wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Oczko wodne - relacja z budowy
Autor Wiadomość
jarek79kk 
Początkujący


Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 36
Skąd: Mechnica
Wysłany: 2013-09-25, 11:22   

a jakie jest minimum dla lilii ?
 
 
wolanin 
Administrator


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 1871
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-09-25, 12:54   

taniw napisał/a:
Może się obsuwać, a prawie na pewno będzie ci się to działo.

Dlatego ja nie lubię folii i jestem zwolennikiem siatkobetonu, zwłaszcza ulepszonego mikrozbrojemniem z włókien polipropylenowych (o mikrozbrojeniu będę powtarzał aż do wyczerpania cierpliwości moderatorów :) )
_________________
Paweł
Koipond 7,4m3 wolanina - trochę zdjęć wcięło, ale uzupełniam
Moje koi
Koi po redukcji stadka, maj 2017 czerwiec 2017 wrzesień 2017 maj 2018
 
 
jarek79kk 
Początkujący


Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 36
Skąd: Mechnica
Wysłany: 2013-09-25, 12:56   

:-) ale jaka jest roznica w kosztach wykonania
i w przypadku ewentualnej awarii

wymiana folii to moment
 
 
luzio 
Entuzjasta


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 27 Maj 2012
Posty: 748
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2013-09-25, 13:00   

Według mnie jeśli cały ten wykop naprawdę dobrze zabezpieczy się geowłókniną, ułoży folię i zaleje wodą to może się nie obsunie tak szybko. Ale na pewno jeśli się to zostawi do wiosny niezabezpieczone przed deszczem to się rozmyje.
 
 
jarek79kk 
Początkujący


Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 36
Skąd: Mechnica
Wysłany: 2013-09-25, 14:40   

rozumiem ze geowluknina ma byc przymocowana na jakies szpilki do podloza/wykopu ale natakie zeby nie przebily wlasciwej folii

czy moze ma byc tylko swobodnie rozlozona
 
 
rewi 
Moderator
Mini Oczko Wodne



Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 18 Cze 2011
Posty: 2376
Skąd: woj. Lubelskie
Wysłany: 2013-09-25, 15:10   

jarek79kk, swobodnie będzie najlepiej :D
_________________
Pozdrawiam, Ewa!

Moje Oczko Wodne
Ogród i rośliny
 
 
lasoch 
Oczkomaniak
Komplemenciarz forum



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 22 Wrz 2012
Posty: 1851
Skąd: Lasochów - woj. Św.
Wysłany: 2013-09-25, 16:21   

jarek79kk napisał/a:
A jakie jest minimum dla lilii ?

Dla miniaturek (dodając jakieś 20-kilka cm. kosza) to najlepiej 50- góra 60, ja mam 50. A dla takich większych to 80-90, zależy od odmiany, a dla największych to tak od 100cm do jakiś 150. Ja mam te większe na 100 cm. i żałuje, że oko nie jest płytsze, bo zostało zrobione specjalnie dla nich, rybki wkradły się później ;) . Co do włókniny to ja mam rozłożona tak po prostu, bez żadnych mocowań.
_________________
https://www.facebook.com/...f_type=bookmark
 
 
jarek79kk 
Początkujący


Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 36
Skąd: Mechnica
Wysłany: 2013-09-25, 16:34   

dzieki ze tak szybko odpisujecie

z roslinkami to w tym roku juz chyba nie podzialam bo pora wydaje sie nie odpowiednia takze po za folia, nalaniem wody i kaskada chyba nic wiecej nie ma sensu robic

a jak wygladaja te lilie miniaturki i pozostale?

macie jakies fotki?

kurde zaraz sie okaze ze nie potrzebnie poglebialem skoro 50cm wystarczy (mialem 60) i zrobilem 90

zaraz przekopie jescze conieco, zrobie troche plycej z wiekszymi skosami na sciankach :-)

[ Dodano: 2013-09-25, 16:35 ]
rewi napisał/a:
jarek79kk, swobodnie będzie najlepiej :D


to zadnej roli wzmacniajacej sciany raczej nie spelni, tylko zabezpieczenie przed uszkodzeniem folii jak rozumiem
 
 
rewi 
Moderator
Mini Oczko Wodne



Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 18 Cze 2011
Posty: 2376
Skąd: woj. Lubelskie
Wysłany: 2013-09-25, 16:52   

jarek79kk napisał/a:
zadnej roli wzmacniajacej sciany raczej nie spelni, tylko zabezpieczenie przed uszkodzeniem folii jak rozumiem


Jak najbardziej, możesz jeszcze do tego położyć wszystko co masz pod ręką dywany, dywaniki itp. :)
_________________
Pozdrawiam, Ewa!

Moje Oczko Wodne
Ogród i rośliny
 
 
luzio 
Entuzjasta


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 27 Maj 2012
Posty: 748
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2013-09-25, 17:20   

Mi się wydaje że geowłóknina jest używana między innymi do wzmacniania różnych budowli ziemnych a jako podkład pod folię do oczka to raczej jest jej uboczna funkcja.
Kup geowłókninę o gramaturze 200 i szerokości rolki 1m (może 1,5m) - będzie łatwiej układać w twoim skomplikowanym wykopie. Kup kołki coś w tym stylu np. http://sklep.oczkowodne.n...i-kieszeni.html Ładnie ją porozkładaj, pasami wzdłuż krótszego boku, tak by sięgała na trawę lub tam gdzie masz zbitą ziemię. Tam kołki będą lepiej trzymać. Pasy rób na zakładkę by jednym kołkiem łapać obydwa. To powinno sporo pomóc w utrzymaniu stabilności twojej konstrukcji.
 
 
lasoch 
Oczkomaniak
Komplemenciarz forum



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 22 Wrz 2012
Posty: 1851
Skąd: Lasochów - woj. Św.
Wysłany: 2013-09-25, 20:54   

jarek79kk napisał/a:
A jak wygladaja te lilie miniaturki i pozostałe? Macie jakieś fotki? Kurde zaraz sie okaze ze nie potrzebnie poglebialem skoro 50cm wystarczy (miałem 60) i zrobilem 90. Zaraz przekopie jescze conieco, zrobie troche plycej z wiekszymi skosami na sciankach

Nic już nie rób, nie ma co ;) . Gdybyś miał 50cm. to mógłbyś dać tylko miniaturki, a ich nie jest zbyt wiele, zostaw tak jak jest. Fotki lilii znajdziesz w naszej forumowej encyklopedii. Jak chcesz to możesz zobaczyć także w mojej galerii Colorado i Tomocika - czyli lilie które Ci polecam z szczerego serca. W sam raz na 90 cm. Lecz co do ostatniego zdania się zgadzam :) .

[ Dodano: 2013-09-25, 20:57 ]
A tu link do lilii http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=2750.
_________________
https://www.facebook.com/...f_type=bookmark
 
 
renmir 
Bywalec



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 30 Cze 2013
Posty: 179
Skąd: Lublin
Wysłany: 2013-09-26, 00:39   

Dobrze że pogłębiłeś bo jeśli posadzisz lilie w większym koszu to odejdzie Ci 20-30 cm. Jeśli oczko będzie zbyt płytkie i zamarznie do dna to z większością roślin a zwłaszcza lilii będziesz musiał się pożegnać. Poszerz strefę głęboką i zmniejsz lub usuń ten półwysep bo w tak wąskiej rynnie lilie nie będą mogły się rozrastać, będziesz miał więcej wody a im więcej tym lepiej.
 
 
zuzi10 
Hobbysta


Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 05 Wrz 2009
Posty: 486
Skąd: sląskie
Wysłany: 2013-09-26, 16:55   

Miniaturki moga rosnąć na 50 cm latem, ale na zimę musisz je albo zabierac do piwnicy do pojemników, albo przenieść na głębsze miejsca, bo jak zamarznie głęboko, tak jak powiedział renmir to z Twoich lili zostanie na przyszły rok zgnita miazga.O czym niestety lasoch zapomniał napisać. :evil: A że zamarznie przy takich szerokościach półek to raczej pewnik.
 
 
jarek79kk 
Początkujący


Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 36
Skąd: Mechnica
Wysłany: 2013-09-26, 17:03   

zostawiam wykop tak jak jest, zakupilem dzis juz folie, w komputerze na stanie mieli 12mb folii o szer 10m, i chcialem 6mb ale okazalo sie ze maja w 2 kawalkach 5 i 7 ale te 7 gdzies sie skurczylo i bylo niecale 4 wiec zrobili mi duza promocje na ten kawalek 5 x 10, cenowo wyszlo 440zl, faktycznie jest 5,5 x 10 :-)
rozlozylem na trawniku i slonce bylo przez 15 minut, to tak pieknie folia zmiekla ze chcialem ukladac, ale nagle nadciagnely czarne chmury i zaczelo padac

podobno jutro ma byc bezchmurnie, czekam ...

wykop obkladam foli abudowlana, na to szmaty, stare przescieradla jakies poszewki, i na to folia wlasciwa

mysle ze bedzie dobrze

po wykopie dzis dosc mocno skakalem z kazdej strony i raczej jest bardzo stabilny mimo piachu, nic sie nie zawalilo i nie obsypalo

jestem dobrej mysli
 
 
Gosik 
Przyjaciel forum
Polonistka Forum



Pomogła: 129 razy
Dołączyła: 06 Maj 2010
Posty: 4150
Skąd: Warszawa/Radzymin
Wysłany: 2013-09-26, 17:56   

Stanowczo usunęłabym ten półwysep, dlaczego?, bo mam taki sam i tylko z nim problemy. Wyspa osiada bo rozpiera od środka,wypychając folię w balon ( pod wodą ) załamuje się folia na brzegu i woda przedostaje się na wyspę, za mało miejsca na rozrastające się lilie, świetne miejsce łowieckie dla kotów, mają dostęp do ryb z każdej strony.
_________________
Moje pierwsze oczko 2010r. http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=4290
Płazarium 2013
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny