wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Mikroorganizmy
Autor Wiadomość
luzio 
Entuzjasta


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 27 Maj 2012
Posty: 748
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2014-01-19, 15:39   Mikroorganizmy

Obejrzałem właśnie choć nie cały program Maja w Ogrodzie. Było o jakiś mikroorganizmach. Z tego co opowiadali to jakieś cudowne ustrojstwo.
Potrafi np.
1. Być ekologicznym opryskiem przeciw szkodnikom. Takie opryskane jabłko można natychmiast jeść.
2. Być świetnym nawozem. W odpowiednich kompostownikach wytwarza płyn użyźniający nie gorszy niż gnojówka. Świetnie także wspomaga rozkład szczątków organicznych. W 2 tyg zakopane świeże szczątki ze skórkami pomarańczy elegancko rozłożyły się.
3. Oczyszcza oczko! Zrobili takie kulki z gliny i tych mikroorganizmów i wrzucali do naturalnego stawu. Po 3 tyg mamy czystą wodę bez glonów :)
4. Służy do mycia naczyń a nawet podłóg. Tego płynu myjącego napiła się także Maja i stwierdziła że w smaku nie jest zły - kwaśnawy. Co zabawne taką wodę po umytej podłodze można wlać do ogródka - będzie dobrym nawozem. Można nawet tym prać ubrania w pralce :)

Dla mnie cudo. Może ktoś wie o tym więcej?
 
 
jurek47 
Entuzjasta



Pomógł: 21 razy
Dołączył: 12 Lip 2009
Posty: 776
Skąd: swietokrzyskie
Wysłany: 2014-01-19, 16:37   

Chyba trochę w tym reklamy , też oglądałem .
_________________
Oczko 12m3
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=3546
 
 
luzio 
Entuzjasta


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 27 Maj 2012
Posty: 748
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2014-01-19, 16:42   

Jak dla mnie trochę słaba ta reklama bo nie utkwiła mi w pamięci ani nazwa produktu ani firmy. Chętnie bym się dowiedział.
Arek - może byś się zainteresował, zrobił rozeznanie i wstawił do sklepu?
 
 
jurek47 
Entuzjasta



Pomógł: 21 razy
Dołączył: 12 Lip 2009
Posty: 776
Skąd: swietokrzyskie
Wysłany: 2014-01-19, 18:07   

Mam syna pracującego w tej branży ,podał mi takie nazwy Ema5 ..EmFarma ..i EmfarmaPlus.
_________________
Oczko 12m3
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=3546
 
 
drako 
Entuzjasta



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 29 Cze 2007
Posty: 538
Skąd: Kraków i Okolice
Wysłany: 2014-01-19, 18:07   Kule bokashi

Kilka lat temu pisałem na naszym forum o tym, czyli tzw. kulach bokashi.
M.inn zastosowano je w Tarnowie, w stawie w parku Bema. Pogoogluj. :)
_________________
Pozdrawiam Drako
oczko34m3/2007r/folia08/filtr240l/strumień 5mb/koi i inne
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=2292
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2014-01-19, 19:02   

ja to nie bardzo wierzę w takie cuda, tak to chyba tylko w erze ;)
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Artur 
Administrator



Pomógł: 54 razy
Dołączył: 21 Cze 2010
Posty: 1268
Skąd: Długołęka/Wrocław
Wysłany: 2014-01-19, 19:31   

A ja wypróbuję od przyszłego sezonu w ogrodzie i oczku. Mają sklep o ulicę ode mnie. :)
_________________
Pozdrawiam Artur!
 
 
luzio 
Entuzjasta


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 27 Maj 2012
Posty: 748
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2014-01-19, 20:32   

Artur masz sklep z tą EmFarmą czy czymś innym? Ja też zamierzam wypróbować.
Co mi szkodzi wrzucić to do kompostownika, umyć naczynia czy nawet wyprać ubranie w pralce :)
 
 
Artur 
Administrator



Pomógł: 54 razy
Dołączył: 21 Cze 2010
Posty: 1268
Skąd: Długołęka/Wrocław
Wysłany: 2014-01-19, 21:02   

luzio, Tak, mam. http://www.probiotics.pl/...organizmow.html
_________________
Pozdrawiam Artur!
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2014-01-20, 00:40   

No to czekamy na relacje jak to się sprawdza. Ja raz coś podobnego u siebie próbowałem, ale żadnych efektów nie widziałem
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
jurek47 
Entuzjasta



Pomógł: 21 razy
Dołączył: 12 Lip 2009
Posty: 776
Skąd: swietokrzyskie
Wysłany: 2014-01-20, 10:49   

Aurora ma racje ja dostałem sporo od syna i wlałem do kompostu .Miała by szybka reakcja , a wcale nie było lepszych efektów niż w kompoście obok tych bez bio dodatków.
_________________
Oczko 12m3
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=3546
 
 
luzio 
Entuzjasta


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 27 Maj 2012
Posty: 748
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2014-01-20, 16:15   

To kiepsko. Ale ja nie zamierzam się łatwo zniechęcać bo nienawidzę chemii i każda rzecz, która może ją zastąpić mnie ciekawi. Pal licho nawet ten kompost czy czyszczenie oczka ale opryski, czy mycie naczyń to mnie ciekawi.
 
 
Adacho 
Moderator



Pomógł: 36 razy
Dołączył: 02 Lut 2013
Posty: 785
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2014-01-20, 17:50   Re: Mikroorganizmy

luzio napisał/a:
Obejrzałem właśnie choć nie cały program Maja w Ogrodzie. Było o jakiś mikroorganizmach. Z tego co opowiadali to jakieś cudowne ustrojstwo.
Potrafi np.
1. Być ekologicznym opryskiem przeciw szkodnikom. Takie opryskane jabłko można natychmiast jeść.
2. Być świetnym nawozem. W odpowiednich kompostownikach wytwarza płyn użyźniający nie gorszy niż gnojówka. Świetnie także wspomaga rozkład szczątków organicznych. W 2 tyg zakopane świeże szczątki ze skórkami pomarańczy elegancko rozłożyły się.
3. Oczyszcza oczko! Zrobili takie kulki z gliny i tych mikroorganizmów i wrzucali do naturalnego stawu. Po 3 tyg mamy czystą wodę bez glonów :)
4. Służy do mycia naczyń a nawet podłóg. Tego płynu myjącego napiła się także Maja i stwierdziła że w smaku nie jest zły - kwaśnawy. Co zabawne taką wodę po umytej podłodze można wlać do ogródka - będzie dobrym nawozem. Można nawet tym prać ubrania w pralce :)

Dla mnie cudo. Może ktoś wie o tym więcej?


Takie cuda,- to typowy chwyt marketingowy. Nie cierpimy na nadmiar kasy. Całe armie ludzi myślą jak ją od nas wydusić :-D
Jak chcesz mieć kompost, to usyp pryzmę kompostową. Grzeje, że w palce parzy.
Na czystą wodę w oczku, trzeba dyscypliny i czasu.
Ekologiczny oprysk, czy nawóz - gnojówka z pokrzyw.
Umyć naczynia możesz z Fairy - daje, piskiem po uszach, aż miło.
Biologia radzi sobie doskonale z większością spraw. My natomiast nie lubimy czekać.
Chcemy mieć wszystko tu i teraz, a jak napisane jest , że to ekologiczne i nowość - tracimy zdrowy rozsądek :P
_________________
Adam pozdrawia
MOJE OCZKO WODNE
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2014-01-20, 21:11   

Adacho napisał/a:
Takie cuda,- to typowy chwyt marketingowy. Nie cierpimy na nadmiar kasy. Całe armie ludzi myślą jak ją od nas wydusić


no niestety tak jest coraz częściej :?
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
luzio 
Entuzjasta


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 27 Maj 2012
Posty: 748
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2014-01-20, 22:51   

Armie ludzi pracują nad różnoraką chemią, którą się ładuje do basenów ale także do oczek nie mówiąc o wielu innych aspektach ogrodnictwa czy rolnictwa. Armie ludzi wciskają to innym ludziom z różnorakim skutkiem i efektami ubocznymi.
Dlatego nie będę mieć pretensji jeśli ktoś mi wciśnie jakieś ekologiczne mikroorganizmy i się okaże że jednak coś w tym jest. Czemu jakieś żyjątka nie mają odwalać tej samej roboty co chemia? Przecież zanim do wszystkiego nie wkroczyła chemia to właśnie wszelkie biologiczne preparaty były jedynym znanym sposobem na wszystko. Tylko że wolniejszym.
Gdy wymyślono chemię wydawała się cudownym środkiem tam gdzie do tej pory stosowano obornik czy coś podobnego. Środkiem szybkim i skutecznym. Porzucono tradycyjne metody. Kto wie jednak czy gdyby w nie nie zainwestować więcej kasy i badań nie okazałyby się dużo lepsze. Na pewno bardziej ekologiczne. I przede wszystkim jak mi się wydaje czy nie okazałoby się że wiele z tego można robić na własną rękę, bardzo tanim kosztem co byłoby bardzo nie na rękę tym wszystkim korporacyjnym gigantom chemii.
Pobieżny rzut oka na temat tych mikroorganizmów, który zrobiłem wczoraj sugeruje raczej że nie ma w nich niczego nadzwyczajnego. Niektóre specyfiki były jeszcze wytwarzane przez nasze babcie. Cała filozofia polega raczej na ponownym odkryciu, lepszej selekcji i wytwarzania bardziej wyspecjalizowanych do odpowiednich celów kultur tych żyjątek.

Wracając jeszcze do tego programu Maja w Ogrodzie to nikt tam nie mówił że to działa natychmiastowo. Przeciwnie, 2-3 tyg. to było minimum. Opryski też musiano robić 4 razy w roku. Tak więc bez przesady, nie wyglądało to na jakieś wyjątkowe cuda.
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny