wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Moje oczko-oczko Karola ;P
Autor Wiadomość
KarolVIII 
Bywalec



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Mar 2009
Posty: 193
Skąd: Kraków/Brzezie
  Wysłany: 2010-03-07, 11:05   Moje oczko-oczko Karola ;P

No to skoro zima jeszcze panuje na polu a przy oczku nie ma wiele roboty o tej porze roku postanowiłem się podzielić zdjęciami mojego oczka które w tym roku będzie obchodzić drugie urodziny. :yahoo:
Ponieważ zdjęcia z budowy uległy zniszczeniu zamieszczam na początku najstarsze fotki zrobione już w fazie uzupełniania oczka nowymi roślinami i wykańczaniu otoczenia.
















Na razie tylko tyle, wkrótce dorzucę zdjęcia mieszkańców tego małego wodnego świata.
Prosiłbym też o zrozumienie pewnych błędów konstrukcyjnych gdyż oczko zostało zbudowane jeszcze przed odnalezieniem forum co doprowadziło do popełnienie kilku błędów ;)
_________________
Pozdrawiam Karol.
 
 
 
maruder
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-07, 11:51   

KarolVIII napisał/a:
Prosiłbym też o zrozumienie pewnych błędów konstrukcyjnych gdyż oczko zostało zbudowane jeszcze przed odnalezieniem forum co doprowadziło do popełnienie kilku błędów ;)

Czyli mamy rozumieć, że w tym roku, jednym z głównych celów w pracach przy oczku jest naprawa tychże błędów? :)
 
 
KarolVIII 
Bywalec



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Mar 2009
Posty: 193
Skąd: Kraków/Brzezie
Wysłany: 2010-03-07, 12:04   

Obawiam się że naprawienie tych błędów będzie możliwe dopiero przy zmianie poszycia oczka,czyli nie prędko. W tym roku na pewno muszę zrobić skrzynkę na elektrykę bo kabel już zakopany ale nie ma ani skrzyneczki ani podstawy, więc znowu zima z przeręblem wykonanym ręcznie. Poza tym planuje dokupić roślinek i być może uda mi się zrobić filtr glebowo korzenny,zobaczymy.
_________________
Pozdrawiam Karol.
 
 
 
maruder
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-07, 12:28   

Przynajmniej zamaskuj folię - wygląda mało przyjemnie.
 
 
leszek50-57 
Oczkomaniak



Pomógł: 68 razy
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 1681
Skąd: grudziądz
Wysłany: 2010-03-07, 13:15   

Karol-błędy każdy popełnia,to jest zawsze do naprawienia
ale fontanny raczej nie używaj bo to szkodzi liliom,będą ci się
zamykały jak kwitną,po prostu nie lubią jak się leje woda na nich. :x
poz.Leszek
---------------
_________________
poz.Leszek
http://forum.oczkowodne.n...ht=oczko+larona
http://www.youtube.com/watch?v=Thnt11Bkyx4
 
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2010-03-07, 13:58   

piotr urbanski napisał/a:
Przynajmniej zamaskuj folię
Też bym popracował nad tym w pierwszej kolejności :)
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2010-03-07, 17:51   

Mnie razi nieco ten kanciasty prostokątny kształt, ale to tez można łatwo zamaskować dając w rogach skupienia roślin błotnych. Myślę że folię też można bardziej wypoziomować bez dużego nakładu pracy- efekt będzie jeszcze lepszy.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
KarolVIII 
Bywalec



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Mar 2009
Posty: 193
Skąd: Kraków/Brzezie
Wysłany: 2010-03-07, 20:20   

Niestety musiałem się przytulić w ten sposób do ogrodzenia żeby pozostawić wystarczająco szerokie przejście obok oka i stąd ten prostokątny kształt. Postaram się coś z tym zrobić, poniżej oczka posadzone są krzewy więc nie mogłem za bardzo posunąć się w tamtą stronę i zmienić kształt linii brzegowej ;) Maskowanie foli pozostawię roślinom płożącym, jakim jeszcze nie wiem. Natomiast liliom wodnym już nie grozi fontanna gdyż zrezygnowałem z niej ze względu na problem z ciągłym oczyszczaniem gąbki. Dziękuje za rady oby było już ciepło to będzie można się zabrać za poprawki :-D
_________________
Pozdrawiam Karol.
 
 
 
duzers 
Oczkomaniak


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 803
Skąd: rzeszów
Wysłany: 2010-03-07, 21:28   

z tego co widać masz nie równy teren,dla mnie też najbardziej rzucają się nie wypoziomowane brzegi.podglądnij u innych wykańczanie brzegów i będzie :good:
 
 
Mariusz 
Przyjaciel forum



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 12 Sty 2009
Posty: 1463
Skąd: przemyśl
Wysłany: 2010-03-09, 19:29   

leszek50-57 napisał/a:
ale fontanny raczej nie używaj bo to szkodzi liliom,będą ci się
zamykały jak kwitną,po prostu nie lubią jak się leje woda na nich

I nie tylko słabe kwitnienie, mi nad stawem w miejscu fontanny zginęły wszystkie lilie, po prostu nie znoszą natrysku na liście.
Jeśli chodzi o oczko to po co zmieniać poszycie, myślę że można spokojnie to zrobić bez większych nakładów finansowych i będzie ok. :good:
_________________
Pozdrawiam Mariusz
Odmiany lilii wodnych
 
 
 
KarolVIII 
Bywalec



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Mar 2009
Posty: 193
Skąd: Kraków/Brzezie
Wysłany: 2010-03-10, 11:30   

Tak, wiem swego czasu sporo było o tryskającej wodzie na lilie na forum. Natomiast jeśli chodzi o te błędy to miałem na myśli że w lewym górnym rogu(pierwsze zdjęcie) jest ściana schodząca niemal w pionie do dna oczka. Był tam wcześniej brzeg wanny i podczas poszerzania strefy głębokiej wody obsunęła mi się ziemia więc nie ma żadnej półki w tym miejscu niestety :/ co ździebko utrudnia mi jakiekolwiek posunięcia.
_________________
Pozdrawiam Karol.
 
 
 
KarolVIII 
Bywalec



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Mar 2009
Posty: 193
Skąd: Kraków/Brzezie
Wysłany: 2010-03-15, 23:24   

Przeglądam ostatnio zakurzone tematy na naszym forum i tak się zastanawiam bo w zasadzie wszystkie rośliny pływające salwinia,hiacynt,pistia, orzech kotewka,osoka jak i podwodne moczarka, rogatek bardzo słabo rosły żeby później zupełnie paść w większości :(( .
No i tak wpadłem na to ze może te moje kamole,wapienie (2zdjęcie) zmieniają pH wody tak niekorzystnie że rośliny tego nie znoszą co myślicie? Wystarczyło by poukładać je na jakiś polnych kamieniach czy może zupełnie zamienić je na rzeczne kamienie? Nie robiłem żadnego testu wody więc nie wiem na czym stoję,odwołuje się tu do doświadczenia forumowiczów,jeśli ten post w jakimś sensie nie pasuje to prosiłbym o wykasowanie go.
_________________
Pozdrawiam Karol.
 
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2010-03-15, 23:55   

KarolVIII napisał/a:
Nie robiłem żadnego testu wody więc nie wiem na czym stoję
Bez testu to jest tylko gdybanie :???: Teoretycznie kamienie wapienne mogą wpływać na wysokie PH, co może być korzystne dla glonów i niezbyt korzystne dla ryb , co do roślin to nie wiem czy ma to jakiś wpływ , ale dopóki nie sprawdzisz wody to się nie dowiesz jakie masz PH
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
KarolVIII 
Bywalec



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Mar 2009
Posty: 193
Skąd: Kraków/Brzezie
Wysłany: 2011-03-19, 13:29   

Myślałem nad zamaskowaniem folii na przeciwległym brzegu i jednocześnie ogrodzenia, zdjęcie nr 3 i 4. Ponieważ zasadzone mam tam rośliny bagienne obłożenie brzegu kamieniami nie wchodzi w grę dlatego zastanawiam się czy nie nadawała by się do tego celu jakaś roślina pnąca. I tu moje pytanie bluszcz jest okey tylko dość powoli rośnie, co sądzicie o winobluszczu pięciolistkowym lub trójklapowym ? Pnącza te szybko rosną tylko gubią liście na zimę i owoce w ciągu roku-dość drobne więc trudno je będzie wyłapać. A może zna ktoś jakieś zimozielone roślinki pnące nadające się nad oczko? Za wszelkie sugestie serdecznie dziękuje :)
_________________
Pozdrawiam Karol.
 
 
 
Sadownik 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Sie 2010
Posty: 185
Skąd: nowy sacz
Wysłany: 2011-03-19, 14:28   

Tojeść rozesłana to chyba szybko rośnie, sam myślę to na łączenie foli z brzegiem dać.
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny