wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Tworzymy oczko :) Poradzcie :)
Autor Wiadomość
Ernest 
Przyjaciel forum



Pomógł: 19 razy
Dołączył: 16 Kwi 2006
Posty: 2829
Skąd: Skawina
Wysłany: 2007-01-03, 16:10   

Strasznie drogo u nas.Brat mówił że we Francji podobne wydajności kosztują od 27-47 euro :)
_________________
Pozdrawiam Sebastian
___________________

Aqvenus Aquaticus-> :good:

Wszyscy macie fajne oczka wodne :yess:
 
 
Donvitow 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Paź 2006
Posty: 213
Skąd: Śrem
Wysłany: 2007-01-03, 17:11   

Fajny ogródek na oczko. Doskonale rozbije trochę monotonny obraz trawnika. Obie lokalizacje fajne. Zacznij od gotowej formy. Jak zasmakujesz pójdzie dalej. Oczko z folii z rybkami to spore zaangażowanie.
powodzenia Kajetan
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-01-04, 02:03   

Donvitow napisał/a:
Oczko z folii z rybkami to spore zaangażowanie.
powodzenia Kajetan


W "wannie" z tworzywa bardzo trudno utrzymać równowagę bioloiczną, są za płytkie na zimowanie ryb. Natomiast oczko na folii wymaga zaangażowania jedynie w trakcie budowy bo : trzeba zaprojektować i wytyczyć kształt oczka, wykopać dół i wyprofilować półki (na odpowiednich głębokościach), dobrze wypoziomować brzegi, wyłozyć prawidłowo folią, zalać wodą, nasadzić rośliny (po kilku tygodniach od zalania), wpuścić ryby jak rośliny już dobrze się w oczku czują (najlepiej po roku od nasadzeń, widać wtedy jak rosliny się zaaklimatyzowały). Teraz trzeba tylko obserwować jak wszystko się rozwija i rozrasta (z jak najmniejszą ingerencją z naszej strony w biotop oczka). Oczko uczy cierpliwości. Ja wiem że chciało by się coś polepszyć i przyśpieszyć w rozwoju nowego oczka, ale niestety, tak się nie da, każda nasza ingerencja w jego rozwój powoduje zachwianie procesów występujących w toni oczka, co mści się na nas, spowolnieniem dochodzenia oczka do równowagi biologicznej. Naprawdę, przyroda sama sobie świetnie poradzi, jak jej tylko nie będziemy przeszkadzali.
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
Bajbas
[Usunięty]

Wysłany: 2007-01-04, 11:08   

Paweł napisał/a:
W "wannie" z tworzywa bardzo trudno utrzymać równowagę bioloiczną,

pozwolę sobie nie zgodzić. Miałem taką wannę przez kilka lat i nie miałem z tym żadnych problemów. Warunek podstawowy bardzo mało ryb - ja miałem kilka uklei. Zero dokarmiania i bez żadnych filtrów, lampv UV, ale z dużą ilością roślin (by koty nie wyżarły ryb) woda była krystalicznie czysta!
Oczywiście jest problem z rybami na zimę. Ryby były mi potrzebne jedynie do trzebienia komarów.
Ale jak się chce mieć jakieś ozdobne ryby (dużo i duże) to oczywiście inna wielkość i inne materiały.
Pozdrawiam, Bajbas
PS. Właśnie się zorientowałem, że autora wątku już dawno nie ma na forum :yahoo:
 
 
Notils 
Bywalec


Dołączył: 04 Gru 2006
Posty: 129
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-01-04, 18:45   

ja moge ci kupić w ferie taką pompę

http://cgi.ebay.fr/Pompe-...1QQcmdZViewItem

z ceną się dogadamy :)
 
 
 
jakja 
Entuzjasta
Na razie bez oczka



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 772
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-01-05, 07:13   

Notils napisał/a:
ja moge ci kupić w ferie taką pompę

Czytałeś tą ofertę? 180l/h! to nadaje sie do małej fontanny w wazonie, nie do oczka. Cena ok 70zł to bardzo wysoka, jak na te parametry, więc nie rób gościom wody z mózgu... :-D :oops:
_________________
Pozdrawiam - Jacek
 
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2007-01-05, 18:09   

jakja napisał/a:
Cena ok 70zł to bardzo wysoka, jak na te parametry,

Jest to pompa zasilana solarem (energią słoneczną) to cena chyba nie tak wysoka :roll: , a wydajność 180l/h faktycznie kiepska :?
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
jakja 
Entuzjasta
Na razie bez oczka



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 772
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-01-06, 06:52   

JAREK G napisał/a:
zasilana solarem (energią słoneczną)

I uważasz, że to tak podraża? Ogniwa można kupić obecnie prawie za grosze, odpowiedni dobór parametrów ect. Ale to oznacza, że przy małym napięciu (6-24V) moc 5-8W da zerową wydajność, no może jak pompka z pralki: przepływ duży, ciśnienie=0,0000001Pa :-) i podnosi na 30cm! Oczywiście to żart, ale daje pojęcie o parametrach. Przyznasz chyba rację?
_________________
Pozdrawiam - Jacek
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny