wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Oczko wodne - świeżutkie
Autor Wiadomość
wolanin 
Administrator


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 1871
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-05-27, 09:35   

AnOfDe napisał/a:
2 bliżej mi nieznane istoty przypominające uklejkę

Zaprawdę nie wszedłeś właśnie w posiadanie dwóch słonecznic?
_________________
Paweł
Koipond 7,4m3 wolanina - trochę zdjęć wcięło, ale uzupełniam
Moje koi
Koi po redukcji stadka, maj 2017 czerwiec 2017 wrzesień 2017 maj 2018
 
 
rewi 
Moderator
Mini Oczko Wodne



Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 18 Cze 2011
Posty: 2376
Skąd: woj. Lubelskie
Wysłany: 2014-05-27, 09:39   

Piękne fotki :piwko: Woda świetna i "bąbelki" ;)
_________________
Pozdrawiam, Ewa!

Moje Oczko Wodne
Ogród i rośliny
 
 
AnOfDe 
Uczestnik


Dołączył: 03 Mar 2014
Posty: 65
Skąd: lca
Wysłany: 2014-05-27, 12:07   

lis_ek kurczę wstyd się przyznać, karta wędkarska od 12 lat a tu takie babole strzelam, na moje usprawiedliwienie powiem że łowię w 80% na spinning i to tylko okonki i czasem szczupły i sandacz to i mylę małą płotkę z rózanką. Jeśli to faktycznie różanka a nie płotka to jestem kryminalistą trochę ponieważ jest ona pod ochroną :( ehh.

wolanin Jesteś tego pewny ? Ktoś może potwierdzi to ? bo jeśli to prawda to mogę ich nałapać na kilogramy i wtedy by się moje małe marzenie spełniło o 20 słonecznicach w dużym oku :)

Nie wiem czy u tak małej słonecznicy powinien być widoczny ten niebieskawy zafarb ?

rewi oraz lis_ek wspominacie o czystej wodzie, nie wiem może ze mną coś jest nie tak, ale ja się spinam że ciągle jest nie taka jaką bym chciał :P a od momentu zrobienia zdjęć do dnia dzisiejszego o wiele poprawiła się wizura :)

Jedynie w wodospadzie mam 1 półkę w której jest z 30l wody i tam mam małą wylęgarnię komarów i jest tam zielono od "glutów", zastanawiam się czy jak by wpuścić tam jakiegoś malutkiego karasia albo inną płotkę to czy wyczyści mi te komary ? nie wpadnie w tym wodospadzie na półkę niżej i niżej i do oczka ? ewentualnie może pod nadzorem ją tam na papu wpuszczać ? :)
_________________
Www.Krzyżanowscy.pl
 
 
wolanin 
Administrator


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 1871
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-05-27, 12:19   

AnOfDe napisał/a:
wolanin Jesteś tego pewny ? Ktoś może potwierdzi to ? bo jeśli to prawda to mogę ich nałapać na kilogramy i wtedy by się moje małe marzenie spełniło o 20 słonecznicach w dużym oku :)

Nie wiem czy u tak małej słonecznicy powinien być widoczny ten niebieskawy zafarb ?

Pewny? Absolutnie nie. Postawiłem znak zapytania. Ale patykowaty pokrój tych rybek bardzo mi pasuje do słonecznicy. U mnie kiedyś pojawiły się w oczku razem z rdestnicą.
Chyba wiele nie zaryzykujesz, jeżeli je zadomowisz, zawsze możesz w razie czego przenieść je tam skąd przybyły.
_________________
Paweł
Koipond 7,4m3 wolanina - trochę zdjęć wcięło, ale uzupełniam
Moje koi
Koi po redukcji stadka, maj 2017 czerwiec 2017 wrzesień 2017 maj 2018
 
 
AnOfDe 
Uczestnik


Dołączył: 03 Mar 2014
Posty: 65
Skąd: lca
Wysłany: 2014-05-27, 18:36   

No to zobaczymy czy ktoś podpowie czy to ta słonecznica czy nie :)
Chyba faktycznie zrobię jak mówisz, nałapię i zobaczę co z tego wyrośnie, boję się że jeśli nawet okażą się to uklejki to będzie mi je szkoda "oddać" do zbiornika i szukać nowych :)

Nie mniej jednak dziś trafiły całkiem przypadkiem do mojego oczka ostatnie dwie rybki (poza słonecznicami), które bardzo chciałem mieć. Są to liny :) Z żoną wędkowaliśmy sobie, i szukaliśmy leszczyka a tu nagle u Niej pyk linek (nie wielki idealny do oczka miał z 20cm) no to do wiaderka, rzut i pyk linek z 28cm do wiaderka :) w drodze do domu jeden udawał martwego i "wywalił" się na bok, lecz czytałem że u linków takie zachowanie jest normalne. Po włożeniu do wody oba ładnie pływają. Zdjęć jeszcze nie ma ponieważ jak pewnie w większości polski tak i u mnie burze :)

Zobaczymy jak pójdzie oswajanie tych "dzikusków"
_________________
Www.Krzyżanowscy.pl
 
 
wolanin 
Administrator


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 1871
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-05-27, 20:43   

AnOfDe napisał/a:
Nie wiem czy u tak małej słonecznicy powinien być widoczny ten niebieskawy zafarb ?

Umknęło mojej uwagi, że jeżeli to słonecznice, to przecież wcale nie takie małe. Wiki: 6-9cm.
_________________
Paweł
Koipond 7,4m3 wolanina - trochę zdjęć wcięło, ale uzupełniam
Moje koi
Koi po redukcji stadka, maj 2017 czerwiec 2017 wrzesień 2017 maj 2018
 
 
AnOfDe 
Uczestnik


Dołączył: 03 Mar 2014
Posty: 65
Skąd: lca
Wysłany: 2014-05-27, 23:00   

No tak małe dorastają, ale wybarwiają się pewnie w jakimś wieku tam :) te moje mają z 2cm może 2,5 więc sądzę że są zeszłoroczne, poprawcie mnie jeśli się mylę :)
_________________
Www.Krzyżanowscy.pl
 
 
AnOfDe 
Uczestnik


Dołączył: 03 Mar 2014
Posty: 65
Skąd: lca
Wysłany: 2014-06-07, 15:24   

Trzeba coś napisać aby nie było że nic się nie dzieje w oczku.

Zacznijmy od tych linków które pozyskaliśmy podczas łowienia.
Na 2 dzień szukałem ich i nie mogłem znaleźć NIGDZIE ! obszukałem każdą roślinkę, każdą zakładkę folii i nic. Zacząłem szukać dookoła oczka czy nie wyskoczyły ale nic. Pomyślałem że już ich nie ma i tyle.

Po kilku dniach odnalazł się mniejszy, ale dużego nie było nadal.
Minęło kilka dni i odnalazł się duży, nie wiem jak to możliwe, wodę mam czystą dno widzę bez problemu więc nie wiem gdzie się ukrywały.

Nie wiem czy to przypadek czy nie, na razie testuję ale gdy widzę wzmożone żerowanie linków i jadę na ryby zawsze mam lepsze wyniki niż kiedy są one "ospałe". Może okaże się że będą moimi wyznacznikami brań :)

Oto kilka zdjęć maluchów o których mowa.


Jesiotr ma się bardzo dobrze, jest w ciągłym ruchu, pływa do ludzi i jest bardzo aktywny, o dziwo wypływa na płycizny gdzie jest ciepła woda.
Zdjęcie kiepskie bo był dosyć głęboko podczas robienia go.


Teraz coś na temat roślinności, mam jej wydaje mi się bardzo dużo, brakuje mi tylko strzałki wodnej, ale nie chcę jej kupować ponieważ daje mi straszną frajdę znajdowanie roślin. Zakupiłem natomiast 5 lilii, ale takich na prawdę sporych lilii :) 2 białe, 1 żółta, 1 różowa oraz jedna czerwona.
Odmian nie znam kompletnie dla tego liczę na kogoś że mi pomoże, jak się rozwiną to wrzucę je do identyfikacji. Póki co jeden pąk się otworzył :)

_________________
Www.Krzyżanowscy.pl
 
 
AnOfDe 
Uczestnik


Dołączył: 03 Mar 2014
Posty: 65
Skąd: lca
Wysłany: 2014-06-11, 14:26   

Lilie się rozwijają ale dziwnie....
różowa lilia na początku miała 1 kwiat mocno różowy, otwierał się 2 krotnie następnie pąk ładny jest i się nie otwiera. Natomiast inne z tej rośliny kwiaty robią podobnie, otwierają się 2 krotnie i już tylko duże pąki są i nie otwierają się, na dodatek są znacznie bledsze od tego który wyszedł pierwszy....



Oraz doszła fontanna na płyciźnie, moje zdanie na jej temat jest nie do końca wyrobione, sam nie wiem co o niej myśleć, ale siła wyższa mi nakazała montaż tego :)

_________________
Www.Krzyżanowscy.pl
 
 
rewi 
Moderator
Mini Oczko Wodne



Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 18 Cze 2011
Posty: 2376
Skąd: woj. Lubelskie
Wysłany: 2014-06-11, 14:42   

AnOfDe napisał/a:

różowa lilia na początku miała 1 kwiat mocno różowy, otwierał się 2 krotnie następnie pąk ładny jest i się nie otwiera.


Bo już przekwitła :P W tamtym roku w upalne dni niektóre pąki kwitły dzień, a jak było chłodno to miałam kwiat nawet tydzień.
_________________
Pozdrawiam, Ewa!

Moje Oczko Wodne
Ogród i rośliny
 
 
AnOfDe 
Uczestnik


Dołączył: 03 Mar 2014
Posty: 65
Skąd: lca
Wysłany: 2014-06-11, 14:51   

Kurczę, może to to że na pełnym słońcu są, w zeszłym roku miałem lilie w cieniu to długo kwitły, czyli nie mam co się łudzić już na nią :/ to te pąki obciąć jak najniżej mogę czy zostawić ?
_________________
Www.Krzyżanowscy.pl
 
 
rewi 
Moderator
Mini Oczko Wodne



Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 18 Cze 2011
Posty: 2376
Skąd: woj. Lubelskie
Wysłany: 2014-06-11, 14:57   

AnOfDe, usuń wtedy lepiej dla rośliny.
_________________
Pozdrawiam, Ewa!

Moje Oczko Wodne
Ogród i rośliny
 
 
AnOfDe 
Uczestnik


Dołączył: 03 Mar 2014
Posty: 65
Skąd: lca
Wysłany: 2014-06-11, 15:27   

Dzięki, tak też uczynię.
_________________
Www.Krzyżanowscy.pl
 
 
Raffaello 
Uczestnik



Dołączył: 01 Sty 2015
Posty: 50
Skąd: Recz-zach-pom
Wysłany: 2015-02-28, 01:33   

witam :piwko: oczko super i rybki :) podobają mi się jesiotry są cudowne :)
_________________
pozdrawiam Rafał

akwarium 240 L i 112 L

oczko wodne 5x6 - 30 m2

oczko wodne 5x5 - 25 m2
 
 
 
AnOfDe 
Uczestnik


Dołączył: 03 Mar 2014
Posty: 65
Skąd: lca
Wysłany: 2016-01-04, 22:34   

Długo mnie nie było, dziś smutnawa wiadomość.
Skleroza nie boli i nie wyłączyłem wodospadu :( w nocy -17 i....
kilka litrów wody "wypłynęło".

W dodatku znowu moje napowietrzacze zamarzają (przewody).
Zamarznięte oczko skułem łomem (jako że między lodem a taflą wody było z 50-60cm nie sądzę abym "uszkodził" rybki, jedynie pewnie postresowały się :(

Mój napowietrzacz nie dawał za bardzo rady, jest w pomieszczeniu i często zamarzają w nim przewody.

Nabyłem właśnie coś takiego jak Hailea ACO 328 o wydajności 4200l/h.
Jak dalej będzie zamarzać to dam go na zewnątrz, jako że nie ma membran to temperatura mu nie straszna chyba.

Sterty niestety dojdzie on dopiero za 3-4 dni :(

Wiecie może jaka średnica jest wyjścia w nim ? Nie będę dawał żadnych rozdzielaczy itd tylko wężyk i może kamień na końcu, tylko nie mogę nigdzie znaleźć info o średnicy wyjścia a chciałbym kupić już wąż.








_________________
Www.Krzyżanowscy.pl
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny