wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Co robić?
Autor Wiadomość
Hania
Początkujący


Dołączył: 30 Maj 2006
Posty: 39
Wysłany: 2006-06-12, 13:40   Co robić?

Dwa tygodnie temu wrzuciłam do mojego oczka (15000) torf ( 100l). Niestety woda wciąz ma 9 PH i jest mętna. Co robić?
Hania
 
 
ZiK 
Przyjaciel forum
Witam :)


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 13 Mar 2006
Posty: 1002
Skąd: Zamość
Wysłany: 2006-06-12, 14:29   

Hania, poczekaj jeszcze z tydzień jak się nie poprawi to wymień torf na nowy i zwieksz troche dawkę (np. 150l).możesz też spróbować słomę jeczmienną albo w ostateczności użyć chemii(nie polecam). :pa:
_________________
Pozdrawiam Tomek :piwko:
Moje Pierwsze Oczko Wodne

Mój Profil Nasza Klasa

Moje Drugie Oczko Wodne
 
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-06-12, 19:01   Re: Co robić?

Hania napisał/a:
Dwa tygodnie temu wrzuciłam do mojego oczka (15000) torf ( 100l). Niestety woda wciąz ma 9 PH i jest mętna. Co robić?
Hania


Wrzuciłaś rozumiem że w worku. Chcąc przyśpieszyć działanie torfu, jeśli nie masz strumienia przepływającego przez oczko, spróbuj worek wyciskać np grabiami. Pougniataj worek raz dziennie, wyciskając z niego wodę oczywiście nie wyjmując go z oczka. Przyśpieszy to uwalnianie się kwasów humusowych do całego oczka.
Przede wsystkim zaś polecam cirpliwość, torf w wodzie twardszej działa wolniej, jeśli po 4 tygodniach nie będzie poprawy, powtórz zabieg z taką samą dawką lub ciut większą, nie obawiaj się, torfem nie przedawkujesz.
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
Hania
Początkujący


Dołączył: 30 Maj 2006
Posty: 39
Wysłany: 2006-06-21, 21:17   

Dałam juz 250 l, ale pH jest dopiero na wysokości 8,5. W dodatku zauważyłam, ze glony co prawda umarły ,ale wszędzie jest po nich osad. Filtr wciąga to świństwo, niestety dużo wraca chyba z powrotem do wody.Mam filtr 200 litrowy z pompą AQUA JET 10000 WYD. 9000 L/H (http://www.filtrystawowe.republika.pl/filtr200.html). Mam go już od trzech lat niestety czysta woda wciąż w sferze marzeń.
Pozdrawiam
Hania
 
 
killer1558 
Przyjaciel forum


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 15 Maj 2006
Posty: 2634
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2006-06-22, 00:24   

Haniu a ile masz roslin bo to tez wazne aby woda sie klarowała moje poczatki tez byly mizerne ale wkoncu zrozumiałem ze na wszystko trzeba cierpliwosci i powiedz jeszcze jaki ten torf wrzuciłas czy czasem nie ogrodniczy mielony bo ja taki dawałem przez pare lat i marne były skutki ,jak chcesz to poczytaj moje posty o torfie :pa:
 
 
 
Ala 
Bywalec



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 22 Maj 2006
Posty: 261
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2006-06-22, 07:26   Re: Co robić?

[ Dodano: 2006-06-22, 08:29 ]
Paweł napisał/a:


Chcąc przyśpieszyć działanie torfu, jeśli nie masz strumienia przepływającego przez oczko, spróbuj worek wyciskać np grabiami.

Paweł, co miałeś na myśli pisząc o strumieniu? A jak przepływa, to co?
_________________
Pozdrawiam,
Ala
 
 
 
Adam 
Uczestnik


Dołączył: 09 Mar 2006
Posty: 75
Wysłany: 2006-06-22, 07:43   

Albo postaw worek z torfem zaraz za miejscem gdzie wypływa woda z filtra ,Pawłowi chodzi zapewne o to zeby przez worek z torfem przepływała woda to przyśpieszy jego działanie
 
 
 
Ala 
Bywalec



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 22 Maj 2006
Posty: 261
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2006-06-22, 21:15   

Ok, wszystko jasne.
_________________
Pozdrawiam,
Ala
 
 
 
vivit 
Przyjaciel forum
oczko ze strumieniem



Pomógł: 18 razy
Dołączył: 02 Cze 2006
Posty: 1181
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2006-09-08, 12:20   

Haniu choć to dawno było i może nie aktualne ale napiszę.
Nie zbijesz pH jeżeli masz dużą twardość wody. Twardość stanowi bufor i nie pozwoli wodzie na obniżenie ph. Twardość wody to nic innego jak rozpuzczone w niej związki wapnia. Wapń to z kolei składowa zasad a zasady powodują że pH jest powyżej 7,5.
W akwarystyce aby uzyskać wodę o ph 5 lub 6 poprostu stosuje się wodę zdemineralizową czyli najprościej mówiąc destylowaną (z usuniętymi związkami wapnia). Twardość wody jest różna w kraju np: w Koszalinie w kranie jest ponad 20 'n
_________________
OCZKO , OGRÓD

PAWEŁ
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny