wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Tworzymy oczko :) Poradzcie :)
Autor Wiadomość
Gregorio
Nowy


Dołączył: 12 Sie 2006
Posty: 4
Wysłany: 2006-08-12, 15:58   Tworzymy oczko :) Poradzcie :)

Hej. Jestem nowym uzytkownikiem forum, choc czytam je juz od jakiegos czasu. Oczywiscie jak Wy wszyscy tez chce miec wlasne oczko wodne w ogrodzie. Mam kilka pytan jak to poczatkujacy. P.S. Wiem ze na poczatku wyszukiwarka a dopiero pytanie na forum 8) Otoz mysle nad malym oczkiem, rawdopodobnie z formy poniewaz mam obawy czy z folii dam rade to zrobic. Moje oczko a raczej oczatko :) mialoby byc okolo 2 x 2 metrywiec jak widzicie malenkie. Pytania mam nastepujace:

1. Czy jest sens teraz zaczynac czy lepiej poczekac do wiosny, przmyslec plan przez i dopiero potem ?

2. Miejsce, nadal sie zastanawiam i moze mi pomozecie:
Mysle oby tutaj (mam nadzieje ze mi sie to oczko uda bo szkoda tego trawnika :roll: )







lub tutaj choc po namysle dochodze do wniosku ze korzenie drzew moga troche przeszkadzac no i jak juz czytalem wczesniej spadajace liscie z drzew moga tez nie wygladac estetycznie na moim oczku ;/



A oto dwa miejsca na pierwszym planie i w tle drugie.



Jak myslicie. Chcialbym uslyszec opinie specjalistow. Szczerze mowic sadze ze tutaj blizej jest lepiej i raczej tutaj wolalbym a co wy na to ?

:roll:
 
 
Kr4x 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 155
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-08-12, 17:09   

Gregorio, to zależy od Ciebie kiedy będziesz robił oczko, jest jeszcze dużo czasu do zimnych dni. Na jesień oczko możesz przykryć siatką żeby nie wpadały liście. Jeżeli chcesz trzymać ryby w swoim "oczku" powinieneś pomyśleć o czku z foli (o siatkobetonie nie mówiąc).
_________________
Stare oczko
 
 
Gregorio
Nowy


Dołączył: 12 Sie 2006
Posty: 4
Wysłany: 2006-08-12, 17:16   

Nie raczej nie mysle o zadnych rybkach i innych żyjątkach :p Poprostu chcialbym male ladne dla oka oczko...hehe fajnie brzmi :)
 
 
phalina 
Entuzjasta


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 13 Maj 2006
Posty: 568
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2006-08-12, 18:12   

A co z komarami :?:
_________________
Pozdrawiam Halina

http://picasaweb.google.p...ey=AWzbEMkAb7Y#
 
 
 
Gregorio
Nowy


Dołączył: 12 Sie 2006
Posty: 4
Wysłany: 2006-08-12, 18:46   

hahaha je tez sie wytempi :D ...nie zchodzmy z tematu :P
 
 
Kr4x 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 155
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-08-12, 19:53   

Nie widzę żadnych przeciwwskazań. Bierz się do roboty!
_________________
Stare oczko
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-08-12, 23:55   

Gregorio napisał/a:
hahaha je tez sie wytempi :D ...nie zchodzmy z tematu :P


Nie był bym tego taki pewien, to a propo's komarów. Jeśli chodzi o oczko to taczej proponował bym folię. Nie jest to wbrew pozorom takie trudne. Co zaś do wielkości samego oczka to rób jak największe, w miarę oczywiście możliwości terenowych i finasowych. W małych oczkach niezmiernie trudno utrzymać jest równowagę biologiczną, co bedzie objawiać się zieloną wodą.
Proponuję abyś zrobił ogród wodny, lecz sądząc po istniejącym ogrodzie, widzę że jesteś zwolennikiem ogrodów uporzadkowanych. Dlatego proponował bym, zrobienie prostokątnego zbiornika np. idealnego kwadratu wykończonego dookoła murkiem wys ok 30 - 40 cm wykonanym np z cegły klinkierowej i zwieńczonym kwadratowymi płytami z piaskowca. Grało by to kompozycyjnie z kląbami jakie masz przy iglakach. Można wzorować się na oczkach w ogrodach francuskich, gdzie cała kompozycja ogrodu podlega zasadom symetrii.
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2006-08-13, 00:00   

Moim zdaniem na tym trawniczku dobrze się sprawdzi oczko z formy. Do tego miejsca nie pasuje naturalistyczne. Zwróć uwage, że w miejscu w którym będziesz karmić ryby i często podchodzić do oczka trawnik się zniszczy - warto więc to miejsce wyłożyć jakimiś płytami. Co prawda najlepszy byłby siatkobeton bo w oczkach z wytłoczek kiepsko jest rozwiązane miejsce na sadzenie roślin ale myślę że coś dobierzesz.
Folia tez może być choć czasem niełatwo ją skutecznie zamaskować.

Musisz starannie dobierać rosliny - nie sadź jak popadnie. Na pewno w takim oczku dobrze będzie wygladać manna mielec variegata - da wyraźny jasny akcent i będzie się dobrze prezentować na tle zielonego trawnika i ciemnych żywotników. Już wiosną będziesz musił zadbać o rosliny pływające aby ocieniały taflę wody bo miejsce jest mocno nasłonecznione - zapobiegnie to zielonej wodzie.

Powodzenia i nie zapomnij dać zdjęć z postepów prac
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Gregorio
Nowy


Dołączył: 12 Sie 2006
Posty: 4
Wysłany: 2006-08-14, 11:59   

AurorA napisał/a:
Moim zdaniem na tym trawniczku dobrze się sprawdzi oczko z formy. Do tego miejsca nie pasuje naturalistyczne. Zwróć uwage, że w miejscu w którym będziesz karmić ryby i często podchodzić do oczka trawnik się zniszczy - warto więc to miejsce wyłożyć jakimiś płytami.


No tak wiem. tez myslalem aby czyms wylozyc dojscie do oczka. P.S. Ryb nie mam zamiaru miec. Wystarczy gigantyczne akwarium w domu :P

P.S. Jednak chyba w tym roku sie nie wyrobie z tym :/ ehh
P.S.2. Czy sa jakies pompki bezprzewodowe ? Moze sie wydac to pytanie smieszne ale jestem poczatkujacy i w sprzacie sie jeszcze za dobrze nie orientuje za bardzo. A co z kablem od pomki w takim razie jesli dookola trawnika mam kostke brukowa :/ nie chcialbym aby lezal na chodniku...
 
 
KoRcZuS
Bywalec



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Kwi 2006
Posty: 293
Wysłany: 2006-08-14, 19:15   

Ja proponowal bym zrobic oczko z folii, jak najwieksze, w miare mozliwosci terenowych... bo moge sie zalozyc ze po jakims czasie znudzi Ci sie patrzenie na puste oczatko i wpuscisz jakies rybki, a pozniej bedziesz myslal o powiekszaniu bo zabraknie miejsca na takie i takie roslinki itd... :) A duze oczko to swietna ozdoba ogrodu :)
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2006-08-14, 22:09   

Gregorio napisał/a:
P.S.2. Czy sa jakies pompki bezprzewodowe ? Moze sie wydac to pytanie smieszne ale jestem poczatkujacy i w sprzacie sie jeszcze za dobrze nie orientuje za bardzo. A co z kablem od pomki w takim razie jesli dookola trawnika mam kostke brukowa :/ nie chcialbym aby lezal na chodniku...


Nie słyszałem o pompkach bezprzewodowych, chyba będziesz musiał pomysleć o przepuście pod pod chodnikiem i trawnikiem :(
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
juls 
Początkujący


Dołączyła: 30 Gru 2006
Posty: 12
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2006-12-31, 17:04   

O,kurcze...Nie ma pezprzewodowych???A czy wogóle w oczku z rybami pompka jest konieczna?
_________________
Lubię psy i świnki morskie.Najsłodsze są świnki morskie rasy CH Teddy... :-)
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2006-12-31, 17:16   

Konieczna nie jest ale jak jest taka możliwość to zawsze lepiej a nawet dużo lepiej :) bo łatwiej utrzymać w oczku czystą wodę, a zimą żeby całkiem oczko nie zamarzło
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-01-03, 00:08   

AurorA napisał/a:
Nie słyszałem o pompkach bezprzewodowych, chyba będziesz musiał pomysleć o przepuście pod pod chodnikiem i trawnikiem :(


Lub o ogniwach słonecznych ustawionych w pobliżu oczka. http://www.wodny-ogrod.pl...cts/details/696
Tyle tylko, że jak na razie, to ciut koszstują. :(
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
krzych0719 
Bywalec


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Gru 2006
Posty: 264
Skąd: PODLASIE B-STOK
Wysłany: 2007-01-03, 00:20   

To rozwiązanie raczej dla tych co zarabiają w euro.
_________________
Pozdrawiam Krzych z Podlasia
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny