wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Oczko w trakcie urządzania
Autor Wiadomość
cfaniok 
Nowy


Dołączył: 26 Kwi 2014
Posty: 5
Skąd: mszana
  Wysłany: 2014-04-26, 16:21   Oczko w trakcie urządzania

Witam Was bardzo serdecznie.

Około 4 tygodni temu nawet nie myślałem o tym aby zbudować oczko wodne, w planach był skalniak na takiej małej wysepce między domem a garażem/pomieszczeniem gospodarczym. Jakiś czas temu udało mi się pozyskać troche granitu, który moim zdaniem troche słabo sie nadawał do tego celu z powodu swojego kształtu, ale z braku laku padło na niego.

Drugi problem stanowiła ziemia, a w zasadzie jej brak, więc narodził się pomysł na wykopanie oczka i użycie ziemi z wykopu na budowe skalniaka.

Tak oto troche ponad 2 tygodnie temu powstało oczko które teraz muszę jeszcze zazielenić i tu prośba do was, abyście polecili mi jakieś roślinki które mógłbym nasadzić wokół oczka aby zasłonić troche te kamienie i folie, którą chciałbym troche ukryć, nie przeszkadza mi aż tak bardzo, ale myśle że jak ją się troche przysłoni to będzie lepiej.

Jakbyście mogli to doradźcie co zmienić (nie drogo), oraz co posadzić w samym oczku. Póki co posadziłem 4 lilie, nie wiem jakie bo dostałem je w prezencie od rodziny ( są jej 2 rodzaje), moczarke kanadyjską oraz jakąś taką twardą trawe :) nie wiem co to jest do końca.

Będąc w sklepie akwarystycznym kupiłem 3 karasie w tym samice wypełnioną ikrą :) Nie miałem tego w planie, jakoś samo tak wyszło, po tym wszystkim nalałem FMC ponieważ nie odkaziłem niczego przed włożeniem do oczka (za późno doczytałem odpowiednie wątki z forum).

Oczko ma około 3500 litrów, w najgłębszym miejscu około 110-120cm, filtr MAXI, pompa na 5000 litrów JEBAO ( fajna nazwa, mam nadzieje że się nie sprawdzi :) ).

Na razie tylko pare fotek, bo póki co niema co pokazywać.

Miejsce może nie najlepsze, ale w planach jest przebudowa reszty ogródka, więc póki co tylko tu można było coś zrobić.


Ostatnio zmieniony przez Gosik 2014-04-30, 18:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
rewi 
Moderator
Mini Oczko Wodne



Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 18 Cze 2011
Posty: 2376
Skąd: woj. Lubelskie
Wysłany: 2014-04-26, 16:34   

cfaniok, witamy na forum :pa:

Masz bardzo fajne oczko oczywiście małych rozmiarów, ale świetne :piwko:
Rośliny skoro masz już lilie ( i bardzo dobrze ) to teraz pora na coś takiego jak irysy, miętę wodną, strzałkę lub pooglądaj, poczytaj sobie tutaj i wybierz rośliny wodne

A co do roślin obok oczka to byliny skalnice, bergenię... może jakieś iglaczki małe jałowce płożące? :P Jak chcesz zakryć trochę kamienie posadź tojeść rozesłaną lub dąbrówkę rozłogową ( ale dąbrówka idzie jak czołg, trzeba trochę ją kontrolować ) za to jest piękna i dekoracyjna cały rok z liści. Dosadź funkie i żurawki :-D

Pomyśl nad zmianą kaskady te łupki leżą jeden na drugim do siebie i nie wygląda to zbyt atrakcyjnie, może zmień trochę ich położenie np: co drugi łupek lekko przekręć w inną stronę :)
_________________
Pozdrawiam, Ewa!

Moje Oczko Wodne
Ogród i rośliny
 
 
cfaniok 
Nowy


Dołączył: 26 Kwi 2014
Posty: 5
Skąd: mszana
Wysłany: 2014-04-30, 18:26   

Wiele od ostatniego razu się nie zmieniło, troche z braku czasu a trochę z braku pomysłu.

Z biegiem czasu dociera do mnie że wiele rzeczy mogłem zrobić inaczej, ale to nie pora żałować wcześniejszych decyzji. Na tą chwile jestem pewien że w przyszłości oczko zmienie i rozbuduje, ale póki co jestem szczęśliwy z tego co mam :)

Dokupiłem pistie, hiacynta, zdobyłem tatarak i pałke wodną, wprowadziły się dwa karpie, jeden biały a drogi lekko błękitny z czarnymi plamami, niestety nie uchwyciłem ich telefonem :)






Pozdrawiam, miłego długiego weekendu i obyście zawsze na swojej drodze spotykali dobrych i uczynnych ludzi :)

bb
 
 
rewi 
Moderator
Mini Oczko Wodne



Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 18 Cze 2011
Posty: 2376
Skąd: woj. Lubelskie
Wysłany: 2014-04-30, 18:42   

Teraz oczko będzie jak marzenie :) Trzeba dosadzać roślin! :good:
_________________
Pozdrawiam, Ewa!

Moje Oczko Wodne
Ogród i rośliny
 
 
Gosik 
Przyjaciel forum
Polonistka Forum



Pomogła: 129 razy
Dołączyła: 06 Maj 2010
Posty: 4150
Skąd: Warszawa/Radzymin
Wysłany: 2014-04-30, 18:43   

Witaj na forum :soczek: . Dla karpi za mały akwen, a karasie szybko Ci się rozmnożą i będzie zupa rybna. Pomyśl o filtrze.
_________________
Moje pierwsze oczko 2010r. http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=4290
Płazarium 2013
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
 
cfaniok 
Nowy


Dołączył: 26 Kwi 2014
Posty: 5
Skąd: mszana
Wysłany: 2014-04-30, 19:00   

Filtr jest, chodzi 24 na dobę, jest lampa UV, pojemność niespełna 4 tyś litrów, gdzieś czytałem ze jeden karp potrzebuje tysiąc litrów, a Karaś mniej wiec póki co na te 5 rybek myślę ze wody wystarcza. Roślinki ciągle nowe dochodzą, a brzegi mam w planach niebawem poprawić.
na jednym zdjęciu można zobaczyć mojego pomocnika jak zaciąga się z rury wydechowej :D

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez Gosik 2014-04-30, 19:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
lasoch 
Oczkomaniak
Komplemenciarz forum



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 22 Wrz 2012
Posty: 1851
Skąd: Lasochów - woj. Św.
Wysłany: 2014-04-30, 20:13   

Ładny hiacynt i pistia - moje trochę rozlazłe. Ja zostawiłbym karpiki, a usunął karasie. Posadź sobie coś przy brzegach - zarówno po wewnętrznej jak i zewnętrznej stronie.
_________________
https://www.facebook.com/...f_type=bookmark
 
 
cfaniok 
Nowy


Dołączył: 26 Kwi 2014
Posty: 5
Skąd: mszana
Wysłany: 2014-08-31, 13:55   

Witam ponownie

Oto kolejna porcja zdjątek, tym razem widać małe zmiany, poprawiłem brzeg, dosadziłem roślin, myśle że jest troche lepiej
 
 
lasoch 
Oczkomaniak
Komplemenciarz forum



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 22 Wrz 2012
Posty: 1851
Skąd: Lasochów - woj. Św.
Wysłany: 2014-08-31, 17:16   

Miskanty i funkie (jaka to odmiana? ) pięknie komponują się w całości !! Jak teraz z obsadą rybek :) ?? Woda widać czyściutka!! ale i tak dosadziłbym jakieś rośliny wodne dla ozdoby :D . Nie myślałeś może żeby przy kaskadzie posadzić jakiś bluszcz ? Albo jałowca płożącego :) ślicznie by się komponowały z kamieniami kaskady :) .
_________________
https://www.facebook.com/...f_type=bookmark
 
 
cfaniok 
Nowy


Dołączył: 26 Kwi 2014
Posty: 5
Skąd: mszana
Wysłany: 2014-08-31, 18:37   

szczerze powiedziawszy nie wiem jaka to odmiana, przywiozłem od rodziny pare sadzonek, w tym roku słabo porosły, mam nadzieje że za rok pokażą na co je stać. Myśle że to wina tego że posadzone są w dziurkach zrobionych w folii. A z tym bluszczem to trafiłeś :) sam o tym myslałem i mam zamiar na przyszły rok dosadzić, bo w tym już raczej za późno.

Woda jak widać nie jest zła, w oczku jest za dużo ryb ale póki co nic w tym nie robiem, myśle że zima sama zajmie sie przerybieniem. W oczku mieszkają 3 karasie, 2 welonki, 5 karpii i mnóstwo żab :)

Pozdrawiam
 
 
lasoch 
Oczkomaniak
Komplemenciarz forum



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 22 Wrz 2012
Posty: 1851
Skąd: Lasochów - woj. Św.
Wysłany: 2014-09-01, 17:37   

Czy możliwe jest, że to Blond Elf ? Według mnie ładnie rosną :)
_________________
https://www.facebook.com/...f_type=bookmark
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny