiec 2017 wrzesień 2017 maj 2018
 
 
slick 
Uczestnik


Dołączył: 06 Lis 2014
Posty: 55
Skąd: W-wa
Wysłany: 2017-07-17, 17:03   

Obok niego bedzie zbiornik 1000l (mauzer) z peszlem albo tylko z helixem, jesli starczy mi $$$ zeby kupic jakas sensowna ilosc. Do tego dokupilem porzadny napowietrzacz i dyfuzor rurowy, membranowy (epdm z tego co pamietam). Testowo podlaczalem - to jest dopiero napowietrzanie, woda az bulgocze :) . Nie ma w ogole porownania ze zwyklym plaskim kamieniem, ktory sie szybko zamula. I to bedzie wszystko w tym zbiorniku. Mysle, ze na okolo 35 000l + kilkanascie KOI powinno wystarczyc. Do systemu wpiety jeszcze jeszcze UV + dystrybutor jonow miedzi na glony nitkowate.

Taki prefiltr zamierzam tez podpiac pod basen, przed filtrem piaskowym. A moze piaskowy wpiac takze do oczka, ale nie wiem czy nie zamuli zbytnio przeplywu. Woda na pewno bylaby krysztal.
 
 
wolanin 
Administrator


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 1871
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-07-18, 14:56   

slick napisał/a:
A moze piaskowy wpiac takze do oczka, ale nie wiem czy nie zamuli zbytnio przeplywu. Woda na pewno bylaby krysztal.

Pół dnia i filtr zabiłby się mułem. Musiałbyś filtr piaskowy dać na naprawdę dokładnie doczyszczoną wodę. Poz tym przy przepływach rzędu kilku m3/h - nie mam tego pod ręką, ale na oko pole powierzchni takiego filtra powinno być o wiele większe niż w typowych filtrach basenowych. Filtry piaskowe w stacjach uzdatniania wody - pomimo tego, że wpływa do nich woda gołym okiem - kryształowo czysta - co parę godzin wymagają przepłukania złoża - i wtedy do koryta leci brązowa woda. Filtr sitowy nie daje możliwości wyłapania bardzo drobnych cząstek - przy 200, może 150 mikronach to niemożliwe. Ja mam 70 mikronów na bębnowym i przepuszcza on np. co drobniejsze glony (choć dużo zielonego zostawało także na sicie).
_________________
Paweł
Koipond 7,4m3 wolanina - trochę zdjęć wcięło, ale uzupełniam
Moje koi
Koi po redukcji stadka, maj 2017 czerwiec 2017 wrzesień 2017 maj 2018
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny