wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: rewi
2014-01-29, 10:42
Oczko wodne Radzionek
Autor Wiadomość
Freakazz 
Entuzjasta



Pomógł: 30 razy
Dołączył: 05 Paź 2012
Posty: 569
Skąd: ok. Olkusza
Wysłany: 2015-06-01, 11:04   

Popieram! :good:
_________________
Pozdrawiam Mateusz
Moje Oczko Wodne
 
 
 
Radzionek 
Entuzjasta



Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Sty 2014
Posty: 565
Skąd: Podbeskidzie
Wysłany: 2015-06-19, 23:19   

Co prawda, cegła jeszcze "dusi" folię do podłoża, lecz ekspansja tojeści zastąpi poprzednią prowizorkę. Powolutku idzie po mojej myśli, by cała linia brzegowa zakryła folię. Względy zdrowotno-finansowe nieco spowalniają bieg zdarzeń, więc posiłkuję się przedstawianymi na forum Waszymi dokonaniami oczkowymi. Jest na czym zwiesić oko :)
_________________
Radek-na marzenia dobry jest każdy czas.
 
 
Radzionek 
Entuzjasta



Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Sty 2014
Posty: 565
Skąd: Podbeskidzie
Wysłany: 2015-06-27, 11:32   

Porównanie jesiennego zbioru nasion z kosaćców na dzień dzisiejszy wygląda mniej więcej tak:

To nasiona, które spadły do tojeści jesienią i deptane bez jakiegokolwiek zamysłu.

Zaś te zostały wsiane w żwir wiosną, rozmiarem niczym nie różnią się od siebie zarówno te z jesieni oraz wiosny (ok.6-7 cm). No i dzisiaj oddzieliłem czermień ora przęstkę do dalszego powiększania strefy bagiennej oraz płytkiej.
_________________
Radek-na marzenia dobry jest każdy czas.
 
 
Radzionek 
Entuzjasta



Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Sty 2014
Posty: 565
Skąd: Podbeskidzie
Wysłany: 2015-07-01, 07:43   

U mnie aż cztery dni koi z karasiami i welonkami mąciły wodę, trąc się. Może wypowie się doświadczony ekspert, czy grozi to mieszaniem gatunków? Osobiście wątpię, by coś narybku z ikry się uchowało, bo te największe "sumy" połykają chyba wszystko...ale nie z głodu. Codziennie karmię, chociaż w czasie tarła aktywność posiłkowa spadła, prócz pożeranej ikry :)
_________________
Radek-na marzenia dobry jest każdy czas.
 
 
wolanin 
Administrator


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 1871
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-07-01, 08:33   

Radzionek napisał/a:
U mnie aż cztery dni koi z karasiami i welonkami mąciły wodę, trąc się. Może wypowie się doświadczony ekspert, czy grozi to mieszaniem gatunków? Osobiście wątpię, by coś narybku z ikry się uchowało, bo te największe "sumy" połykają chyba wszystko...ale nie z głodu. Codziennie karmię, chociaż w czasie tarła aktywność posiłkowa spadła, prócz pożeranej ikry :)

Ile Radzionek masz tych stawków, może dasz radę przenieść trochę ikry do innego? Zawsze to jakaś szansa, skoro już się wytarły?
_________________
Paweł
Koipond 7,4m3 wolanina - trochę zdjęć wcięło, ale uzupełniam
Moje koi
Koi po redukcji stadka, maj 2017 czerwiec 2017 wrzesień 2017 maj 2018
 
 
Radzionek 
Entuzjasta



Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Sty 2014
Posty: 565
Skąd: Podbeskidzie
Wysłany: 2015-07-02, 23:35   

Paweł, mam dwa stawy, jak słusznie zauważyłeś :) Nie jestem ichtiologiem i na ikrze się za bardzo nie znam. Ale jak się tak intensywnie ocierały, to parę razy nabrałem wody w miejscach tarła. Ślepy jestem, chociaż wydawało mi się że jakieś maleńkie białe kropeczki z tą wodą przelewałem do filtra g-k. Żaby w nim "uwiły sobie gniazdka" i może coś się ostanie, o ile moje eksperymentowanie ma sens.
_________________
Radek-na marzenia dobry jest każdy czas.
 
 
rewi 
Moderator
Mini Oczko Wodne



Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 18 Cze 2011
Posty: 2376
Skąd: woj. Lubelskie
Wysłany: 2015-07-03, 09:03   

Te iryski w tojeści twierdzą, że jest im lepiej w towarzystwie :piwko:
_________________
Pozdrawiam, Ewa!

Moje Oczko Wodne
Ogród i rośliny
 
 
Radzionek 
Entuzjasta



Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Sty 2014
Posty: 565
Skąd: Podbeskidzie
Wysłany: 2015-07-21, 11:20   

Ryby głupieją deczko w czasie tarła i podebrałem dwie sztuki na sesję zdjęciową :)
_________________
Radek-na marzenia dobry jest każdy czas.
 
 
Radzionek 
Entuzjasta



Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Sty 2014
Posty: 565
Skąd: Podbeskidzie
Wysłany: 2015-07-26, 20:12   

Dla niektórych być może "kicha", a dla mnie to już coś, co daje się uchwycić w kadr.
_________________
Radek-na marzenia dobry jest każdy czas.
 
 
rewi 
Moderator
Mini Oczko Wodne



Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 18 Cze 2011
Posty: 2376
Skąd: woj. Lubelskie
Wysłany: 2015-07-27, 10:18   

Już niezłe stadko :good:
_________________
Pozdrawiam, Ewa!

Moje Oczko Wodne
Ogród i rośliny
 
 
Radzionek 
Entuzjasta



Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Sty 2014
Posty: 565
Skąd: Podbeskidzie
Wysłany: 2015-07-27, 21:52   

Wszystkiego miałem 25 szt., lecz jeden kojak został draśnięty pazurami przez kota tak mocno, że zdechł. Był podobny do tego poniżej. Ten ma 32 cm (z wiosennego zakupu w ub.roku). To największa moja duma, bo zakupiony za przysłowiowe grosze :)
_________________
Radek-na marzenia dobry jest każdy czas.
 
 
Radzionek 
Entuzjasta



Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Sty 2014
Posty: 565
Skąd: Podbeskidzie
Wysłany: 2015-08-15, 10:07   

Chcę się z Wami podzielić moją powolną, acz konsekwentną pracą z rozmnażaniem kosaćca z nasion. Brązowe, dojrzałe posadziłem w kilku różnych podłożach na jesieni ub.roku. Najwięcej powschodziło ich w glinie z tojeścią, tuż obok oczka. Z uwagi na wilgotność (lecz nie pernamentną obecność wody), w donicy wyrosły jednak największe. Mieszanka żwiru z piaskiem jest natomiast dobra dla kosaćca dojrzałego i w strumyku spełni swoją rolę. Tak też rozplanuję docelowo rozrost w strumyku z innymi roślinami w warstwie 20 cm podłoża, pod którym będą ułożone dwie nitki peszla drenażowego. On z kolei "wbije się" do filtra g-k z mieszanką zwiru i piasku z ułożonymi już na dnie plastikowymi skrzynkami, otulonymi workami raszlowymi. Na górze podłoża rośliny już rosną (przetacznik bobowniczek,żabieniec babka wodna, kosaćce, czermień błotna i tojeść). Filtr już spełnia swoją rolę na tym odcinku i dopiero połączenie wszystkiego w cały obieg da pożądany przeze mnie efekt.
_________________
Radek-na marzenia dobry jest każdy czas.
 
 
Radzionek 
Entuzjasta



Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Sty 2014
Posty: 565
Skąd: Podbeskidzie
Wysłany: 2015-08-16, 14:40   

Stan na dzień dzisiejszy jest taki. Po "zmontowaniu" całego obiegu, woda wróci do oczka poprzez szlifujący drugi filtr i rurę do studni, gdzie dostanie porcję źródlanej wody. Drugi wariant zakłada sytuację, w której z obiegu zostanie wyłączony żabi raj i rurą z filtra g-k woda wróci do oczka. Co mi jeszcze brakuje? Kilkanaście mb rur drenarskich oraz folii do wyłożenia całego połączenia z filtrem g-k, no i trzeba trochę pomachać łopatą. Gówienka trzeba wstępnie "oszlifować" i do tego celu mam już przywiezioną mieszankę żwiru z piaskiem. W samym filtrze spełnia już częściowo swoją rolę, ale trzeba go odciążyć. Resztę zrobi roślinność, bo na więcej trzeba mieć pojemniejszy portfel.
_________________
Radek-na marzenia dobry jest każdy czas.
 
 
Radzionek 
Entuzjasta



Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Sty 2014
Posty: 565
Skąd: Podbeskidzie
Wysłany: 2015-10-19, 22:34   

Pochwalę się Wam odkryciem z mojego filtra g-k. Nawet udało mi się rodzynka schwytać. Kto wie, może jest jeszcze coś w gęstwinie przetacznika? Początkiem lata podebrałem wodę z oczka natychmiast po trących się koi i wlałem zawartość do filtra g-k. Po jakimś czasie zauważyłem jednego "przecinaka" i zapomniałem o tym. Aż do dzisiaj, i jestem przekonany, że to bujne życie biologiczne pozwoliło mu urosnąć. Na oko ma ok.4 cm. Zostawię go tam do wiosny i zabezpieczyłem wstępnie przed skuciem go lodem w zimie.




_________________
Radek-na marzenia dobry jest każdy czas.
 
 
Sylwester79 
Bywalec


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 12 Cze 2010
Posty: 156
Skąd: Zamość
Wysłany: 2015-10-20, 21:22   

Super , panie Radosławie to karaś ale zawsze cieszy takie odkrycie :)
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny