wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Piana na powierzchni wody
Autor Wiadomość
czorny27- 
Uczestnik


Dołączył: 03 Maj 2012
Posty: 67
Skąd: kutno
Wysłany: 2014-03-27, 12:36   Piana na powierzchni wody

Witam.Mam pewien drażniący mnie problem z woda,chyba czysto estetyczny.
Oczko 7m3.Pompa 5500 aquael,filtr beczkowy110L.
Woda leci przez UVdo filtra dalej na kaskade i do oczka.U podstawy kaskady kiedy woda z ostatniego stopnia wpada do oczka tworzy się piana, białe bomble.Piana ta zaczyna po jakimś czasie odpływać dalej do oczka w postaci białych jakby plam i pływa po oczku.Dodam,że w zeszłym roku tego nie było a wszystko jest tak samo.Woda klarowna na jakieś 80cm w głąb oczka.Może to być spowodowane tym ,że woda zbyt szybko płynie na kaskade i ze zbyt dużą siłą wpada do oczka???
_________________
Pozdrawiam Radek
 
 
twister47 
Entuzjasta



Pomógł: 10 razy
Dołączył: 03 Kwi 2012
Posty: 632
Skąd: Radomsko
Wysłany: 2014-03-27, 19:49   

Myślę że tu znajdziesz odpowiedź na swoje pytania.
http://forum.oczkowodne.n...p=114717#114717
_________________
Życie jest piękniejsze gdy choć jedna ściana jest zielona.
 
 
 
czorny27- 
Uczestnik


Dołączył: 03 Maj 2012
Posty: 67
Skąd: kutno
Wysłany: 2014-03-28, 12:46   

twister47, dzięki wielkie za naprowadzenie na temat.To chyba znam odpowiedz.Karpie zdemolowały mi jedna z donic z lilą nie ma połowy substratu.Bardzo możliwe ,że to od tego tworzy się to dziadostwo pod kaskadą.
_________________
Pozdrawiam Radek
 
 
jurek47 
Entuzjasta



Pomógł: 21 razy
Dołączył: 12 Lip 2009
Posty: 776
Skąd: swietokrzyskie
Wysłany: 2014-03-31, 14:53   

Mam ten sam problem tylko u mnie jeszcze woda wygląda jakby dolano mleka.Może ktoś się z tym miał problem.
_________________
Oczko 12m3
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=3546
 
 
Gosik 
Przyjaciel forum
Polonistka Forum



Pomogła: 129 razy
Dołączyła: 06 Maj 2010
Posty: 4150
Skąd: Warszawa/Radzymin
Wysłany: 2014-03-31, 16:55   

Często powstaje piana u ujścia z kaskady, kiedy rozkładają się w wodzie zwłoki :hehe: , oczywiście żab, nie ludzi.( to białko powoduje pianę ) Przeszukaj dno, czy nie ma jakiś martwych żab, które nie przeżyły zimy.
_________________
Moje pierwsze oczko 2010r. http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=4290
Płazarium 2013
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
 
czorny27- 
Uczestnik


Dołączył: 03 Maj 2012
Posty: 67
Skąd: kutno
Wysłany: 2014-03-31, 18:08   

jurek47, u mnie widać półkę na głebokości 80cm, każdy listek lilii które startują,widoczność nawet jest większa na większą głębokość.Jakaś tam se zawiesinka pływa w wodzie, ale to tylko widoczna wtedy gdy jest ciemno i dojdę do oczka z latarka i skieruje blisko do lustra wody, wtedy dopiero coś tam widać.Ale wiadomo to nie apteka.
Gosik, hee ciężko będzie to ustalić czy jakieś zimy nie przeżyły, obecnie złożyły skrzek i kumkają ostro.Może to zeszłoroczne.
Ale wywołaliście mnie dziś do tablicy.Wczoraj o godz 22 stoję przy kaskadzie i wkurzam się na pianę,wyławiam co chwila aż.... zapuściłem sie do garage po złączki PCV przedłużyłem wylot na kaskade o 2 schodki w dół.Woda spływała dotychczas po 6 schodkach.Efekt jest taki,że piany BRAK.Czyżby ze zbyt wielkim impetem woda wpadała do oczka???
pomyślałem,że napisze o tym,to mi pomogło :yahoo:
_________________
Pozdrawiam Radek
 
 
Gosik 
Przyjaciel forum
Polonistka Forum



Pomogła: 129 razy
Dołączyła: 06 Maj 2010
Posty: 4150
Skąd: Warszawa/Radzymin
Wysłany: 2014-04-02, 08:48   

I oby to był tylko ten problem, bo ja uważam że pianę tworzy białko, ale też są różne rodzaje tej piany.
_________________
Moje pierwsze oczko 2010r. http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=4290
Płazarium 2013
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
 
twister47 
Entuzjasta



Pomógł: 10 razy
Dołączył: 03 Kwi 2012
Posty: 632
Skąd: Radomsko
Wysłany: 2014-04-02, 21:36   

Gosik, Myślę, że najczęstszą przyczyną takiej piany są właśnie zwłoki w oczku. Ja w tym roku też miałem trochę taki problem ale się już poprawiło. Usunąłem 4 żaby które wypłynęły na powierzchnie w ciągu dwóch tygodni a dzisiaj jeszcze dwie z samego dna. A kaskady nie mam woda wpada do oczka ze strumienia z wysokości 2cm. Szukałem wcześniej między kamieniami w oczku i strumieniu ale tylko 50% udało się zrewidować.
_________________
Życie jest piękniejsze gdy choć jedna ściana jest zielona.
 
 
 
czester 1 
Entuzjasta


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Cze 2012
Posty: 549
Skąd: slask
Wysłany: 2014-04-03, 20:17   

a co jeżeli piana powstaje tylko w nocy, w ciągu dnia zanika. różnica temperatur?
 
 
wolanin 
Administrator


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 1871
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-04-03, 21:00   

W sumie intrygujące dla mnie, że moje wpisy na temat konstrukcji odpieniacza wydają się być przeźroczyste :hehe:

Pianę należy wytwarzać, a następnie ją usuwać. Oczywiście można zamiatać temat pod dywan obniżając wypływ wody na stopniach kaskady, etc, etc...

Dla mnie możliwość zastosowania odpieniacza w wersji słodkowodnej w oczku (spytajcie akwarystów morskich, dlaczego go używają) jest dodatkowym sposobem pozbycia się z wody substancji organicznych.

To już ostatnie moje słowa na ten temat. 8)
_________________
Paweł
Koipond 7,4m3 wolanina - trochę zdjęć wcięło, ale uzupełniam
Moje koi
Koi po redukcji stadka, maj 2017 czerwiec 2017 wrzesień 2017 maj 2018
 
 
czorny27- 
Uczestnik


Dołączył: 03 Maj 2012
Posty: 67
Skąd: kutno
Wysłany: 2014-04-04, 22:04   

Kurcze ,aż jutro sprawdzę,czy piana znowu będzie się tworzyć jak od nowa podniosę wylot z beczki.Teraz nie mam jej juz w ogóle.Fakt, wybierałem ją podbieraczkiem o bardzo drobnych oczkach, coś jak nylon.
A na temat odpieńka odsyłam do nano-reef.pl i aqua.
Trupków w oczku nie mam na pewno. Obsada odliczyła się co do sztuki.Czy mogą to być pozostałości jakieś po zeszłorocznych liliach ? resztki łodyg roślin, odchody ryb itp.? Oko jest 3 rok. Do tej pory tego nie było :???:
_________________
Pozdrawiam Radek
Ostatnio zmieniony przez Gosik 2014-04-09, 16:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gosik 
Przyjaciel forum
Polonistka Forum



Pomogła: 129 razy
Dołączyła: 06 Maj 2010
Posty: 4150
Skąd: Warszawa/Radzymin
Wysłany: 2014-04-09, 16:58   

Odliczyłeś wszystkie ryby, a żaby też?
_________________
Moje pierwsze oczko 2010r. http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=4290
Płazarium 2013
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
 
czester 1 
Entuzjasta


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Cze 2012
Posty: 549
Skąd: slask
Wysłany: 2014-04-09, 19:58   

wolanin napisał/a:
W sumie intrygujące dla mnie, że moje wpisy na temat konstrukcji odpieniacza wydają się być przeźroczyste :hehe:

ten pokryty folia z karbonu jeszcze jakos wygląda, ale ten pierwszy to platanina rur. trzeba tez mieć gdzie to ukryc lub schowac
 
 
Nowicjusz 
Początkujący


Dołączył: 24 Kwi 2010
Posty: 25
Skąd: Łódź
Wysłany: 2014-06-14, 21:52   

Witam, chciałbym podzielić się swoim problemem. Co jakiś czas pojawia mi sie piana. Nie potrafię wyjaśnić dlaczego jednego dnia piana jest, innego nie ma. Dotychczas wiązałem to np. z ciśnieniem, temperaturą etc. Niestety od kilku dni zaczęły padać mi rybki. Gdy kilka dni temu padła pierwsza pomyślałem, że się nie przystosowała lub była słaba, bo niedawno kupiłem nowe egzemplarze. Następnego dnia padły dwie a dziś kolejna. Gdy ostatnią wyłowiłem, zauważyłem, że ma jakby zaklejone oskrzela. Nie wiem, czy były po prostu ,,sztywne" jak u umarlaka, czy po prostu się biedaczce zakleiły. W każdym razie po ostatnich upałach i padnięciu kilku rybek dzień po dniu zaczynam się bać o przyszłość pozostałych osobników. Teraz, wieczorem też mam dużo piany tak jak opisujecie wyżej, czyli pojawiająca się pianka pod kaskadą i odpływanie jej po drugiej stronie oczka. Mam wrażenie, że na całym lustrze pojawiła się jakby zawiesina. Może więc piana tworzy się przez jakiś problem z wodą, która tworzy zawiesinę i pianę powodując zagazowanie wody i w efekcie śmierć młodszych osobników. Dodam, że woda z kaskady płynie wartko ale nie przypominam sobie, żeby szybko płynąca woda w strumyku wodnym była spieniona. Bardziej kojarzę pianę na wodach stojących np w jeziorze lub zatokach. Proszę o poradę
_________________
Mam oczko od V 2010. Będę wdzięczny za porady
 
 
vivit 
Przyjaciel forum
oczko ze strumieniem



Pomógł: 18 razy
Dołączył: 02 Cze 2006
Posty: 1181
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2014-06-15, 15:47   

Jeżeli możesz zrób zdjęcia oczka podaj maksymalnie dużo informacji o wodzie ect.
_________________
OCZKO , OGRÓD

PAWEŁ
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny