wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Oczko Leszka coś ,,ala,,KOI POND.
Autor Wiadomość
Leszek Garwolin 
Bywalec


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Lis 2011
Posty: 161
Skąd: Garwolin
Wysłany: 2015-11-13, 09:38   

Moze lepiej swoje zdanie zostaw dla siebie.skoro uwazasz ze jest im zle to zglos to do tych zielonych.pokaz swoje to zobaczymy jakie twoje ryby maja luksusy.
_________________
Leszek
 
 
 
wallclock
[Usunięty]

Wysłany: 2015-11-13, 09:40   

Może latem pokaże swój akwen, ale muszę powiedzieć że nie mam parcia na chwalenie się. Widziałem oczka w kilku krajach na świecie i kilka podobnych do twojego ale brzydszych widziałem w Holandii, przypominały pomniki nagrobne z marmuru wypełnione wodą, głębokie na kilka metrów baseny 3x5m a w wodzie karpie po kilkanascie kilo sztuka kilka sztuk

[ Dodano: 2015-11-13, 09:42 ]
Leszek Garwolin napisał/a:
Moze lepiej swoje zdanie zostaw dla siebie.skoro uwazasz ze jest im zle to zglos to do tych zielonych.pokaz swoje to zobaczymy jakie twoje ryby maja luksusy.
Forum jest po to żeby sie wypowiadać wiec sie wypowiadam. Strasznie ciężko znosisz słowa krytyki. Więcej luzu zycze.
 
 
tom11 
Hobbysta


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Sty 2010
Posty: 433
Skąd: 40 km od Lublina
Wysłany: 2015-11-13, 18:11   

Ja też mam piaskownicę zalaną wodą tylko trochę większą :piwko:
wallclock, uzasadnij konkretami co Masz na myśli pisząc że ryby u Leszka mają złe warunki.
 
 
 
wallclock
[Usunięty]

Wysłany: 2015-11-13, 18:36   

tom11 napisał/a:
Ja też mam piaskownicę zalaną wodą tylko trochę większą :piwko:
wallclock, uzasadnij konkretami co Masz na myśli pisząc że ryby u Leszka mają złe warunki.
Widać ze rybki jakoś nie tryskają humorem. Poza tym to oczko niema wiele wspólnego z natura a rybom jest dobrze w srodowisku naturalnym a nie w oczku przypominającym basen w sklepie rybnym dla wigilijnego karpia
 
 
wolanin 
Administrator


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 1871
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-11-13, 19:21   

wallclock, zerknij proszę na moją dziurę na koi, to się (mam nadzieję) załamiesz ;)

Bardziej serio:
1. karp jest rybą stadną, więc ilość ryb przy dobrej jakości wody ma nieduże znaczenie.
2. także małe (w granicach rozsądku) zbiorniki nie stanowią tu żadnego problemu, o czym świadczą na przykład bardzo częste doniesienia o wychowie koi jumbo w zbiornikach kilku/nastu m3. Poczytaj, co ma na ten temat do powiedzenia np. Mike Snaden - filar hodowli koi w Wielkiej Brytanii.
3. obserwacja ryb w akwarium, Mauserze czy koipondzie pozwala doskonale zorientować się, kiedy ryba jest zestresowana, a kiedy czuje się dobrze. Chyba z niewielkim ryzykiem można stwierdzić, że do takiej obserwacji amatorzy koi mają o wiele więcej okazji, niż właściciel stawu hodowlanego.
_________________
Paweł
Koipond 7,4m3 wolanina - trochę zdjęć wcięło, ale uzupełniam
Moje koi
Koi po redukcji stadka, maj 2017 czerwiec 2017 wrzesień 2017 maj 2018
 
 
wallclock
[Usunięty]

Wysłany: 2015-11-13, 19:48   

wolanin napisał/a:
wallclock, zerknij proszę na moją dziurę na koi, to się (mam nadzieję) załamiesz ;)

Bardziej serio:
1. karp jest rybą stadną, więc ilość ryb przy dobrej jakości wody ma nieduże znaczenie.
2. także małe (w granicach rozsądku) zbiorniki nie stanowią tu żadnego problemu, o czym świadczą na przykład bardzo częste doniesienia o wychowie koi jumbo w zbiornikach kilku/nastu m3. Poczytaj, co ma na ten temat do powiedzenia np. Mike Snaden - filar hodowli koi w Wielkiej Brytanii.
3. obserwacja ryb w akwarium, Mauserze czy koipondzie pozwala doskonale zorientować się, kiedy ryba jest zestresowana, a kiedy czuje się dobrze. Chyba z niewielkim ryzykiem można stwierdzić, że do takiej obserwacji amatorzy koi mają o wiele więcej okazji, niż właściciel stawu hodowlanego.
Ale ja mam też oczko i mam koi w oczku i w stawie i doskonale wiem kiedy ryba jest w dobrej kondycji. W (zalanej piaskownicy) to ta ryba niema nawet gdzie popływać. Duża ilość karpia na małej powierzchni wymusza doskonała filtracje i wtedy woda będzie dobrej jakości. W zbiorniku 2x3x2gł można zmieścić i hodować pół tony karpia i ten karp bedzie żył tylko co to za zycie.? Wolaninie jesteś tu dla niektórych idolem, powiedz szczerze czy oczko Leszka oraz jego roślinnosc w oczku jest wyjątkowej urody? Wypowiedz sie jako ekspert konkretnie bez sciemniania postaw na szali swój autorytet i powiedz ze to oczko to kraina marzeń i snów dla karpia a dla oczu obserwatora jest widokiem niczym z Edenu.
 
 
tom11 
Hobbysta


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Sty 2010
Posty: 433
Skąd: 40 km od Lublina
Wysłany: 2015-11-13, 20:26   

mam ale nie pokaże :brawo:

Pokaż nam Drogi Kolego jak powinien wyglądać ten "eden"
 
 
 
wallclock
[Usunięty]

Wysłany: 2015-11-13, 20:30   

tom11 napisał/a:
mam ale nie pokaże :brawo:

Pokaż nam Drogi Kolego jak powinien wyglądać ten "eden"
Prawdopodonie pokaże moje cudo ale latem o ile mnie niesprawiedliwy admin nie zbanuje za szczere opinie
 
 
Leszek Garwolin 
Bywalec


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Lis 2011
Posty: 161
Skąd: Garwolin
Wysłany: 2015-11-13, 20:44   

Dziekuje wszystkim za podjecie dyskusjii w moim temacie.koles zepsul mi nerwy na caly dzien.ale juz poprostu go olałem.wedlug mnie na niektorych sprawach sie nie zna a rżnie kozak.sadzac po postach w innych tematach (bez urazy)wezej s.......jak d....... ma.i tyle.dzieki
_________________
Leszek
 
 
 
Radzionek 
Entuzjasta



Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Sty 2014
Posty: 565
Skąd: Podbeskidzie
Wysłany: 2015-11-14, 18:26   

Wypiłem :piwko: ...za pomyślny the end.
_________________
Radek-na marzenia dobry jest każdy czas.
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny