wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
oczyszczalnia roślinna - stopień oczyszczenia
Autor Wiadomość
front247 
Początkujący


Dołączył: 04 Sie 2013
Posty: 11
Skąd: zielona góra
Wysłany: 2014-06-07, 17:52   oczyszczalnia roślinna - stopień oczyszczenia

witam
Duzo przeglądam to forum,skarbnica wiedzy,sam planuje oczko zaraz po skonczeniu budowy domku.
Natomiast postanowiłem napisać do was żeby poprosić o rade z moim problemem.Jako że jest tutaj bardzo dużo osób z dużym zasobem wiedzy w takich tematach,na forach stricte budowlanych (vide oczyszczalnia) trudno cokolwiek się dowiedzieć.
Otóz jestem na poczatku wykonania oczyszczalni roslinej dla mojego domku,wyglądać będzie w sumie standart,na poczatku osadnik wstepny 3000 l,potem studzienka z pompa zatapialna która wypompuje te podczyszczone scieki na poletko filtracyjne ,skladające sie z różnej grubosci kruszyw oraz roślin bagiennych które maja wspomóc oczyszczanie.Wymysliłęm sobie że mogę z tego poletka posłac te scieki do mojego oczka i taraz pytanie czy ma ktos tu na forum taka oczyszczalnię i może napisać czy ta woda nadaje sie do oczka.Czytałem tu wiele o filtarch do oczek i wiem że dobrze spełniaja swoja rolę. Pomyślalem ze po drodze moge zrobic dodatkowo taki mini strumyk z przepływem i obsadzić go także takim roślinami które ,,pożeraja,, azot zeby jeszcze bardziej to podczyscić.sadzicie że ma to szanse powodzenia? Dodam że oczywiscie w oczku planuje miec kilka rybek.
Do oczka docelowo miałoby dochodzic 500 litrów około wody dziennie(w zależnosci) od zuzycia,ale oczywiscie po drodze troszkę odparuje itd.,z oczka planuje zrobić mały przelew na taki skalnik żwirowy,tam woda by już sie swobodnie rozsaczała w grunt w razie przelania oczka.
pozdrawiam
 
 
Eco 
Początkujący


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lut 2015
Posty: 37
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-02-22, 21:18   Oczyszczalnia trzcinowa

Mam troszkę wiedzy na temat takich oczyszczalni. Potrzebujesz pozbyć się fosforanów i oczyścić wodę z tego co nie dadzą rady zrobić rośliny - do tego trzeba zakupić odpowiednio dobrane złożę mineralne. Poproszę o wyniki badań wody na wylocie to Ci wszystko napisze.
 
 
wolanin 
Administrator


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 1871
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-02-23, 08:50   Re: Oczyszczalnia trzcinowa

Eco napisał/a:
Poproszę o wyniki badań wody na wylocie to Ci wszystko napisze.

Z owymi fosforanami, może BZT5? Suchą pozostałością? Co jeszcze?

A może po prostu rozpisz się na ten temat, a nie bądź taki tajemniczy?
_________________
Paweł
Koipond 7,4m3 wolanina - trochę zdjęć wcięło, ale uzupełniam
Moje koi
Koi po redukcji stadka, maj 2017 czerwiec 2017 wrzesień 2017 maj 2018
 
 
Eco 
Początkujący


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lut 2015
Posty: 37
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-02-23, 18:04   Analiza wody

Potrzebuje znać minimum takie parametry jak KH, pH, fosforany, azotany i azotyny. Już tylko na tej podstawie wypowiem się na temat sensu posiadania oczka wodnego na końcu takiej oczyszczalni lub problemów jakie się pojawią. Na rynku jest dostępnych kilka naturalnych minerałów do uzdatniania takiej wody: Polonite, Biochalix, Biokalonit, BioCalith itp. Każde działa w innym zakresie i na co innego. Np Polonite pochłania ponad 120 g fosforu na 1 kg materiału ale bardzo podnosi ph wody, Biochalix pochłania ok 80 g fosforu na 1 kg przy ph wody 7-8, Biocalith nie pochlania fosforanów itp, itd.
 
 
vegas 
Nowy


Dołączył: 03 Kwi 2015
Posty: 1
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2015-04-03, 10:06   

ja bym się bał taką wodę rybką wpuścić
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny