wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zakup ryb do hodowli w stawie - w województwie Łódzkim
Autor Wiadomość
Szaman_Morski 
Nowy


Dołączył: 20 Mar 2014
Posty: 1
Skąd: Tadzin
  Wysłany: 2014-03-20, 21:15   Zakup ryb do hodowli w stawie - w województwie Łódzkim

Siemano, jestem tu nowy :)

Mam problem tego rodzaju, że na działce po dziadku mam dość spory kawałek wody - będzie tego z 1,5 hektara, jednak przez ostatnie ~10 lat staw został trochę zaniedbany.

Powoli mam zamiar przywrócić mu dawną świetność. Dziadek hodował w zasadzie wszystko co naturalnie żyje w polskich wodach i w stawie była jaka taka równowaga między gatunkami.
Obecnie są tylko ogromne ilości małych płotek i pojedyncze, skarłowaciałe karasie + może jakieś niedobitki innych gatunków.
W chwili obecnej wody nie da się spuścić, więc żeby pozbyć się nadmiaru drobnicy, chciałem wpuścić trochę drapieżników.
Może ktoś wie, gdzie we wschodniej części woj. Łódzkiego da się zakupić małe ryby 'pospolitych' gatunków ? Byłem parę razy na 'giełdzie kwiatowej' w Łodzi, ale dominują tam rybki ozdobne do oczek wodnych lub bardziej popularne w stawach hodowlanych gatunki - karpie, amury, liny itp, raczej zacier miałem ze zdobyciem ryb drapieżnych.

Chciałbym wpuścić na początek trochę szczupaczków i okoni, może jakieś sandacze a do tego leszcze i trochę linów. W przeszłości taka obsada była (+ trochę karpi i drobnicy) i w stawie utrzymywała się jaka taka równowaga, teraz również chciałbym wrócić do gatunków naturalnie występujących w naszych wodach, ponieważ w przeciwieństwie do karpi, nie niszczą samego stawu - a tymczasem dość spory mam problem ze zdobyciem ryb :x
 
 
Radzionek 
Entuzjasta



Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Sty 2014
Posty: 565
Skąd: Podbeskidzie
Wysłany: 2014-03-20, 21:22   

W google wpisz nazwę ryby hodowla lub coś w tym stylu i znajdziesz coś na swoim terenie. Z tego co mi wiadomo, na drapieżne małe to jeszcze za wcześnie, by w profesjonalnej hodowli kupić. Później już tak-maj-lipiec.
_________________
Radek-na marzenia dobry jest każdy czas.
 
 
ropi 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Cze 2013
Posty: 281
Skąd: 40km od Łeby
Wysłany: 2014-03-20, 21:31   

Nie wiem czy dobrze trafiłeś ... My tu raczej zajmujemy się oczkami wodnymi i rybkami odpowiednimi do tego celu. Poszukaj a napewno są jakieś fora właścicieli jezior.Powodzenia.
 
 
rider 
Uczestnik


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 09 Lis 2010
Posty: 73
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2014-03-20, 22:48   

popytaj na http://pankarprybacy.pl/
 
 
hodowca 
Początkujący


Dołączył: 30 Cze 2012
Posty: 32
Skąd: opolskie
Wysłany: 2014-04-13, 11:03   

Szczupak Sandacz wielkości kroczku w sprzedaży będzie dopiero pod koniec maja, małe sztuki karmione jeszcze granulatem żeby sie nie atakowały, reszta lin amur i inne ja w sprzedaży mam już od marca. Będziesz coś chciał pisz na priv bywał w Łodzi z rybą. :P
_________________
:0
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny