wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Relacja z budowy mojego oczka
Autor Wiadomość
LYSERpL 
Uczestnik


Dołączył: 16 Mar 2012
Posty: 62
Skąd: Nowa Sól
Wysłany: 2014-04-01, 15:44   

Poprawiam;)
http://www.marma.com.pl/pl/2,8,333,31/31/
Czy taką folię brać w ogóle pod uwagę?
 
 
Gosik 
Przyjaciel forum
Polonistka Forum



Pomogła: 129 razy
Dołączyła: 06 Maj 2010
Posty: 4150
Skąd: Warszawa/Radzymin
Wysłany: 2014-04-02, 10:21   

NIE, bo błękitne laguny już dawno wyszły z mody :-o
_________________
Moje pierwsze oczko 2010r. http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=4290
Płazarium 2013
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
 
LYSERpL 
Uczestnik


Dołączył: 16 Mar 2012
Posty: 62
Skąd: Nowa Sól
Wysłany: 2014-04-02, 15:59   

Znalazłem folię w obi. Rolki 4/6/8m o grubości 0,4/0,6 mm w kolorze czarnym.
Ma ktoś może taką folię i mógłby powiedzieć jak się ona sprawuje? Do najbliższego OBI mam ok 40km, więc jeśli już pojadę to kupić.
Musze wyłożyć folię jak najszybciej, więc czas na poszukiwania. Wiem, że na forum jest temat z foliami,ale jak dla mnie jest on mało czytelny,a ostatnie posty były dodane w zeszlym roku.
Może ktoś polecić dobrą i w miarę tanią folię PCV? Jestem z okolic Zielonej Góry, może coś blisko jest?
 
 
lasoch 
Oczkomaniak
Komplemenciarz forum



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 22 Wrz 2012
Posty: 1851
Skąd: Lasochów - woj. Św.
Wysłany: 2014-04-02, 16:00   

Nie radzę folii z obi.
_________________
https://www.facebook.com/...f_type=bookmark
 
 
LYSERpL 
Uczestnik


Dołączył: 16 Mar 2012
Posty: 62
Skąd: Nowa Sól
Wysłany: 2014-04-02, 16:08   

lasoch napisał/a:
Nie radzę folii z obi.


Możesz uzasadnic?

[ Dodano: 2014-04-02, 19:44 ]
Najprawdopodobniej jutro zamawiam folię od Galińskich PVC- 1mm.
Różnica między nimi a folią z niesprawdzonej firmy na alledrogo to ok 1zł.
Pani przez telefon przedstawiła mi takie ceny:
Folia 0,8mm 10zł+Vat
Folia 1,0mm 12zł+Vat
+wysyłka na palecie ok 170zł
 
 
lasoch 
Oczkomaniak
Komplemenciarz forum



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 22 Wrz 2012
Posty: 1851
Skąd: Lasochów - woj. Św.
Wysłany: 2014-04-02, 21:00   

LYSERpL napisał/a:
Możesz uzasadnic?

Mój tata kupił właśnie w tym sklepie. Wszystko pięknie, ładnie, ale po przywiezieniu do domu jak ją rozwinąłem okazało się, że jest zgrzewana z czterech kawałków w tym jeden naszpikowany dziurami. W ogóle nie polecam folii z tego typu marketów.
_________________
https://www.facebook.com/...f_type=bookmark
 
 
Artur 
Administrator



Pomógł: 54 razy
Dołączył: 21 Cze 2010
Posty: 1268
Skąd: Długołęka/Wrocław
Wysłany: 2014-04-02, 21:34   

LYSERpL napisał/a:

Najprawdopodobniej jutro zamawiam folię od Galińskich PVC- 1mm.


Mam właśnie tą i szczerze polecam.
_________________
Pozdrawiam Artur!
 
 
LYSERpL 
Uczestnik


Dołączył: 16 Mar 2012
Posty: 62
Skąd: Nowa Sól
Wysłany: 2014-04-05, 00:20   

Folia zamówiona, przybędzie najprawdopodobniej we wtorek.Jeszcze tylko ktoś do pomocy przy rozkładaniu potrzebny i oczko będzie skonczone ;)

Po długich poszukiwaniach okazuje się, że dużo taniej jest sprowadzić folię z 2 konca Polski niż kupić w sklepie który jest pod nosem. Na razie + dla galinskich za cene i miłą, fachową obsługę. Zobaczymy jak będzie dalej.
 
 
luzio 
Entuzjasta


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 27 Maj 2012
Posty: 748
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2014-04-05, 12:57   

Ich folia jest ok. Robi dobre wrażenie, wydaje się być naprawdę trudna do naruszenia. Jakoś nie chce mi się wierzyć że mogłaby ją przebić pałka czy jakieś niebieskie trawsko.
Ma jednak tą wadę że jest dość sztywna, trudna przy układaniu. Wymaga ciepłego, słonecznego dnia by ją nagrzać i rozmiękczyć. Wtedy daje się ją układać.
 
 
Gosik 
Przyjaciel forum
Polonistka Forum



Pomogła: 129 razy
Dołączyła: 06 Maj 2010
Posty: 4150
Skąd: Warszawa/Radzymin
Wysłany: 2014-04-09, 17:55   

LYSERpL napisał/a:
i oczko będzie skonczone ;)


To będzie dopiero początek, do skończenia dłuuuga droga :crazy:
_________________
Moje pierwsze oczko 2010r. http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=4290
Płazarium 2013
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
 
LYSERpL 
Uczestnik


Dołączył: 16 Mar 2012
Posty: 62
Skąd: Nowa Sól
Wysłany: 2014-04-14, 20:24   

Nie pisałem tu od dłuższego czasu, a działo się dużo. Zacznijmy od tego, że we wtorek przyszła moja folia.Wykop został jeszcze raz przysypany piaskiem, kamienie wybrane, półki wyrównane. Jako że był ciepły i słoneczny dzień, folia dawała się rozkładać świetnie.Nie zmienia to faktu, że jest strasznie ciężka.Mimo wszystko z pomocą dwóch osób rozłożyłem ją szybko.Tego dnia wyłożyłem brzeg kamieniami i zacząłem maskować folię pozostałą na brzegu.No i oczywiście wypełniać oko wodą :-D
Środa. Kolejne fragmenty folii schowane, proces nalewania wody jest kontynuowany. Zacząłem powoli rozwozić po działce ziemię uzyskaną z wykopu.
Czwartek.Woda wypełnia prawie całe oczko. Kształt nie pozwalał na zrobienie całego oczka z jednego kawałka folii-strefa bagnista była zbyt długa i chciałem dokleić brakujący kawałek z folii uzyskanej z docinki. Ostatecznie skróciłem strefę bagnistą o ok metr i obyło się bez klejenia.Z największych kamieni jakie miałem, takich których nie mogłem wykorzystać praktycznie do niczego postanowiłem zrobić coś na kształt podestu na brzegu, takiego kawałka twardej ziemi na której mogę stanąć mimo błota dookoła, postawic fotelik itp.
W niedzielę przy wyprawie na ryby okazjonalnie udało mi się znaleźć kosaćca i młodą trzcinę. Udało sie tez złapać ładnego karasia i dwie krasnopiórki. Wiem, że woda jest świeża ale nie potrafiłem się powstrzymać i wpuściłem rybki do oczka. Wsadziłem też rośliny.

Oto zdjęcia z poszczególnych etapów zalewania. Zdjęcia aktualne z roślinami dodam jutro.Za jakieś 2 tygodnie planuję wyjazd po ryby do Lubska, mają tam szeroką ofertę ryb i wydaje mi się że dobre ceny.Chciałbym mieć tam 2 jesiotry, ok 4 karpi koi i ok 10 karasi kolorowych. Dodatkowo dojdą tam ryby złowione przeze mnie podczas różnych wypraw wędkarskich ;)



 
 
lasoch 
Oczkomaniak
Komplemenciarz forum



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 22 Wrz 2012
Posty: 1851
Skąd: Lasochów - woj. Św.
Wysłany: 2014-04-14, 20:37   

LYSERpL napisał/a:
Chciałbym mieć tam 2 jesiotry, ok 4 karpi koi i ok 10 karasi kolorowych. Dodatkowo dojdą tam ryby złowione przeze mnie podczas różnych wypraw wędkarskich.

Nie wiem, czy to dobry pomysł. Z dzikimi rybami możesz przytargać jakieś choroby, a koi są bardzo wrażliwe. Ja zostawiłbym tylko koi i jesiotry, karasie za szybko się rozmnażają.
Podoba mi się kształt oczka. Jaka jest docelowa głębokość? Będziesz jeszcze dolewał wodę, czy jest już dolana? Sadź jak najwięcej roślin! Będziesz gdzieś zamawiał? Ile planujesz lilii? Trzcinę bym odradzał, chyba, że jakieś mniejsze, barwne odmiany. Czekam na rozwój sytuacji. Teraz pozostały tylko rybki, rośliny i okolica. Co będzie sadzone obok oczka?
_________________
https://www.facebook.com/...f_type=bookmark
 
 
renmir 
Bywalec



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 30 Cze 2013
Posty: 179
Skąd: Lublin
Wysłany: 2014-04-14, 21:16   

Czy folia podczas napełniania wodą nie naciągnęła Ci się zbytnio ? Trzeba było najpierw zalac wodą a wał z kamieni zrobic jak wszystko osiądzie. Oczko zapowiada się ciekawie.
_________________
Pozdrawiam Mirek
 
 
LYSERpL 
Uczestnik


Dołączył: 16 Mar 2012
Posty: 62
Skąd: Nowa Sól
Wysłany: 2014-04-14, 22:07   

renmir napisał/a:
Czy folia podczas napełniania wodą nie naciągnęła Ci się zbytnio ? Trzeba było najpierw zalac wodą a wał z kamieni zrobic jak wszystko osiądzie.

Na folii był zostawiony "luz" tzn nie leżała dokładnie na półce, było jej wiecej.

Co do reszty- głębokość to 1,8m wody można jeszcze trochę dolać,ale wolałbym zostawić sobie trochę miejsca w razie jakieś niespodziewanej ulewy :)
Trzcina jest o takich dość wąskich liściach, zależało mi żeby było zielono ;) A co do lilii to nie wiem jeszcze,możecie coś zaproponować ;)
Znajomy ma takie zwykłe lilie jakie często można spotkać na stawach i kanałach, może skubnę od niego cos ;)
 
 
Bartosz_n 
Entuzjasta



Pomógł: 36 razy
Dołączył: 02 Wrz 2010
Posty: 666
Skąd: W-wa
Wysłany: 2014-04-14, 22:34   

Kolego chcesz na sile chyba popełnić największy błąd . ..
Wstrzymaj się trochę z rybami .
Woda musi uzyskać jako taką równawagę biologiczną . Jeśli wpuścisz ryby za dwa tygodnie to za kolejne dwa będziesz pytał co robić z ,, zieloną '' wodą .
Na początek zainwestuj lepiej w rośliny , system filtracyjny .

Po drugie , z tego co mi wiadomo rybki w Lubsku pochodzą z wielkich stawów hodowlanych .
Przy obecnej temperaturze ryby kumulują w sobie wiele chorób i pasożytów . wrzucisz je do oczka i zaczną się problemy .
Radzą Ci kupić rybki dopiero pod koniec maja , wiadomo zrobisz jak zechcesz ale wszystko co Ci tu napisałem jest oparte na moim doświadczeniu . niestety popełniałem podstawowe błędy i chce uchronić przed nimi początkujących oczkomaniaków :-)
_________________
Pozdrawiam

Bartek
MOJE OKO
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=5051
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny