wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Relacja z budowy mojego oczka
Autor Wiadomość
Radzionek 
Entuzjasta



Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Sty 2014
Posty: 565
Skąd: Podbeskidzie
Wysłany: 2014-03-14, 18:58   

W Leroy Merlin jest folia PVC POND LINER ALFAFOL 0,5mm- cena za m2 8,75 zł
_________________
Radek-na marzenia dobry jest każdy czas.
 
 
LYSERpL 
Uczestnik


Dołączył: 16 Mar 2012
Posty: 62
Skąd: Nowa Sól
Wysłany: 2014-03-14, 19:49   

Radzionek napisał/a:
W Leroy Merlin jest folia PVC POND LINER ALFAFOL 0,5mm- cena za m2 8,75 zł

ktoś ma tą folie i mógłby powiedzieć coś więcej na jej temat?
 
 
Adacho 
Moderator



Pomógł: 36 razy
Dołączył: 02 Lut 2013
Posty: 785
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2014-03-14, 21:01   

0.5mm do oczka, to trochę cienko.
Popytaj o grubość 1.0mm. Wymiana folii w oczku - przechlapane.
_________________
Adam pozdrawia
MOJE OCZKO WODNE
 
 
Radzionek 
Entuzjasta



Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Sty 2014
Posty: 565
Skąd: Podbeskidzie
Wysłany: 2014-03-14, 21:30   

Ja sądzę po sobie, tzn. grunt oczkowy z litej gliny umożliwia bezpieczne trzymanie wody w folii 0,5. Jak wgryzałem się u wielu oczkomaniaków w temat, nawet grubsza nie zapewni bezpieczeństwa na skutek nieprzewidzianych zdarzeń typu nieodpowiedni dobór roślin, piesek, kociak lub inny lwi pazur. Moim zdaniem, największym problemem może być dryfujący lód w czasie roztopów, o ile nie ma kamieni, czy koszy naokoło brzegu oczka w jej wierzchniej partii wody skutej lodem. Nie brałem pod uwagę gruntu niejednorodnie zwięzłego.
_________________
Radek-na marzenia dobry jest każdy czas.
 
 
LYSERpL 
Uczestnik


Dołączył: 16 Mar 2012
Posty: 62
Skąd: Nowa Sól
Wysłany: 2014-03-14, 21:39   

Do metra jest u mnie normalna ziemia, dość sypka ale to może przez to że ostatnio było sucho.Od metra w dół zaczyna się coraz drobniejszy piasek.Dokopałem się do 1,5m i był bielutki piaseczek, więc gliny nie bierzemy pod uwage ;)
 
 
Radzionek 
Entuzjasta



Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Sty 2014
Posty: 565
Skąd: Podbeskidzie
Wysłany: 2014-03-14, 21:54   

W takim razie podpisuję się pod tym, co napisał Adacho. Poszperaj w necie wśród producentów...może wyjść taniej. Konkretnego producenta nie będę reklamował...jest ich multum.
_________________
Radek-na marzenia dobry jest każdy czas.
 
 
LYSERpL 
Uczestnik


Dołączył: 16 Mar 2012
Posty: 62
Skąd: Nowa Sól
Wysłany: 2014-03-20, 21:30   

W końcu pogoda pozwoliła na kontynuowanie wykopu. Zrobiłem już wszystkie półki tak jak mniej więcej chciałem. Mniej więcej, bo zostały kosmetyczne prace związane z wyrównaniem półek. Strefę głęboką chcę jeszcze trochę pogłębić- do ok 1,5m. W tej chwili na moje oko jest ok 1.2 m. W przyszłym tygodniu będę miał już przyczepkę i przywiozę kamienie do wyłożenia brzegu.Tuż po kamieniach przyjdzie czas na folię.
Jak myślicie? 1,5m wystarczy aby utrzymać ryby zimą?


 
 
Bartosz_n 
Entuzjasta



Pomógł: 36 razy
Dołączył: 02 Wrz 2010
Posty: 666
Skąd: W-wa
Wysłany: 2014-03-20, 21:38   

LYSERpL, 1,5 to wystarczająca głębokość by rybki sobie dały radę :-)
Ale jeśli chcesz hodować Koi to lepiej wykop trochę głębiej .
_________________
Pozdrawiam

Bartek
MOJE OKO
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=5051
 
 
LYSERpL 
Uczestnik


Dołączył: 16 Mar 2012
Posty: 62
Skąd: Nowa Sól
Wysłany: 2014-03-20, 21:54   

Nie wiem czy w ogóle będą tam kolorowe rybki;) jeżdżę sam dość często na ryby, więc będzie tam pływać to co się złapie :) , ale nad karpikami myślałem.
Pewnie teraz tak gadam, a przy pierwszej okazji i tak nawpuszczam koi,orfy i inne karasie :D
Ostatnio zmieniony przez Gosik 2014-03-21, 19:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Bartosz_n 
Entuzjasta



Pomógł: 36 razy
Dołączył: 02 Wrz 2010
Posty: 666
Skąd: W-wa
Wysłany: 2014-03-20, 22:07   

Kolorowe rybki , rośliność , szum wody to jest po prostu bajka :-) . ;-)
_________________
Pozdrawiam

Bartek
MOJE OKO
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=5051
 
 
LYSERpL 
Uczestnik


Dołączył: 16 Mar 2012
Posty: 62
Skąd: Nowa Sól
Wysłany: 2014-03-20, 22:29   

dobrze zrobiona strefa bagnista?
 
 
luzio 
Entuzjasta


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 27 Maj 2012
Posty: 748
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2014-03-20, 23:35   

Ja nie bardzo widzę te półki. Znaczy słabo je widzę na zdjęciach :) Ale też ogólnie nie wydają się zbyt przekonujące. Masz małe oczko to i półki wydają się małe.
Ja bym zrobił tak: na jednym końcu oczka jedną tylko płytką półkę o głębokości ok 25cm.by można było zrobić małe bagno. Na drugim końcu oczka też tylko jedną większą półkę, ale głębszą na jakieś pałki czy coś. No nie wiem ile to powinno mieć: jakieś 60cm. Wzdłuż oczka puściłbym z jednej strony też tylko jedną półkę płytką i po drugiej stronie głębszą. Czyli nigdzie nie byłoby dwóch wysokości półek. Byłaby tylko jedna większa półka i docelowa głębia.
Będzie wygodniej sadzić rośliny. Układać kamienie czy kosze. A także ułożyć folię.
Taki mój pomysł :) Mała ilość, za to większych półek, zamiast niewygodnych schodków.
Ostatnio zmieniony przez Gosik 2014-03-21, 19:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
lasoch 
Oczkomaniak
Komplemenciarz forum



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 22 Wrz 2012
Posty: 1851
Skąd: Lasochów - woj. Św.
Wysłany: 2014-03-21, 07:32   

LYSERpL napisał/a:
Tuż po kamieniach przyjdzie czas na folię.

Chodzi Ci o to, że jak będziesz miał kamienie, to dopiero kupujesz folię? Wykop na drugim zdjęciu wygląda ładnie. Co do głębokości to ja mam 1 metr i przezimowałem karasie, orfy, liny i malutkie karpiki. 1,5 metra z pewnością starczy, ale jakbyś miał jakieś klasowe koi to głębiej nie zaszkodzi.
_________________
https://www.facebook.com/...f_type=bookmark
Ostatnio zmieniony przez Gosik 2014-03-21, 19:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
LYSERpL 
Uczestnik


Dołączył: 16 Mar 2012
Posty: 62
Skąd: Nowa Sól
Wysłany: 2014-03-21, 21:14   

Cytat:
Chodzi Ci o to, że jak będziesz miał kamienie, to dopiero kupujesz folię?

Kamienie są na polu u znajomych,ale potrzebuje przyczepki którą je przywiozę ;)
Co do folii, jutro jeszcze wyrównam te półki i dokończę, wtedy będę znał dokładne wymiary folii... Poszukam jeszcze na necie, ale jeśli różnica w cenie będzie niewielka,to nie widzę sensu w zamawianiu z internetu. Wygodniej mi pojechać do sklepu, dociąć na miejscu i tego samego dnia mieć ją u siebie w ogrodzie.
 
 
LYSERpL 
Uczestnik


Dołączył: 16 Mar 2012
Posty: 62
Skąd: Nowa Sól
Wysłany: 2014-03-25, 18:21   

Wykop teoretycznie skonczony. Nie wrzucam zdjęc bo nie bardzo był czas zeby zrobić a teraz jest już ciemno...
Kamienie przywiezione, ale zaczęły pojawiać się wątpliwości i tu proszę Was o pomoc.
Przy mierzeniu folii okazało się, że nie można z jednej płachty zrobić całego oczka.Problemem jest strefa bagnista. Musiałbym dokleić kawałek folii na nią.Jest to jednak najmniejszy mój problem.

Najwięcej zmartwień przynoszą mi... półki. Jednym z problemów jest to, że półki zabierają dużo folii, przy obecnym stanie do oczka o wymiarach 5,5x 3,x5-potrzebuje folii o wymiarach 10x8.
Najgorsze jednak jest to, że całe oczko jest na dość sypkim, piaszczystym podłożu.
W sobotę ubiłem wszystkie półki, nasypałem na nie warstwe(ok 2cm) piasku, po czym znowu ubiłem. Od samego początku robót zauważyłem, że półki są bardzo nietrwałe- wystarczy lekko nadepnąć i osuwają się.Boję się, że po zalaniu wodą i pewnym czasie, brzegi i ślicznie wymodelowane półki zamienią się w bezkształtny dół.
Nie chcę jednak robić oczka beż żadnych półek, zależy mi na roślinach i obserwacji ryb.
Proszę o rady
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny