wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: AurorA
2007-01-27, 21:33
Moje oczko wodne - kamel83 :)
Autor Wiadomość
kamel83 
Początkujący


Dołączył: 03 Lip 2006
Posty: 13
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2006-07-05, 07:26   Moje oczko wodne - kamel83 :)

Oto moje oczko. Wiem ze sporo pracy mnie czeka w jego "modernizacji",stad tez zamieszczam fotki i licze na komentarze i sugestie. Wkrotce wiecej fotek zbiornika bez wody gdyz na dniach mam zamiar to wyczyscic bo straszny bigos lezy na dnie :???:

Foto 1: No i tu widac sporo niedoskonalosci, mam glownie na mysli rosliny, a wlasciwie ich brak. Nie ukrywam ze znakomita czesc roslin pozarly mi karpie, ale no wlasnie, jak to rozwiac abym mogl hodowac karpie i jednoczesnie nie miec uszczerbku na roslinach?


Foto 2: Sluchajcie, co zrobic z tym mostkiem? :? Chodzi o to ze mi on sie nie bardzo tu podoba, ale bez mostku to troszke łysawo :shock: Jak pogodzic sytuacje, bo ja bym chociaz skrocil te nieszczesne barierki gdyz moim zdaniem sa za wysokie. Jak myslicie?


Foto 3: Ehh i tu bedzie gorzej. Bo nie podoba mi sie ten "pomnik" :) Chcialbym go wyrzucic i tak to przeksztalcic aby zrobic kaskadke z wodospadem, ale brakuje mi chwilowo pomyslow. Rowniez mile widziane komentarze :)


Pozdrawiam i czekam na opinie :)
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2006-07-05, 10:21   

Okolica nieżle zagospodarowana i oczko dośc fajne, trochę roślin na pewno dodało by mu uroku - obowiązkowo lilia wodna i coś wysokiego np. pałka szerokolistna. Rośliny pomogą Ci też uzyskać lepszą wodę

Mostek i kaskada mnie tak nie rażą - podstawa to roślinki. Co do karpi to zbyt nie mam pomysłu, może by tak oddzielić siatką mniejszą częśc dla ryb a większą przeznaczyć dla roślin - swobodny przepływ wody zapewni jej czyszcenie w części roślinnej, ale karpiki nie bardzo będą miały się gdzie wypływać. Może częstsze karmienie spiruliną zachamuje ich apetyt na zielsko.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
kamel83 
Początkujący


Dołączył: 03 Lip 2006
Posty: 13
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2006-07-05, 11:38   

Tak rosliny to koniecznosc, a lilie wodną mam, ale na to zdjęcie jest sprzed okolo 2 miesiecy i jeszcze sie nie "pokazala" na powierzchni. Zreszta tak czy inaczej musze sprowadzic wiecej roslin. No i problem zielonej wody nie wiem jak rozwiazac bo na cale oczko padaja promienie sloneczne co sprzyja glonom. Mam nadzieje ze wieksza ilosc roslin i torf zalatwia sprawe.
 
 
 
KoRcZuS
Bywalec



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Kwi 2006
Posty: 293
Wysłany: 2006-07-05, 18:10   

Daj jakies twarde rosliny z ktorymi karpie za bardzo nie dadza rady, np. kosaciec, czcina aust. itd. u mnie karpie tych roslin nie ruszaja wogole.

Ten pomost mzoe zeczywiscie lepiej by wygladal z nizszymi barierkami.. calego nie wyrzucaj bo moze biednie wygladac.

A kaskada calkiem fajna, nic bym z nia nie robil, jedynie jakimis iglakami czy czyms obsadzil troche zeby nie wygladalo jak pomnik z cmentarza :)

Ale ogolnie oczko bardzo ciekawe, i masz spore pole do popisu zeby zrobic z niego cudo :)
 
 
Michał1 
Bywalec



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 26 Lut 2006
Posty: 169
Skąd: Rotterdam/Lublin
Wysłany: 2006-07-05, 18:54   

Oczko jest z siatkobetonu czy z foli?
 
 
 
Mazur 
Oczkomaniak


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 26 Kwi 2006
Posty: 1278
Skąd: z Mazur
Wysłany: 2006-07-05, 20:46   

Ja bym barierkę z jednej strony usunął, tak by można było usiąść na mostku i np. pijąc piwko moczyć nogi.

Powiadacie że 90 cm wystarczy a jak przyjdzie zima taka jak teraz lato temp do
-30stopni C ? Może przesadzam ale na moim oczku w tym roku było grubo ponad pół metra lodu.
 
 
phalina 
Entuzjasta


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 13 Maj 2006
Posty: 568
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2006-07-05, 22:25   

Roman ,to tylko my z ,,bieguna'' mamy problem z zimowaniem ryb.
Jeżeli chodzi o barierkę -jak nie ma dzieci usuneła bym ją całkowicie.
Ale ogólnie jest ok.
 
 
 
killer1558 
Przyjaciel forum


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 15 Maj 2006
Posty: 2634
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2006-07-05, 23:24   

ja bym nasadził troche roslin wysokich na brzegu najlepiej od pólnocy polecam tojesc kropkowana w srodek jakas trawka wysoka i wiesiołek, paprocie tez mile widziane tylko sie szybko rozrastaja, najlepiej to robic obrzeza na nie ,troszke iglaków na skalniaku fajnie wyglada kosodzewina ,podpowiadam tak jak po troszku jest u mnie ale decyzja nalezy do ciebie, a co do mostka to nizsze barierki bym zrobił, :pa:
 
 
 
kamel83 
Początkujący


Dołączył: 03 Lip 2006
Posty: 13
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2006-07-06, 07:14   

Michał1 napisał/a:
Oczko jest z siatkobetonu czy z foli?


Tak zbudowane jest moje oczko: <rysunek>

KoRcZuS napisał/a:
Daj jakies twarde rosliny z ktorymi karpie za bardzo nie dadza rady, np. kosaciec, czcina aust. itd. u mnie karpie tych roslin nie ruszaja wogole.

Ten pomost mzoe zeczywiscie lepiej by wygladal z nizszymi barierkami.. calego nie wyrzucaj bo moze biednie wygladac.

A kaskada calkiem fajna, nic bym z nia nie robil, jedynie jakimis iglakami czy czyms obsadzil troche zeby nie wygladalo jak pomnik z cmentarza :)

Ale ogolnie oczko bardzo ciekawe, i masz spore pole do popisu zeby zrobic z niego cudo :)


Dzieki za propozycje roslin, musze poszukac wiecej "twardszych" gatunkow. Co do kaskady - wyrzucilem wczoraj ten wielki glaz i mam zamiar podniesc kaskadę o okolo 60 cm domurowując w górę dodatkowe poziomy. Mam juz to w glowie i niedlugo bedzie zrobione:)
 
 
 
ZiK 
Przyjaciel forum
Witam :)


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 13 Mar 2006
Posty: 1002
Skąd: Zamość
Wysłany: 2006-07-07, 16:52   

kamel83,
ładne oczko tylko brakuje roślin ale te zdjęcia są jakieś nieaktualne? :roll:
_________________
Pozdrawiam Tomek :piwko:
Moje Pierwsze Oczko Wodne

Mój Profil Nasza Klasa

Moje Drugie Oczko Wodne
 
 
 
kamel83 
Początkujący


Dołączył: 03 Lip 2006
Posty: 13
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2006-07-10, 17:43   

Na wstepie prośba do Admina o usunięcie fotek oczka z pierwszego postu powyzej, gdyz sa one nieaktualne:) Ponizej zamieszczam juz aktualne fotki :) Co prawda kaskada nie jest jeszcze ukonczona i mostek nie zmodyfikowany ale mysle ze najdalej za tydzien wszystko bedzie gotowe. Oczywiscie roslin bedzie wiecej.

Kaskada podczas modyfikacji ...


...prace porządkowe...


... widok z wysokości 5 metrów... :)


... i jeszcze raz kaskada :)
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2006-07-10, 18:08   

Niech fotki zostaną, zawsze można porownać jak oczko się zmienia
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
killer1558 
Przyjaciel forum


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 15 Maj 2006
Posty: 2634
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2006-07-10, 20:34   

i tu jest racja :brawo: kazdy uczy sie na błedach niech ogladają ludzie jak mozna cos zmienic tylko checi troszke

[ Dodano: 2006-07-10, 20:36 ]
zapomniałem dodać ze całkiem inaczej teraz to wygląda :brawo:
 
 
 
Ernest 
Przyjaciel forum



Pomógł: 19 razy
Dołączył: 16 Kwi 2006
Posty: 2829
Skąd: Skawina
Wysłany: 2006-07-11, 21:21   

Ale po co mini hula hop na wodzie ? :)
 
 
Michał1 
Bywalec



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 26 Lut 2006
Posty: 169
Skąd: Rotterdam/Lublin
Wysłany: 2006-07-12, 01:45   

Żeby się karma nie rozpływała po całej powieszchni. :oops:
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny