wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Pomoc przy budowie Kaskady
Autor Wiadomość
Marlon 
Nowy


Dołączył: 21 Cze 2014
Posty: 2
Skąd: Polska
Wysłany: 2014-06-21, 17:59   Pomoc przy budowie Kaskady

Witam Serdecznie wszystkich oczkomaniaków. Jestem nowy ale używałem tego forum od dłuższego czasu.

Moim problemem jest kaskada, a właściwie instalacja filtra.
Posiadane przeze mnie urządzenia to pompa Aquael PFN 10 000 oraz filtr Aquael Super Maxi. Są to spore wymiary i nawet za duże jak dla mojego oczka, ale niestety dostałem to od wuja i musi wystarczyć.

Problem w tym że nie za bardzo wiem jak zainstalować ten filtr. Kaskada będzie z kamieni uformowana, około 5 stopni, filtr chcę zamieścić na zewnątrz, za kaskadą, węża zamaskuje jakoś pod folią i kamieniami. Tak to mniej więcej chcę żeby wyglądało:



Jak uważacie że najlepiej ten filtr zamontować? Bezpośrednio żeby woda z niego się przelewała na kaskadę? czy ona musi być wyżej od najwyższego stopnia kaskady? A może dla tego filtra za ostatnim stopniem zrobić coś w stylu takiego mini oczka (pojemnika z wodą) i wsadzić do niego filtr.



Zauważyłem że ludzie robiąc kaskadę mają jakby taki drugi pojemnik, tak jak na zdjęciu poniżej:


1 Rozumiem że to jest jakiś pojemnik na wodę przelewową
2 To jest chyba filtr



Tak samo tutaj, facet zamontował ten pojemnik na samej górze kaskady.




Jakie rozwiązanie dla posiadanego przeze mnie sprzętu byłby najlepszy? Chcę zwrócić uwagę że to nie jest filtr ciśnieniowy, w instrukcji piszą że można go zamieścić nad brzegiem oczka lub wypływem wodospadu. W takim razie jak najlepiej byłoby to zrobić?
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny