wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Relacja z budowy mojego oczka
Autor Wiadomość
Adacho 
Moderator



Pomógł: 36 razy
Dołączył: 02 Lut 2013
Posty: 785
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2014-05-15, 22:47   

Faktycznie nie marnowałeś czasu :brawo: Postępy są.
Jak możesz, dolej trochę wody, żeby zniknęła folia.
Masz już sporo ryb. Zobaczysz w najbliższym czasie, ile jest wart filtr, który kupiłeś ;)
_________________
Adam pozdrawia
MOJE OCZKO WODNE
 
 
LYSERpL 
Uczestnik


Dołączył: 16 Mar 2012
Posty: 62
Skąd: Nowa Sól
Wysłany: 2014-05-15, 22:56   

Adacho napisał/a:
Faktycznie nie marnowałeś czasu :brawo: Postępy są.
Jak możesz, dolej trochę wody, żeby zniknęła folia.
Masz już sporo ryb. Zobaczysz w najbliższym czasie, ile jest wart filtr, który kupiłeś ;)


Nie chcę na razie dolewać w obawie przed zapowiadanymi ulewami, poza tym zrobię wszystko na tip top kiedy będzie już kaskada:)
Nie wydaje mi się że ryb jest strasznie dużo, krasnopióra jest największą rybą, linki i karasie nie przekraczają 20-25cm
 
 
mw19pl 
Początkujący


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Maj 2014
Posty: 43
Skąd: Radomyśl Wielki
Wysłany: 2014-05-16, 10:08   

Gratuluję nowego oczka. Jak przybędzie wody będzie jeszcze ładniej :yahoo: . Roślin jak najwięcej ładnie wyglądają i oczyszczają wodę. Ryby uzupełniaj pomału polecam koi japońskie :)

[ Dodano: 2014-05-16, 10:11 ]
U mnie leje prawie cały czas od kilku dni i ma aż do niedzieli :/
_________________
Nasze oczko wodne mw19pl
 
 
 
LYSERpL 
Uczestnik


Dołączył: 16 Mar 2012
Posty: 62
Skąd: Nowa Sól
Wysłany: 2014-05-16, 15:11   

Planuję dorzucić jeszcze tam parę lilii, turzyce i sit+jakaś trzcina, bo ta nie chce rosnąć :-|
 
 
LYSERpL 
Uczestnik


Dołączył: 16 Mar 2012
Posty: 62
Skąd: Nowa Sól
Wysłany: 2014-05-24, 12:07   

Dzisiaj do oczka doszło kilka kolorowych rybek.
10karasi( 3 czerwono-białe, 4 jednolicie czerwone i 3x shubunkiny)
2orfy białe z pomaranczowym paskiem na grzbiecie
3karpie koi-Jeden weloniasty złoty, dwa jednolicie złote)

Rybki w sumie są małe( 10-15cm ) ale mam nadzieję że przyjmą się i powiększą swoje rozmiary ;)
W tej chwili oprócz nich w oczku pływa:
5x krasnopióra
6xlin
5x karaś (japońce i złote)
2x leszcz
 
 
Gosik 
Przyjaciel forum
Polonistka Forum



Pomogła: 129 razy
Dołączyła: 06 Maj 2010
Posty: 4150
Skąd: Warszawa/Radzymin
Wysłany: 2014-05-25, 15:13   

Żeby się nie okazało, że masz przerybienie.
_________________
Moje pierwsze oczko 2010r. http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=4290
Płazarium 2013
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
 
LYSERpL 
Uczestnik


Dołączył: 16 Mar 2012
Posty: 62
Skąd: Nowa Sól
Wysłany: 2014-05-27, 20:45   

Powsadzałem do oczka lilie wodne, które zamówiłem.Pogoda nie sprzyja pracom przy oczku ale uparłem się i w takim oto deszczu wsadziłem rośliny ;)

Na zdjęciu widać też wodospad jaki zrobiłem- wiem, że nie powala urokiem,ale jak dla mnie jest piękny :D

Przepraszam za jakość zdjęć.Jeśli jutro wyjdzie słońce, postaram się zrobić lepsze i wrzucić.
 
 
lasoch 
Oczkomaniak
Komplemenciarz forum



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 22 Wrz 2012
Posty: 1851
Skąd: Lasochów - woj. Św.
Wysłany: 2014-05-27, 22:11   

Co do kaskady - wszystko da się zamaskować ;) . Lilie wyglądają ładnie, wg mnie im więcej liści na powierzchni, tym szybciej wzmocni się kłącze.
_________________
https://www.facebook.com/...f_type=bookmark
 
 
rewi 
Moderator
Mini Oczko Wodne



Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 18 Cze 2011
Posty: 2376
Skąd: woj. Lubelskie
Wysłany: 2014-05-28, 09:10   

Kaskadę dopracujesz jak będzie pogoda :D Trochę zamaskować, dosadzić roślin i będzie super .
_________________
Pozdrawiam, Ewa!

Moje Oczko Wodne
Ogród i rośliny
 
 
LYSERpL 
Uczestnik


Dołączył: 16 Mar 2012
Posty: 62
Skąd: Nowa Sól
Wysłany: 2014-05-28, 15:34   

Kaskadę zrobię, tylko muszę poszukać węża do pompy- bo mam za krótki i trzeba go jakoś przedłużyć. Problemem jest to , że takiego węża(karbowanego) nie ma nigdzie w żadnej castoramie, brico i innym leroy... Najprawdopodobniej zastąpię go zwykłym wężem lub kupię przez internet wąż karbowany.

Lilie już dzisiaj pokazały swoje piękne kwiaty :D
Pięknie rozwinął się sunny pink i biały( będę tak nazywał bo nie pamiętam gdzie posadziłem albidę a gdzie cancide) pokazał pąk ale jeszcze się nie otworzył.
 
 
LYSERpL 
Uczestnik


Dołączył: 16 Mar 2012
Posty: 62
Skąd: Nowa Sól
Wysłany: 2014-06-06, 18:22   

Nad oczkiem zrobiło się przyjemnie. Woda z wodospadu cicho chlupie, lilie wypuszczają kolejne liście i kwiaty, a ryby wariują tuż pod powierzchnią.Nic tylko leżeć i odpoczywać :piwko:
Został problem zagospodarowania terenu dookoła oczka (posadzenia roślin dookoła wody i na bokach wodospadu).Jutro jadę po jakieś roślinki, więc będzie to lepiej wyglądało ;)
Ten duży różowy kwiat jest... dziwny, pąk wyszedł spod wody i rozwinął się nad taflą kilka centymetrów, otworzył się częściowo. I to wszystko w ciągu jednego dnia. Miejsce skąd wychodzi pąk wskazuje że to sunny pink, jednak poprzednie kwiaty wyglądały inaczej- były mniejsze, osadzone na powierzchni wody(a nie nad) i nie tak intensywnie różowe.Poczekamy do jutra, czeka mnie niespodzianka :lol:


[ Dodano: 2014-06-07, 14:49 ]
Zagadka rozwiązana- tajemniczy kwiat to sunny pink, dzisiaj się otworzył.Kwiat ogromny, prawie 20cm średnicy ;)
Po dolaniu wody już nie wystaje tak mocno nad wodę :-D Wieczorem dodam fotki
 
 
LYSERpL 
Uczestnik


Dołączył: 16 Mar 2012
Posty: 62
Skąd: Nowa Sól
Wysłany: 2014-07-21, 14:38   



Mała aktualizacja. Zgodnie z tym co pisał AurorA-rośliny z dłuższym kłączem i korzeniem rosną lepiej- efekt w rogu, po prawej od kaskady.Ale do tej pory nic mi nie zmarniało,wszystko rośnie i kwitnie.Nie wiem czy to ma duże znaczenie, ale rośliny na lewo od kaskady maja więcej słońca o ok 2 godziny dziennie. Na jednym ze zdjęć kwiat madame wilfron gonnere.
Zamówiłem 3 inne gatunki lilii, których jeszcze nie mam u siebie.
Jedyne co może martwić to ubywająca woda. Codziennie ubywa ok 4cm, ale tylko wtedy gdy jest włączona pompa i kaskada, więc wiemy gdzie jest ubytek. Znalazłem już dziurę ktorą w tym tygodniu zalepię, ale to przy okazji wymurowania brzegów(kamieni).Niestety moje psiaki mimo pełnej miski z wodą, wolą pić z oczka. Stając na kamieniach które nie są do końca stabilne-wpadają czasami razem z kamieniami do wody...Dlatego będę musiał i tak spuścić trochę wody( która ostatnio przybrała baaardzo naturalny kolor), więc i tak muszę trochę wody spuścić.
Jutro, kiedy lilie dojdą i wsadzę je- pochwalę się ;)
 
 
lasoch 
Oczkomaniak
Komplemenciarz forum



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 22 Wrz 2012
Posty: 1851
Skąd: Lasochów - woj. Św.
Wysłany: 2014-07-21, 16:55   

Ładnie lilie kwitną :) A co do tego jak rosną, to chyba więcej słońca im nie szkodzi. U mnie psy też piją wodę z oczka, ale kończy się to tylko obsypanym żwirkiem ;)
_________________
https://www.facebook.com/...f_type=bookmark
 
 
LYSERpL 
Uczestnik


Dołączył: 16 Mar 2012
Posty: 62
Skąd: Nowa Sól
Wysłany: 2014-07-21, 23:06   

Ehhh przy okazji zakupów w sklepie budowlanym poszedłem na moment zerknąć na rybki pływające w basenie... Moja silna wola okazała się zbyt słaba i do domu wracałem już ze ślicznym karpikiem koi. Cały biały, a boki świecą mu się jakby był cały w brokacie.Wyjątkowy,takiego jeszcze nie miałem :D
Jedno ze zdjęć przedstawia zeszłotygodniowe kwiaty lilii.
 
 
lasoch 
Oczkomaniak
Komplemenciarz forum



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 22 Wrz 2012
Posty: 1851
Skąd: Lasochów - woj. Św.
Wysłany: 2014-07-22, 10:05   

Śliczne lilie :) jakie to odmiany ? A karpik super :good: I tak masz silną wolę, jak wziąłeś jednego ;)
_________________
https://www.facebook.com/...f_type=bookmark
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny