wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
jakie to glony
Autor Wiadomość
wrodomin 
Bywalec


Dołączył: 02 Kwi 2011
Posty: 112
Skąd: wroc
Wysłany: 2014-04-30, 09:59   jakie to glony

witam, oczkomaniaków po zimowej nieobecności. Podziele się wrażeniami z ubiegłego sezonu. otóż do tej pory przez ubiegłe trzy sezony, glony objawiały się w postaci zielonej wody lub takich pływających glonów - nitowych.
Natomiast w ubiegłym roku przywieźliśmy z nad bałtyku pare kamieni, takich co były na dnie na głebokości 2 metrów. Ale wybieraliśmy takie okazy które były czyste...nie porośnięte żadnymi glonami. Po jakims czasie od wsadzenia ich do oczka, zaczęły pojawiać się na nich takie glony jakie znane są z falochronów nad bałtykiem..czyli takie obrastające kamień jak sierść. To samo zrobiło się na wszystkich pionowych ścianach oczka...po prostu obrosły zieloną sierścią...nigdy wcześniej nie było takich glonów i cięzko mi było to zetrzeć teraz na wiosne, namordowałem się jak głupi, a i tak wszystko nie zeszło. Czy to możliwe, ze na tych kamieniach były zarodniki glonów i w oczku mam teraz glony z bałtyku ? jak się ich pozbyć. proszę o rady

[ Dodano: 2014-04-30, 10:00 ]
oczywiście dodam że mam oczko z formy, czyli najpraktyczniejsze jakie jest możliwe
 
 
wolanin 
Administrator


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 1871
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-04-30, 11:31   Re: jakie to glony

wrodomin napisał/a:
takie glony jakie znane są z falochronów nad bałtykiem..czyli takie obrastające kamień jak sierść. To samo zrobiło się na wszystkich pionowych ścianach oczka...po prostu obrosły zieloną sierścią...

Pewnie siarczan miedzi dałby im radę - także rybom i innym roślinom.

A może zrób biznes i sprzedawaj je jako idealny filtr oczkowy - jak u Ciebie z przejrzystością wody? Taka szczotka na całej powierzchni ścian, dna, doniczek... nie paskudząca wody na zielono, nie pływająca swobodnie jak skrętnica - nie wyobrażam sobie lepszego sposobu rozmieszczenia roślin przerabiających substancje biogenne. :idea:

Czy one naprawdę źle wyglądają na tych ścianach?? :?

wrodomin napisał/a:
oczywiście dodam że mam oczko z formy, czyli najpraktyczniejsze jakie jest możliwe

Nie mów głośno, bo wszyscy poprzerabiają swoje oczka na plastikowe ;)
_________________
Paweł
Koipond 7,4m3 wolanina - trochę zdjęć wcięło, ale uzupełniam
Moje koi
Koi po redukcji stadka, maj 2017 czerwiec 2017 wrzesień 2017 maj 2018
Ostatnio zmieniony przez wolanin 2014-04-30, 11:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
wrodomin 
Bywalec


Dołączył: 02 Kwi 2011
Posty: 112
Skąd: wroc
Wysłany: 2014-04-30, 11:36   

woda była własnie przejrzysta, ale mimo wszystko takie ściany wyglądały ...źle..ponadto, .robiły się takie długie te wodorosty ze zarastały już całą powierzchnie oczka i się ryby klinowały.
według mojego pojęcia estetyki, sciany oczka powinny być czarne.
 
 
wolanin 
Administrator


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 1871
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-04-30, 11:39   

wrodomin napisał/a:
woda była własnie przejrzysta, ale mimo wszystko takie ściany wyglądały ...źle..ponadto, .robiły się takie długie te wodorosty ze zarastały już całą powierzchnie oczka i się ryby klinowały.
według mojego pojęcia estetyki, sciany oczka powinny być czarne.

No, to co innego, skoro robią się warkocze, nie ma o czym gadać.
Moim zdaniem, albo zmiana warunków, albo totalna chemia - sterylizacja zbiornika.

Ściany oczek są czarne tylko przez pierwszych parę dni, albo w koipondach, albo trzeba mieć niezwykłe samozaparcie, żeby je co chwilę czyścić.
Ja też maluję swoje na czarno, ale nie mam złudzeń.
_________________
Paweł
Koipond 7,4m3 wolanina - trochę zdjęć wcięło, ale uzupełniam
Moje koi
Koi po redukcji stadka, maj 2017 czerwiec 2017 wrzesień 2017 maj 2018
 
 
wrodomin 
Bywalec


Dołączył: 02 Kwi 2011
Posty: 112
Skąd: wroc
Wysłany: 2014-04-30, 11:45   

ja szoruje po każdej zimie gąbkami do zmywania naczyń ta szorstką strona i przypłacam na to ok. 6 godzin a mam oczko ok. 450 l. zakwasy potem straszne, ale czego się nie robi dla zdrowia siebie i ryb i estetyki. Od razu w takiej swieżej wodzie prosto z kranu, przejrzystej to i ryby szybciej pływaja widać, że im lepiej i rosliny szybciej rosną.

[ Dodano: 2014-04-30, 11:46 ]
wracajac do meritum, to co to za glony, bo nigdy ich nie spotkałem ani nie było na zdjęciach na forum. możliwe ze to zasiały się z kamieni wodorosty bałtyckie ?
 
 
wolanin 
Administrator


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 1871
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-04-30, 13:25   

wrodomin napisał/a:
wracajac do meritum, to co to za glony, bo nigdy ich nie spotkałem ani nie było na zdjęciach na forum

No to jest szansa, że wreszcie pojawią się ich zdjęcia na forum ? :)

wrodomin napisał/a:
ja szoruje po każdej zimie gąbkami do zmywania naczyń ta szorstką strona i przypłacam na to ok. 6 godzin a mam oczko ok. 450 l. zakwasy potem straszne

Pora kupić Karchera?
_________________
Paweł
Koipond 7,4m3 wolanina - trochę zdjęć wcięło, ale uzupełniam
Moje koi
Koi po redukcji stadka, maj 2017 czerwiec 2017 wrzesień 2017 maj 2018
 
 
Gosik 
Przyjaciel forum
Polonistka Forum



Pomogła: 129 razy
Dołączyła: 06 Maj 2010
Posty: 4150
Skąd: Warszawa/Radzymin
Wysłany: 2014-04-30, 19:26   

wrodomin napisał/a:
ja szoruje po każdej zimie gąbkami do zmywania naczyń ta szorstką strona i przypłacam na to ok. 6 godzin a mam oczko ok. 450 l. zakwasy potem straszne, ale czego się nie robi dla zdrowia siebie i ryb i estetyki. Od razu w takiej świeżej wodzie, prosto z kranu, przejrzystej to i ryby szybciej pływają, widać że im lepiej i rośliny szybciej rosną.

To ogromnie ciekawe, możesz rozszerzyć temat :crazy:
_________________
Moje pierwsze oczko 2010r. http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=4290
Płazarium 2013
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny