wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
KOIpond in my house
Autor Wiadomość
taniw 
Oczkomaniak


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 1164
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-10-01, 09:46   

Przy takim postępie prac pewnie za 5 lub 6 m-cy?
 
 
KOImark 
Hobbysta



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Lut 2009
Posty: 309
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: 2013-10-02, 06:28   

taniw napisał/a:
Przy takim postępie prac pewnie za 5 lub 6 m-cy?


Nie wiem kiedy, nie planuję żadnej daty. Robię powoli i bez pośpiechu jak mi na to pozwala czas i środki. Najważniejsze że już sprawy ziemne i budowlane skończone, reszta jest już mniej pracochłonna za to chłonie więcej portfela.
Stare i mądre przysłowie Japońskich ogrodników mówi:

"Najtańszym,możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"
_________________
KOI moja pasja, sposób na życie i stres
Kocham wodę, ryby i jeszcze kilka rzeczy ;-)

NIE MYL OCZKA Z KOIpond!!!!
 
 
 
KOImark 
Hobbysta



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Lut 2009
Posty: 309
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: 2013-10-27, 18:33   

Trochę świeżych fotek:

Osadzony skimmer przystosowany do pompy - przerobię go potem na grawitacyjny - znalazłem bardzo prosty i tani sposób na to :-D potem wam pokażę.


Widok od wschodu




Z pokoju będzie widać KOI przez okno w basenie :yahoo:


Na obecnym etapie budowy, doszliśmy do wniosku że i od drzwi do sypialni też można było zrobić okno ;) na etapie projektowania, widzielibyśmy koi tuż po przebudzeniu się :-D
ale nie będziemy rozkuwać już muru i damy sobie z tym spokoj, bo i niepotrzebny bałagan i sama konstrukcja by się osłabiła pod względem naprężeń i zbrojenia.
_________________
KOI moja pasja, sposób na życie i stres
Kocham wodę, ryby i jeszcze kilka rzeczy ;-)

NIE MYL OCZKA Z KOIpond!!!!
 
 
 
luzio 
Entuzjasta


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 27 Maj 2012
Posty: 748
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2013-12-08, 21:43   

Fajne przedsięwzięcie. Dopiero teraz pojawiłem się w tym wątku bo nie interesują mnie koi. A może powinny :) W każdym razie wszystko bardzo mi się podoba a najbardziej to że potrafisz zrealizować swój pomysł, wychodząc poza jakieś oklepane standardy...
No i właśnie tak sobie pomyślałem czy myślałeś i czy w ogóle byłoby technicznie możliwe w stosunkowo niedużych kosztach przeszklić całą wystającą ponad podłogę część tego domowego koipondu? To dopiero byłoby super. Wspaniałe wielkie akwarium odpowiednio podświetlone z fajowymi roślinkami i pływającymi między nimi koi zwalałoby z nóg. Wtedy fajniej byłoby wyciągnąć jakieś 1,5 nad podłogę. Już to widzę oczami wyobraźni :)
 
 
KOImark 
Hobbysta



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Lut 2009
Posty: 309
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: 2013-12-09, 08:19   

luzio napisał/a:
Fajne przedsięwzięcie. Dopiero teraz pojawiłem się w tym wątku bo nie interesują mnie koi. A może powinny :) W każdym razie wszystko bardzo mi się podoba a najbardziej to że potrafisz zrealizować swój pomysł, wychodząc poza jakieś oklepane standardy...


Nie wiem czy wiesz, ale zbiornik z odpływami dennymi to nie jest jakieś tam wyjście po za oklepany standardy, jest to norma którą powinien spełniać każdy hodowca KOI, by mieć czystą i zdrową wodę i co najważniejsze jest to bardzo skuteczne rozwiązanie i praktycznie bezobsługowe. Faktem jest iż trzeba trochę więcej poświęcić pracy i środków podczas budowania takich zbiorników, ale gdy już go zbudujesz, jedynym obowiązkiem jest karmienie ryb i zabawa z nimi :)

Wyjściem po za standardy jest tylko pomysł przykrycia tego wszystkiego konstrukcja ze szkła i aluminium to się rzadziej zdarza i to już nie oklepany standard

luzio napisał/a:

No i właśnie tak sobie pomyślałem czy myślałeś i czy w ogóle byłoby technicznie możliwe w stosunkowo niedużych kosztach przeszklić całą wystającą ponad podłogę część tego domowego koipondu? To dopiero byłoby super. Wspaniałe wielkie akwarium odpowiednio podświetlone z fajowymi roślinkami i pływającymi między nimi koi zwalałoby z nóg. Wtedy fajniej byłoby wyciągnąć jakieś 1,5 nad podłogę. Już to widzę oczami wyobraźni :)


Technicznie było by to możliwe, oczywiście tylko na pewno koszty były by ogromne.
Myślałem nad dłuższą szybą od strony ściany po długości, ale szyba laminowana bezpieczna są to szyby klejone z dwóch tafli w autoklawie z dwóch szyb po 150mm i taka tafla o wymiarach np 300cmx100cm to wydatek rzędu 4tys zł, a zrobienie całego zbiornika z takich szyb dookoła całego obwodu, to koszt przekraczający 30tys zł, do tego już trzeba by było zatrudniać firmę która obliczała by naprężenia itd by to wszystko było bezpieczne i na pewno nie byłyby to tafle o grubości 300mm tylko 400mm albo więcej więc na pewno jeszcze droższe (chyba zdajesz sobie sprawę jakie ciśnienie wywierała by woda na szklane ściany)

Ja będę miał dwa okna przeszklone 100cm x 100cm to mi wystarczy w zupełności by widzieć KOI z boku

W Warszawskim ZOO w pomieszczeniu z hipopotanami jest cała ściana ze szkła z tafli szkła bezpiecznego laminowane jest aż po 5 szyb a grubość jednej tafli ma około 10cm :)
więc wszystko jest możliwe tylko trzeba oszacować swoje materialne możliwości i czy jest sens pchać się w aż tak wielkie inwestycje


http://www.zoo.waw.pl/wycieczka/Wycieczka-zoo.html
wciśnij okienko hipopotam widać tam te wielkie tafle
_________________
KOI moja pasja, sposób na życie i stres
Kocham wodę, ryby i jeszcze kilka rzeczy ;-)

NIE MYL OCZKA Z KOIpond!!!!
 
 
 
wolanin 
Administrator


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 1871
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-12-09, 10:46   

KOImark napisał/a:
Myślałem nad dłuższą szybą od strony ściany po długości, ale szyba laminowana bezpieczna są to szyby klejone z dwóch tafli w autoklawie z dwóch szyb po 150mm

Oczywiście nie do łodzi podwodnej? :) - literówka. A tak z głupia frant - jak się ogląda serial "Specjaliści od megaakwariów" (ohydne imitacje koralowców żeby nie było...), to oni tam wszystko robią z plexi(?). I nie wygląda to na więcej, niż 2cm, a zbiorniki ze ścianami > 1m wysokości i 2m i więcej długie. Plexi jako elastycznej jakoś bardziej do mnie przemawia (choć nie wiem, jak tam z pełzaniem).

[ Dodano: 2013-12-09, 10:52 ]
elastyczna
_________________
Paweł
Koipond 7,4m3 wolanina - trochę zdjęć wcięło, ale uzupełniam
Moje koi
Koi po redukcji stadka, maj 2017 czerwiec 2017 wrzesień 2017 maj 2018
 
 
KOImark 
Hobbysta



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Lut 2009
Posty: 309
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: 2013-12-09, 10:54   

wolanin napisał/a:
KOImark napisał/a:
Myślałem nad dłuższą szybą od strony ściany po długości, ale szyba laminowana bezpieczna są to szyby klejone z dwóch tafli w autoklawie z dwóch szyb po 150mm

Oczywiście nie do łodzi podwodnej? :) - literówka. A tak z głupia frant - jak się ogląda serial "Specjaliści od megaakwariów" (ohydne imitacje koralowców żeby nie było...), to oni tam wszystko robią z plexi(?). I nie wygląda to na więcej, niż 2cm, a zbiorniki ze ścianami > 1m wysokości i 2m i więcej długie. Plexi jako elastycznej jakoś bardziej do mnie przemawia (choć nie wiem, jak tam z pełzaniem).

[ Dodano: 2013-12-09, 10:52 ]
elastyczna


nie czaje co ty wypisujesz :? bo dla mnie to nie po polsku
_________________
KOI moja pasja, sposób na życie i stres
Kocham wodę, ryby i jeszcze kilka rzeczy ;-)

NIE MYL OCZKA Z KOIpond!!!!
 
 
 
wolanin 
Administrator


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 1871
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-12-09, 11:24   

KOImark napisał/a:
wolanin napisał/a:
KOImark napisał/a:
Myślałem nad dłuższą szybą od strony ściany po długości, ale szyba laminowana bezpieczna są to szyby klejone z dwóch tafli w autoklawie z dwóch szyb po 150mm

Oczywiście nie do łodzi podwodnej? :) - literówka. A tak z głupia frant - jak się ogląda serial "Specjaliści od megaakwariów" (ohydne imitacje koralowców żeby nie było...), to oni tam wszystko robią z plexi(?). I nie wygląda to na więcej, niż 2cm, a zbiorniki ze ścianami > 1m wysokości i 2m i więcej długie. Plexi jako elastycznej jakoś bardziej do mnie przemawia (choć nie wiem, jak tam z pełzaniem).

[ Dodano: 2013-12-09, 10:52 ]
elastyczna


nie czaje co ty wypisujesz :? bo dla mnie to nie po polsku

"Oczywiście nie do łodzi podwodnej?" i tutaj wstawiłem uśmieszek - aluzja do literówki 150 mm grubości szyby x2, zamiast 15. Czasem trzeba (można?) pożartować :piwko:
"z głupia frant" za słownikiem SJP - "udając nieświadomość", "jak gdyby nigdy nic"... etc.
Tutaj chodzi o to, że nie jestem specjalistą od szyb plexi, ale oglądając serial, nabrałem przekonania, że warto poważnie potraktować informację o jej stosowaniu w instalacjach podobnych do Twojej.
"choć nie wiem, jak tam z pełzaniem" - to sformułowanie odnosi się do techniczno-inżynieryjnej (wytrzymałość materiałów) właściwości plastików polegającej na powolnym zmienianiu kształtu pod wpływem stałego obciążenia. Czyli wyrażam zastrzeżenie, że plexi może z czasem trwale lekko się wygiąć, choć wydaje się to mało prawdopodobne, skoro jest raczej powszechnie stosowana w dużych akwariach.

No :)
_________________
Paweł
Koipond 7,4m3 wolanina - trochę zdjęć wcięło, ale uzupełniam
Moje koi
Koi po redukcji stadka, maj 2017 czerwiec 2017 wrzesień 2017 maj 2018
 
 
KOImark 
Hobbysta



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Lut 2009
Posty: 309
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: 2013-12-09, 11:35   

Tak oczywiście chodziło o 15mm, ale na tym forum nie ma możliwości edycji postu ;) więc nic na to nie poradzę.
Co do szyb bezpiecznych laminowanych to miałem już okazję widzieć to i dotykać, i wiem że to bardzo fajne rozwiązanie, co do plexiglasu nie mam żadnej wiedzy więc się nawet nie wypowiadam
_________________
KOI moja pasja, sposób na życie i stres
Kocham wodę, ryby i jeszcze kilka rzeczy ;-)

NIE MYL OCZKA Z KOIpond!!!!
 
 
 
luzio 
Entuzjasta


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 27 Maj 2012
Posty: 748
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2013-12-09, 13:04   

No właśnie ja też widziałem ze dwa odcinki tego serialu dlatego pomyślałem o tym wielkim akwarium. No i powiem szczerze że jeśli dałoby się zamknąć w kwocie 20-30 tys. To zrobiłbym takie przeszklone ściany. Może nie wszystkie 4 ale przynajmniej tą dużą główną - od strony domu. Tą tylną gdzie i tak jest mało miejsca można by zostawić betonową.
Może nie już dzisiaj ale za jakieś 2 lata? ;)
Myślę że efekt usprawiedliwiałby te pieniądze. No i byłaby to prawdziwa reklama wiedzy i umiejętności autora :)
 
 
KOImark 
Hobbysta



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Lut 2009
Posty: 309
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: 2013-12-09, 13:34   

No to rób ;) za 30tys to ja zrobię prawie połowę całej oranżerii :-D
Pamiętaj o tym że karp KOI wygląda najpiękniej z góry i tak od dziesięcioleci zawsze był prowadzony i selekcjonowany by patrzeć i podziwiać jego kolorowe wzory od góry.
Okno przeszklone to tylko dodatek do całości by móc spojrzeć z innej perspektywy na KOI, ja zrobiłem okno w miejscu gdzie będzie stał stolik i sofa no i od strony salonu, by ryby było widać przebywając w pokoju dziennym.
_________________
KOI moja pasja, sposób na życie i stres
Kocham wodę, ryby i jeszcze kilka rzeczy ;-)

NIE MYL OCZKA Z KOIpond!!!!
 
 
 
czester 1 
Entuzjasta


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Cze 2012
Posty: 549
Skąd: slask
Wysłany: 2017-02-20, 09:59   

tu masz wszystko opisane i nie tylko takie projekty:
http://forum.koimark.pl/forum
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny