wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zielona mętna woda
Autor Wiadomość
PIOTR.P 
Hobbysta



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 14 Maj 2010
Posty: 410
Skąd: GÓRY
Wysłany: 2014-07-07, 18:13   

haha haha :!: boki zrywać!! tyle zabiegów i :dupa: a wystarczy poczytać lepiej forum i posłuchać co mówią radzą starsi i doświadczeni oczko maniacy :???:

jeśli ktoś się poczuje dotknięty obrażony moją wypowiedzią to z góry przepraszam :piwko:

zacznijcie od badania parametrów wody - ph ,KH i określić pojemność oczka na początek

"DRAKO " szczepi wodę wodą z innego stawu , ja daje bakterie TRIGGER - 3 inni zaś EM-1 ,
CYCLE itp........wymagacie cudu od filtra a nie dajecie mu pożywienia .
Jak wam będą bakterie w filtrze działać jak ich tam niema ,nikt z was ich tam nie dał,
torf kwaśny ,słoma jęczmienna ,szyszki olszynowe, brzoza ,rośliny oczyszczające , lampa UV to wszystko działa :!: ale w połączeniu z bakteriami. Nie ważne co zastosujesz i jaki filtr, bez tego nie pojedzie żadne oczko BAKTERIE :!: :!: :!:

Jak nie zamierzacie mieć ryb w oczku, to można mieć oczko bez pompy,filtra, lampy ale bakterie muszą tam być PLUS CZAS
Cierpliwości wymaga oczko- to wam każdy mówi tylko nie słyszycie , wy musicie to zrobić po swojemu, na własnej skórze wypróbować błędy i wyważyć otwarte drzwi
OCZKO - WODA W OCZKU DOJRZEWA 2-3 LAT nie kilka dni czy tygodni

"NOWICJUSZE " :arrow: więcej czytać i nawet nie trzeba o nic pytać na tym forum znajdziecie wszystko, odpowiedz na każdy temat- pytanie ALE PYTAJCIE nikt tu wam wiedzy i swojego doświadczenia nie poskąpi ,bo kto pyta krócej błądzi szybciej go :idea:

kto ma kasę to polecam chemikalia do walki z brzydką wodą i i-tronik efekt w kilka dni murowany i nawet roślin nie trzeba wam będzie,POMPA , FILTR RYBKI i będzie KRYSTALICZNA WODA
więcej pokory czytać a zaświeci 8) i dla was

[ Dodano: 2014-07-07, 19:18 ]
front247 napisał/a:
Oczywiście są osoby które pewnie maja w oczkach o tej porze krystaliczną wodę, ale to jest ewidentnie celowe dzialanie z naciskiem na likwidacje glonów.

totalna bzdura sam to będziesz miał bez celowania tylko czytaj i rób jak radzą inni
_________________
GÓRAL
 
 
serekk 
Nowy


Dołączył: 03 Wrz 2014
Posty: 2
Skąd: Katowice
Wysłany: 2014-11-13, 12:14   

a jakieś glonojady można do oczka wpuścić?
 
 
woj.piotrek 
Początkujący


Dołączył: 03 Kwi 2016
Posty: 27
Skąd: Rzeplin
Wysłany: 2016-08-19, 18:34   

Witam

Temat trochę stary ale dorzucę swoje 3 grosze. Założyłem oczko pod koniec wiosny.

Jest dosyć duże bo 120-130 m3 i głębokie na 2m. Mam narazie niewiele roślin a te co są słabo rosną bo nie zrobiłem im zbyt bogatego podłoża ( sam żwir). Mam ryby. Sam do końca nie wiem co bo myślałem że to uklejki ale nie rosną większe niż 7-10cm więc trochę za mało na ukleję. Wpuściłem ok 30 szt pod koniec maja. Na tą chwile jest ich przynajmniej 500 szt.

Ale do czego zmierzam. Nie mam zielonej wody. Nie mam też krystalicznie czystej choć dno widzę. Ma odcień brunatny. Nie zbudowałem jeszcze filtra i nie wiem czy wogóle będę go robił. Nie stosuję chemii ani torfu. Po prostu nie dolewam wody z wodociągów. To jest podstawowa moja zasada. 3 tygodnie po pierwszym napełnieniu miałem bagno a nie oczko ale po kolejnych 3 tygodniach sytuacja sie ustabilizowała i dolewam deszczówkę.

Zauważyłem taką zależność że jak doleję choćby 2-3 m3 z wodociągów to po tygodniu jest syf. pływają kożuchy i gl. nitkowate oblepiają wszystko co się da.

Spróbujcie po prostu nie dolewać kranówy a bedzie lepiej:-)
_________________
Piotrek
 
 
taniw 
Oczkomaniak


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 1164
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-08-19, 19:04   

Kranówka jest wapnowana więc ma wysokie ph. Odwrotnie jest z wodą deszczową, jest raczej kwaśna. I to cały sekret. Ale powiedz skąd weźmiesz tyle deszczówki ny uzupełnić poziom wody w swoim 130m2 oczku w upalne i suche lato?
 
 
wolanin 
Administrator


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 1871
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-08-20, 07:33   

woj.piotrek napisał/a:
Mam ryby. Sam do końca nie wiem co bo myślałem że to uklejki ale nie rosną większe niż 7-10cm więc trochę za mało na ukleję

Słonecznice.
_________________
Paweł
Koipond 7,4m3 wolanina - trochę zdjęć wcięło, ale uzupełniam
Moje koi
Koi po redukcji stadka, maj 2017 czerwiec 2017 wrzesień 2017 maj 2018
 
 
woj.piotrek 
Początkujący


Dołączył: 03 Kwi 2016
Posty: 27
Skąd: Rzeplin
Wysłany: 2016-08-22, 16:13   

jeśli przygrzewa 3-4 tygodnie bez deszczu to rzeczywiście problem. Jeśli krócej to wystarcza z reguły zbiornik na deszczówkę 12m3 jaki zakopałem przy oczku.

[ Dodano: 2016-08-22, 17:17 ]
Jak za pierwszym razem dolewałem kranówy to wyszło że po 3 -4 tyg słońca uciekło ok. 10m3. spadek ok 5-6 cm poziomu wody.
_________________
Piotrek
 
 
taniw 
Oczkomaniak


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 1164
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-08-22, 18:25   

Twoje spostrzeżenia dotyczące wody są w pełni słuszne. Nawet przecież jak prawie całe lato nie będzie padało /było tak np w ubiegłym roku/ To spadek poziomu wody o 20 cm przy 2m głębokości to pryszcz. Sam zresztą namawiam wszystkich do kontrolowania ph wody i utrzymywania go na możliwie niskim poziomie. Dolewanie do oczka tylko deszczówki rozwiązuje ten problem.
 
 
zbiho 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lip 2012
Posty: 184
Skąd: Borek nad Balatonem
Wysłany: 2016-08-23, 12:57   

wolanin napisał/a:
woj.piotrek napisał/a:
Mam ryby. Sam do końca nie wiem co bo myślałem że to uklejki ale nie rosną większe niż 7-10cm więc trochę za mało na ukleję

Słonecznice.

A ile cm wg ciebie powinny urosnąć uklejki przez 3 miesiące i to jeszcze po wyczerpującym tarle i w takim zagęszczeniu?
_________________
albo rybki i akwarium
 
 
wolanin 
Administrator


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 1871
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-08-23, 18:03   

zbiho napisał/a:
A ile cm wg ciebie powinny urosnąć uklejki przez 3 miesiące i to jeszcze po wyczerpującym tarle i w takim zagęszczeniu?

Nie wiem.
_________________
Paweł
Koipond 7,4m3 wolanina - trochę zdjęć wcięło, ale uzupełniam
Moje koi
Koi po redukcji stadka, maj 2017 czerwiec 2017 wrzesień 2017 maj 2018
 
 
zbiho 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lip 2012
Posty: 184
Skąd: Borek nad Balatonem
Wysłany: 2016-08-23, 20:50   

wolanin napisał/a:
nie rosną większe niż 7-10cm

właśnie tyle. :-D
_________________
albo rybki i akwarium
 
 
nea123 
Początkujący


Dołączyła: 31 Maj 2017
Posty: 12
Skąd: Zgierz
Wysłany: 2017-05-31, 22:49   

Witam proszę o pomoc moje oczko ma 5m3 mam je juz od 5 lat i ciągle mam kłopot z zieloną wodą. PH wody wynosi 8 posiadam filtr aquarel maxi 1 woda spływa z kaskady posiadam tez rośliny na zdjęciu moje pociechy co robię źle że nie może dojść do równowagi biologicznej ?

 
 
wolanin 
Administrator


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 1871
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-06-01, 07:06   

Cześć nea, sądzę, że masz za dużo ryb i za mały filtr, jeżeli chodzi o karpie.
_________________
Paweł
Koipond 7,4m3 wolanina - trochę zdjęć wcięło, ale uzupełniam
Moje koi
Koi po redukcji stadka, maj 2017 czerwiec 2017 wrzesień 2017 maj 2018
 
 
Qba 
Entuzjasta


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Maj 2016
Posty: 589
Skąd: Barczewo
Wysłany: 2017-06-01, 07:30   

Trochę za mało danych, żeby stwierdzić wszystkie przyczyny zielonej wody. Na pewno to, co napisał Wolanin. Przyczyną moze byc za duża ilość materii organicznej w oczku. Nieodpowiedni substrat, w którym rosną rośliny. Może nieodpowiednie materiały użyte do budowy oczka? Podaj jak najwięcej szczegółów. Nie tylko ph, które na ten moment jest za wysokie i sprzyja rozwojowi glonów, ale także inne parametry wody.
 
 
taniw 
Oczkomaniak


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 1164
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-06-01, 08:04   

Na pewno musisz zmniejszyć ilość ryb, obniżyć ph wody, zwiększyć ilość roślin. U ciebie przy takiej obsadzie przydałby się porządny filtr g/k plus solidny mechaniczno-biologiczny. Poziomu azotanów nie musisz badać, chyba można z góry określić go jako ekstremalnie wysoki. A właściwie dlaczego ta twoja kaskada nie działa? Też by troszeczkę pomogła.

ps Przy tak wysokim stężeniu związków azotowych w wodzie /jakie prawdopodobnie istnieje u ciebie/ nie zaczynaj zwalczania glonów od obniżania kwasowości wody ,lub rób to naprawdę bardzo powoli. Gdyż może to zaszkodzić rybom. Tak na szybko to załóż na wylot z filtra rajstopę. Będzie to taki filtr o bardzo małych oczkach wychwytujący drobne zanieczyszczeni i glony. Niestety będziesz musiał ją codziennie czyścić lub wymieniać.
 
 
nea123 
Początkujący


Dołączyła: 31 Maj 2017
Posty: 12
Skąd: Zgierz
Wysłany: 2017-06-01, 14:48   

Taniw a jaki byś polecił ten filtr biologiczno-mechaniczny do mojego oczka 5 m3?
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny