wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Oczko KBK_T'a
Autor Wiadomość
KBK_T 
Początkujący


Dołączył: 20 Kwi 2013
Posty: 31
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-04-29, 21:04   

Dzięki za dobre słowo. W ogóle to nie jestem jakoś szczególnie silnie ekologicznie zorientowany, ale żaby to mój słaby punkt ... jakoś wyjątkowo je lubię i dbam o nie. Zaliczyłem już nawet przenoszenie żab przez ulicę i tym podobne pro-płazie ekkcje. Poniżej kilka fotek z mojego oczka wykonane w zeszłym roku. W tym jest dużo ładniejsze :) zrobiłem sporo zmian, więc niedługo wrzucę jeszcze kilka obrazków. Pozdrowienia! k



_________________
Krzysztof
 
 
Ryba2008 
Przyjaciel forum



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 652
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-04-29, 21:10   

Witam. Ja do swojego oczka przyniosłem 2 żabki. Od momentu wpuszczenia ich do oczka przez okres 2 miesięcy ich nie widziałem. Pomyślałem, że odeszły. Okazało się, że skutecznie ukrywały się i dziś mam już 7 sztuk , a rok temu już zaczęły rechotać. Rechotaniem sprowadziły także pięknego zaskrońca. Na szczęście zaskroniec wystraszył mnie tylko jeden raz. Więcej już nie pojawił się. Nie wyobrażam sobie mojego oczka bez zielonych "niuniusi". :yahoo:

[ Dodano: 2014-04-29, 22:16 ]
KBK_T , gratuluję pięknego oczka. Gratulacja, to uprzejma forma zazdrości, z powodu której dziś nie zasnę. Muszę wziąć validol i :piwko:
_________________
Wszyscy jesteśmy Aniołami z jednym skrzydłem. Będziemy latać tylko wtedy, gdy obejmiemy drugiego człowieka. Bruno Ferrero
 
 
KBK_T 
Początkujący


Dołączył: 20 Kwi 2013
Posty: 31
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-04-29, 21:26   

Dzięki za komplement i dzięki za poradę! Skoro tak, to zakładam, że się sprytnie pochowały i cierpliwie czekam, aż wyjdą z konspiracji. A póki co pozdrowienia dla Waszych żab od moich żab i dla Was ode mnie! Krzysztof :yahoo:
_________________
Krzysztof
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2014-04-30, 02:08   

Żaby lubią mocno zarośnięte fragmenty i nie przepadają za koszonym trawnikiem oraz wymuskanymi ogrodami. Trzeba by im stworzyć sporo kryjówek z pniaków, liści, mchów, gałązek i zapewnić naturalność. Ryby w oczku też je odstraszają bo wyjadają im pokarm i potencjalne potomstwo.
Żaby zielone lubią wędrować, szczególnie podczas deszczowych dni, więc nie wykluczone że cześć wróci. Możliwe tez że się chowają, bo żaby z natury nie są towarzyskie.

ps. Ładne to oczko, a jesiotry klasa :) Na przedostatnim zdjęciu ta mgła to z mist-makera? Czekam na więcej nowych fotek.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
deikola1 
Początkujący


Dołączyła: 28 Kwi 2014
Posty: 22
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2014-04-30, 08:54   

KBK_T - twoje oczko to jest och i ach i wow i słów mi brak żeby wyrazić podziw. Ja swoje dopiero mam wykopane folia zamówiona ale przybedzie dopiero po majówce ;(( żabki u mnie mieszkaja pod bukszpanami i nie moge sie doczekać kiedy stworze im fajne domowe oczko wodne :) )
 
 
rewi 
Moderator
Mini Oczko Wodne



Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 18 Cze 2011
Posty: 2376
Skąd: woj. Lubelskie
Wysłany: 2014-04-30, 10:33   

Buzi z jesiotrem :) Piękne oczko, ale co najważniejsze to oswojone rybki :piwko:
_________________
Pozdrawiam, Ewa!

Moje Oczko Wodne
Ogród i rośliny
 
 
KBK_T 
Początkujący


Dołączył: 20 Kwi 2013
Posty: 31
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-04-30, 11:38   

Tak - mgiełka z mistmakera. Zdjęcie jest z zeszłego roku, kiedy miałem zainstalowane tylko 2 generatory po 12 membran. W tym roku dokupiłem jeszcze dwa, wszystkie generatory pochowałem pod kamieniami, a przede wszystkim rozprawiłem się z kolorowymi, odpustowymi światełkami, które zmieniały mistyczny efekt subtelnej mgiełki w dyskotekę rodem z lat 70-tych. Światełka zalałem czarnym klejem do folii oczek wodnych i po kłopocie. Pod spodem jeszcze kilka fotek - no a kiedy wystrzelą mi tegoroczne roślinki, to zrobię jakieś nowe. Kto wie może, jak piszesz "mało towarszyska" żaba ośmieli się, wyjdzie z kryjówki i też do jakiegoś zdjęcia zapozuje :pa: . Dzięki za dobre słowa i do zaobaczenia! Krzysztof

[ Dodano: 2014-04-30, 13:48 ]
A kwestii całowania ryb ... to jeszcze kilka obrazków. Dla jasności dodam, że wszystkie widoczne na zdjęciach rybki zostały pochwycone bez uszczerbku na zdrowiu i w dobrej kondycji, a może i dobrym humorze wróciły do wody. Tarpon i sum po wypuszczeniu na wolność długi czas pływały wokół mnie w wodzie, przyglądały się, a sum nawet kilkukrotnie trącił mnie pyskiem w nogę. Rybki rulez! Krzysztof
_________________
Krzysztof
 
 
rewi 
Moderator
Mini Oczko Wodne



Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 18 Cze 2011
Posty: 2376
Skąd: woj. Lubelskie
Wysłany: 2014-04-30, 13:34   

Oczko imponuje swą nieprzeciętną oryginalnością, ale te zdjęcia brawa piękne ryby :brawo: :brawo: Może zdradzisz nam, gdzie upolowałeś takie sztuki :piwko:
_________________
Pozdrawiam, Ewa!

Moje Oczko Wodne
Ogród i rośliny
 
 
KBK_T 
Początkujący


Dołączył: 20 Kwi 2013
Posty: 31
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-04-30, 13:43   

Hej!
Sumy w Hiszpanii ... a w zasadzie w Katalonii (Oni nie lubią, jak się Ich Hiszpoanami nazywa) w rozlewiskach rzeki Ebro. Tarpon - ten na rękach - to z Belize, a dwa pozostałe tarponiki po karaibskiej stronie Kostaryki. Żaglica też na Kostaryce, tylko ze strony Pacyfiku. Z racji zawodowych trochę mnie rzucało po świecie, to grzechem byłoby przy okazji rybki tu i tam nie chwycić :) .
Serdeczności,
k
_________________
Krzysztof
 
 
ILUSION 
Oczkomaniak


Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 1341
Skąd: wlkp
Wysłany: 2014-04-30, 14:37   

Wszystko rewelacja :good: :brawo: tylko pozazdrościć, super :piwko:
_________________
ILUSION
oczko około 20m3
 
 
Gosik 
Przyjaciel forum
Polonistka Forum



Pomogła: 129 razy
Dołączyła: 06 Maj 2010
Posty: 4150
Skąd: Warszawa/Radzymin
Wysłany: 2014-04-30, 18:13   

Oczko naprawdę robi wrażenie, tak jak zdjęcia z rybami, a o żaby się nie martw, jak tylko im się spodoba, będziesz miał ich pełno.
_________________
Moje pierwsze oczko 2010r. http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=4290
Płazarium 2013
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
 
luzio 
Entuzjasta


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 27 Maj 2012
Posty: 748
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2014-04-30, 20:20   

A mnie najbardziej intryguje tajemnica, która stoi za tym czyściutkim żwirkiem z płycizny oczka. To on sprawia jak na mój gust że oczko robi takie wrażenie.
 
 
lasoch 
Oczkomaniak
Komplemenciarz forum



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 22 Wrz 2012
Posty: 1851
Skąd: Lasochów - woj. Św.
Wysłany: 2014-04-30, 20:32   

Ja wolę rośliny od ryb, ale Twoje koi i jesiotry (szczególnie) wprowadzają człowieka w obłęd. Ja szczególnie pochwalę całą organizacje okolicy oczka, szczególnie tą strefę bagienną jakby przed oczkiem, jednak gdy oglądam takie widoki a następnie spoglądam na moje oczka, to wydaje mi się, że to nie oczka. Wodospad i mgiełka śliczne.
_________________
https://www.facebook.com/...f_type=bookmark
 
 
Adacho 
Moderator



Pomógł: 36 razy
Dołączył: 02 Lut 2013
Posty: 785
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2014-04-30, 22:25   

Też mi się podoba. Brawo Krzysztof :brawo: :brawo: :brawo:
_________________
Adam pozdrawia
MOJE OCZKO WODNE
 
 
KBK_T 
Początkujący


Dołączył: 20 Kwi 2013
Posty: 31
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-04-30, 23:26   

Dziękuję Koleżanki i Koledzy :pa: . Co do tej płycizny, to służy właśnie roślinkom i małym karaskom, które wykluwają się tam i podrastają, aby po 2 miesiącach wypłynąć na głębszą wodę. Posadziłem tam callę, pałkę miniaturową, pistię, hiacynty i oroncjum. A, że woda i kamienie czyste ... no cóż to złożenie działania bardzo silnej lampy UV, całkowicie magicznych Eco Tabs Oase i cotygodniowego czyszczenia kamieni odkurzaczem do oczek (też Oase). Dziękuję raz jeszcze i serdecznie pozdrawiam. Fajnie tu na Waszym (a teraz już naszym :) ) Forum! Krzysztof
_________________
Krzysztof
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny