wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Dwa w jednym
Autor Wiadomość
wolanin 
Administrator


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 1871
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-01-08, 17:21   

anka111 napisał/a:
Co do łączenia to wolałam się nie pytać, choć świtał taki pomysł. Leży rura 400. A co masz Pawle na myśli pisząc o kłopotach z uszczelnianiem? Bo to będą oczka na rodzimym gruncie, bez folii.

Nie zauważyłem, jak pisałaś o zmianach poziomu wody. Czyli o uszczelnieniu nieaktualne.
Nie pytaj, tylko wstawiaj 8)
_________________
Paweł
Koipond 7,4m3 wolanina - trochę zdjęć wcięło, ale uzupełniam
Moje koi
Koi po redukcji stadka, maj 2017 czerwiec 2017 wrzesień 2017 maj 2018
 
 
rewi 
Moderator
Mini Oczko Wodne



Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 18 Cze 2011
Posty: 2376
Skąd: woj. Lubelskie
Wysłany: 2014-01-08, 17:50   

anka111, to mamy szalonego oczkomaniaka, życzę udanych wykopów, pięknych oczek i dużo z nich radości! :yahoo:
_________________
Pozdrawiam, Ewa!

Moje Oczko Wodne
Ogród i rośliny
 
 
Gosik 
Przyjaciel forum
Polonistka Forum



Pomogła: 129 razy
Dołączyła: 06 Maj 2010
Posty: 4150
Skąd: Warszawa/Radzymin
Wysłany: 2014-01-15, 14:31   

Matko, co za inwestycja :brawo: , już nie mogę się doczekać jak to wszystko będzie wyglądało :-o
_________________
Moje pierwsze oczko 2010r. http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=4290
Płazarium 2013
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
 
jurek47 
Entuzjasta



Pomógł: 21 razy
Dołączył: 12 Lip 2009
Posty: 776
Skąd: swietokrzyskie
Wysłany: 2014-01-15, 19:03   

Należy jednak pomost zamocowac lekko nad ziemią żadne drewno nie lubi miec kontakt z ziemią.

Beton całkowicie w ziemi, wystaje tylko rurka z przyspawaną blachą .Po dwa takie z każdej strony i wcale nie będzie widac. i od dołu śrubami przykręcic pomost.
_________________
Oczko 12m3
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=3546
 
 
anka111 
Początkujący


Dołączyła: 29 Gru 2013
Posty: 13
Skąd: centrum
Wysłany: 2014-01-15, 20:36   

Pawle coraz poważniej o tym myślę. :-D

Ewo dziękuję, :pa:

Gosiu ja też nie mogę się doczekać- mam nadzieję, że się uda. :) Twoje płazarium jest suuuuper :yahoo:

Jurku oczywiście masz rację. :good:


Kochani poradźcie jeszcze w jednej sprawie. Chciałabym żeby boki tych oczek były wysypane żwirem. W planach mam zamiar ułożyć je na siatce- tak jak tu było radzone w niektórych wątkach. Jednak ze względu na teren nie będzie możliwości pokrycia całego dna. Ma być zatem zrobiona półka na głębokości 0,5- 1 m, na niej średnie kamienie żeby 'trzymały' drobniejsze, którymi będą wysypane boki. Tylko czy to ma sens? Nie będzie rozmywać?
_________________
Pozdrawiam- Anka
 
 
Adacho 
Moderator



Pomógł: 36 razy
Dołączył: 02 Lut 2013
Posty: 785
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2014-01-15, 21:15   

Gdyby oczka wyłożone były folią, to pewnie by się nie rozmywało.
Naturalne się zamuli. Może także poważnie zmienić linię brzegową :?
Możesz zastosować faszynowanie.
_________________
Adam pozdrawia
MOJE OCZKO WODNE
 
 
anka111 
Początkujący


Dołączyła: 29 Gru 2013
Posty: 13
Skąd: centrum
Wysłany: 2014-01-16, 09:35   

Adamie co do faszynowania to wiem, że to dobry sposób na zabezpieczanie skarp ale nie bardzo chciałabym za parę miesięcy mieć wierzbowego buszu na brzegach. Dlatego myślę o kamieniach na siatce. Przy łagodnych brzegach i rozrośniętej roślinności może dałoby radę. Choć trochę martwi mnie grobla pod pomostem- tutaj boki muszą być bardziej strome. :???:
Generalnie chodzi mi o to, żeby przy ewentualnych spadkach poziomu wody 'jakoś' to wyglądało.
_________________
Pozdrawiam- Anka
 
 
Adacho 
Moderator



Pomógł: 36 razy
Dołączył: 02 Lut 2013
Posty: 785
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2014-01-16, 10:52   

Aniu - Faszynowanie kamieniami na siatce przy łagodnym brzegu, może zdać egzamin. Chociaż myślę, że ta półka zjedzie, nawet jeśli będzie na siatce.
Jednak na grobli, trzeba by z dwóch stron zrobić murek oporowy, - trochę dłuższy niż grobla, w nim umieścić kotwy do przykręcenia pomostu i wszystko od strony wody zamaskować kamieniami.

Miałem bardzo dawno temu, mały stawik naturalny (bez folii), przez który przepływał strumyk z okolicznych łąk. Zmienny poziom wody bardzo uszkadzał brzegi.
Z biegiem czasu z małego głębokiego oczka, zrobił się duży płytki lej. Nie trwało to wcale długo, wystarczyło parę solidnych deszczy, potem trochę suszy i gotowe.
_________________
Adam pozdrawia
MOJE OCZKO WODNE
 
 
jurek47 
Entuzjasta



Pomógł: 21 razy
Dołączył: 12 Lip 2009
Posty: 776
Skąd: swietokrzyskie
Wysłany: 2014-01-16, 12:16   

Zastanów się czy nie można u ciebie przegrodzic oba oczka betonową ścianką i powklejac do betonu kamienie aby choc trochę beton zasłonic . Wtedy brzegi między oczkami będą pionowe, a jeżeli woda między nimi będzie przeciekac to i tak nie ma znaczenia.
_________________
Oczko 12m3
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=3546
 
 
wolanin 
Administrator


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 1871
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-01-16, 14:57   

anka111 napisał/a:
Tylko czy to ma sens? Nie będzie rozmywać?

Jeżeli pomiędzy kamieniami a podłożem dasz geowłókninę (możesz ją zamocować do podłoża szpilkami ogrodniczymi do agrotkaniny/geowłókniny, albo nawet 30cm kołkami do styropianu. Albo czymś dłuższym... Co to za podłoże? Glina? Piasek?) - to moim zdaniem istnieją duże szanse, że ułożone na niej kamienie (i na jakiejś siatce, nie doczytałem, o jaką siatkę wzmacniającą chodzi) nie utopią się w nim i utrzymają się na swoim miejscu.
_________________
Paweł
Koipond 7,4m3 wolanina - trochę zdjęć wcięło, ale uzupełniam
Moje koi
Koi po redukcji stadka, maj 2017 czerwiec 2017 wrzesień 2017 maj 2018
 
 
anka111 
Początkujący


Dołączyła: 29 Gru 2013
Posty: 13
Skąd: centrum
Wysłany: 2014-01-22, 10:12   

Adamie bardzo bym chciała zrobić murek oporowy na grobli (lubię mieć twardy grunt pod nogami), ale ze względu na stały bardzo wysoki poziom wód gruntowych nie wiem chyba będzie to niemożliwe. Lać beton w dół z wodą mija się z celem.

Jurku jak pisałam wyżej sprawa z murkiem nie jest taka prosta. Ze względu na warunki panujące u mnie będzie to chyba niemożliwe.

Pawle chodziło mi o siatkę PCV, stosowaną też np. na krety. Tak polecano w wątku sapera http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=5394. Grunt to zdecydowanie gliniasty. Co do geowłókniny to w tych miejscach gdzie nie będzie roślinności to dobry pomysł. Tam gdzie będzie roślinność mam nadzieję korzenie trochę umocnią brzegi. :???:

U mnie zarówno zaletą jak i dużą wadą jest bardzo wysoki poziom wody gruntowej. W zeszłym roku obszar był pod wodą. Mam nadzieję, że obecny rok umożliwi wejście sprzętu. Ale czasu będzie bardzo niewiele, więc próbuję zabrać jak najwięcej wiadomości.
Spotkałam kilkakrotnie zdjęcia brzegów oczek/stawów zabezpieczone płytami ażurowymi https://www.google.pl/sea...L-Ge4wSO64DQCA. Spotkaliście się z tym? Bo może u mnie na grobli (gdzie brzeg będzie bardziej stromy) takie rozwiązanie by się sprawdziło. :?:
_________________
Pozdrawiam- Anka
 
 
jurek47 
Entuzjasta



Pomógł: 21 razy
Dołączył: 12 Lip 2009
Posty: 776
Skąd: swietokrzyskie
Wysłany: 2014-01-24, 19:04   

Są sposoby na wykonanie takiej przegrody z betonu w takim jak u ciebie gruncie. Robi się betony nie w takich warunkach jak u ciebie.Mam w rodzinie insp.nadzoru na budowach i architekta ,jeżeli się zdecydujesz to mogę ich popytac jak to wykonac.
_________________
Oczko 12m3
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=3546
 
 
anka111 
Początkujący


Dołączyła: 29 Gru 2013
Posty: 13
Skąd: centrum
Wysłany: 2014-01-25, 15:29   

Jurku ja wiem, że nie ma rzeczy niemożliwych - ja niestety muszę brać pod uwagę również kasę. Ale jak możesz to podpytaj- może jest jakiś sposób. W końcu takie inwestycje robi się na lata. :)
Najgorsze jest to, że do mnie nie wjedzie "grucha", bo to po części rozwiązałoby sprawę. :-(
_________________
Pozdrawiam- Anka
 
 
Adacho 
Moderator



Pomógł: 36 razy
Dołączył: 02 Lut 2013
Posty: 785
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2014-01-25, 16:09   

Aniu - ja też mam podmokły teren. Przy budowie domu, lałem beton do wody podczas zalewania fundamentów. Beton jest cięższy od wody i wypycha ją na powierzchnię.
Ty zalewasz dwa murki oporowe, a nie fundamenty pod Pałac Kultury ;)
Jaka grucha ?...Trochę gruzu, kilka prętów. Beton możesz rozmieszać w WÓZKU RĘCZNYM NAŁADOWNYM JEDNOKOŁOWYM :-D
_________________
Adam pozdrawia
MOJE OCZKO WODNE
 
 
anka111 
Początkujący


Dołączyła: 29 Gru 2013
Posty: 13
Skąd: centrum
Wysłany: 2014-01-25, 18:48   

Adamie z wylaniem murków pod pomost nie będzie problemu. Grucha dotyczyła ewentualnej betonowej przegrody między oczkami. No bo w moim rozumieniu wysokość przegrody musiałaby być równa co najmniej głębokości oczek? Wtedy, przy szerokości grobli ok 5-6m tego betonu trochę by poszło. Chyba że coś pokićkałam i źle rozumuję. :oops:
_________________
Pozdrawiam- Anka
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny