wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
strumyk z siatkobetonu
Autor Wiadomość
bikers 
Początkujący


Dołączył: 22 Gru 2013
Posty: 13
Skąd: stargard
Wysłany: 2013-12-23, 08:03   strumyk z siatkobetonu

mam pytanie jesli wykonam strumyk z foli i wysypie go żwirem to czy spadającą woda w tych kamyczkach nie zginie ? caly czas przymierzałem sie do zrobienie z siatkobetonu ,prosze o odpowiedz użytkowników ,wykonawców owego strumienia jak to wygląda w praktyce ,gdyz wydaje mi sie ze woda po prostu zniknie pod żwirkiem ,proszę o oświecenie
 
 
rewi 
Moderator
Mini Oczko Wodne



Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 18 Cze 2011
Posty: 2376
Skąd: woj. Lubelskie
Wysłany: 2013-12-23, 09:29   

bikers, zależy jaki żwirek chcesz zastosować? Woda raczej nie zginie, pooglądaj w dziale galeria strumienie użytkowników dużo osób ma właśnie folię + kamyczki i ładnie się prezentuje ;)
_________________
Pozdrawiam, Ewa!

Moje Oczko Wodne
Ogród i rośliny
 
 
lasoch 
Oczkomaniak
Komplemenciarz forum



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 22 Wrz 2012
Posty: 1851
Skąd: Lasochów - woj. Św.
Wysłany: 2013-12-23, 11:51   

Ładnie byłoby gdyby w tym żwirku, nie zależy jakiej faktury, były w nim jakieś płaskie kamienie. Wode będzie bardzo ładnie widać, ale lepiej żeby żwirek był grubszy.
_________________
https://www.facebook.com/...f_type=bookmark
 
 
renmir 
Bywalec



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 30 Cze 2013
Posty: 179
Skąd: Lublin
Wysłany: 2013-12-23, 22:33   

To czy woda zginie,czy żwirek zależy od wydajności pompy. Proponowałbym dać co pewien odcinek kilka płaskich kamieni będzie ładniej wyglądać i żwirek się nie przemieści.
 
 
rewi 
Moderator
Mini Oczko Wodne



Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 18 Cze 2011
Posty: 2376
Skąd: woj. Lubelskie
Wysłany: 2013-12-24, 08:47   

renmir, nie zginie spokojnie jeszcze dojdzie do tego lepsza pompa i te kamienie duże płaskie i będzie super strumień. :P
_________________
Pozdrawiam, Ewa!

Moje Oczko Wodne
Ogród i rośliny
 
 
bikers 
Początkujący


Dołączył: 22 Gru 2013
Posty: 13
Skąd: stargard
Wysłany: 2013-12-24, 10:13   

no tak tylko teoretycznie czy z siatko betonu nie jest ładniejsze bo przecież strumienie nie maj ana całej długości kamieni itp kopalin, a przy zastosowaniu foli niestety trzeba to porzadnie zakryć
 
 
wolanin 
Administrator


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 1871
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-12-24, 10:47   

bikers napisał/a:
no tak tylko teoretycznie czy z siatko betonu nie jest ładniejsze bo przecież strumienie nie maj ana całej długości kamieni itp kopalin, a przy zastosowaniu foli niestety trzeba to porzadnie zakryć

Cześć, widzę, że mocno pochylasz się nad szczegółami, co mnie zaciekawiło.
Mógłbyś dokładniej opisać, jak wyobrażasz sobie te fragmenty strumienia, na których nie ma kamieni, żwiru, etc.?
A z drugiej strony, skoro nie pasuje ci zakrywanie folii kamieniani, to jak to chcesz zrealizować przy pomocy betonu?

Co do wątpliwości odnośnie zniknięcia wody pod kamieniami - moim zdaniem zawsze możesz te przestrzenie wypełnić albo drobniejszym żwirem/piaskiem, albo wręcz położyć te kamienie na folii, ale dolną przestrzeń wypełnić właśnie betonem i drobniejszymi kamykami, żeby śladu betonu nie było widać. Taki beton może i popęka w zimie, ale pod spodem i tak masz folię.
To taka moja sugestia - jak powiedział doktor Pasikonik - Nie wierzcie we wszystko, co powiem... :)

[ Dodano: 2013-12-24, 10:51 ]
Rozumiem, że priorytetem nie jest filtracja w strumieniu, bo w tej dużą rolę odrywa właśnie woda migrująca pod kamieniami i w korzeniach roślin
- lecz ładny pluszczący strumyk przy stosunkowo nieprądożernej pompie?
_________________
Paweł
Koipond 7,4m3 wolanina - trochę zdjęć wcięło, ale uzupełniam
Moje koi
Koi po redukcji stadka, maj 2017 czerwiec 2017 wrzesień 2017 maj 2018
 
 
bikers 
Początkujący


Dołączył: 22 Gru 2013
Posty: 13
Skąd: stargard
Wysłany: 2013-12-24, 11:25   

rynnę tzn nieckę strumienia właśnie planuje zrobić z siatkobetonu i dla tego tak rozważam ten problem, bo bym chciał wystartować z robota i kurcze muszę to jakoś rozwiązać czy prócz tego ze fili robi się to dużo szybciej ale beton chyba ładniej czy naturalnej wygląda co wy na to ? strumien ma miec dlugos okolo 8 metrow poczatek wodospad spad wody z okolo 50 cm plynie wijacym sie strumykiem okolo 4 metrow wpada do zbiornika (zatoczki tak to nazwalem ) wypywa i dalej okolo 3 metrow wpada do zbiornika 2x2 m x40 cm odleglosc od pompy do wodospadu 6 metrow podnoszenei slupa wody okolo 1,5 metra pompa aqua 10000 litrow /h

[ Dodano: 2013-12-24, 11:32 ]
aha i do betonu można super fainie przykleić piasek a do foli to juz problem bo przeciez w strumieniach takowy występuje
 
 
renmir 
Bywalec



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 30 Cze 2013
Posty: 179
Skąd: Lublin
Wysłany: 2013-12-24, 11:44   

Strumyk tylko z siatkobetonu zbyt naturalistycznie wyglądać nie będzie. W większości strumieni górskich kamienie większe i mniejsze są na całej długości.
 
 
bikers 
Początkujący


Dołączył: 22 Gru 2013
Posty: 13
Skąd: stargard
Wysłany: 2013-12-24, 11:57   

mój strumyk będzie miał bardzo duzą ilości rożnych kamieni frakcji żwiru itp tylko nie wszędzie i nie zawsze to by występowało po całości (długości)strumienia chciałbym tez piasek i w tym piasku kamienie wygląda to bosko widziałem takie cudo juz w ogrodach w Niemczech
 
 
rewi 
Moderator
Mini Oczko Wodne



Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 18 Cze 2011
Posty: 2376
Skąd: woj. Lubelskie
Wysłany: 2013-12-24, 13:16   

renmir, to zależy od gusty mi się takie w ogóle nie podobają za to te na foli wyglądają naturalistycznie i milej dla oka ;)
_________________
Pozdrawiam, Ewa!

Moje Oczko Wodne
Ogród i rośliny
 
 
Adacho 
Moderator



Pomógł: 36 razy
Dołączył: 02 Lut 2013
Posty: 785
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2013-12-24, 13:35   

Strumień na folii PVC wygląda naturalnie.
Można bez problemu zamaskować brzegi. Nie ma obaw, że zimą pęknie i będzie przeciekać.
Nakład pracy i środków finansowych, też przemawia na korzyść folii.
Woda w kamykach nie zginie, trzeba zrobić kieszenie wodne.
_________________
Adam pozdrawia
MOJE OCZKO WODNE
 
 
luzio 
Entuzjasta


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 27 Maj 2012
Posty: 748
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2013-12-24, 14:31   

Według mnie siatkobeton pod strumyk to kiepski pomysł. I tak trzeba wrzucić jakieś kamienie itp. A jeśli zechce się coś poprawiać to sprawa jest prostsza. Z maskowaniem nie widzę żadnego problemu.
Dużo tak naprawdę zależy od planowanego spadku wody. Jeśli woda ma płynąć powoli i mieć jakąś głębokość to folia będzie wygodniejsza i lepsza. Jeśli woda ma płynąć szybko i płytko to w korycie wykonanym z folii można ładnie ułożyć kamienie i uszczelnić je zwykłą zaprawą. To nic że woda będzie powoli przesiąkać bo pod spodem będzie folia.
Trzeba to tylko rozsądnie wykonać i będzie w porządku.
 
 
bikers 
Początkujący


Dołączył: 22 Gru 2013
Posty: 13
Skąd: stargard
Wysłany: 2013-12-24, 16:53   

dzieki za podpowiedz kurcze jeszcze przemysle ,a co do foli to jaka najlepiej nadaje sie do kretego strumienia ?
 
 
renmir 
Bywalec



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 30 Cze 2013
Posty: 179
Skąd: Lublin
Wysłany: 2013-12-25, 02:25   

Cytat:
aha i do betonu można super fainie przykleić piasek a do foli to juz problem bo przeciez w strumieniach takowy występuje

A czym można przykleić piasek do betonu bo nigdy tego nie robiłem?

bikers napisał/a:
a co do foli to jaka najlepiej nadaje sie do kretego strumienia ?

Każda folia do oczek się nada ale na zakrętach konieczne będą zakładki
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny