wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Komary w oczku
Autor Wiadomość
DJMazi 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Sie 2011
Posty: 83
Skąd: OGL
Wysłany: 2012-05-11, 20:32   

Ja dziś tak o tym myślałem od 4 dni nękają mnie komary przy oczku. Woda ciepło i mamy komarów od groma jako że lubią jak woda się nie rusza to z filtra MAXI 3 wyloty jakie wychodzą dodałem węże i położyłem je blisko lustra wody.
Efekt to woda jest w ciągłym obiegu i tworzą się małe fale mam nadzieje że nie dam im warunków do życia choć u mnie w ogrodzie to tych szkodników nie brakuje.Życie trzeba się smarować i tyle.
 
 
 
smazio 
Uczestnik


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 22 Lip 2012
Posty: 90
Skąd: Lublin
Wysłany: 2015-06-23, 19:31   

Witam.
Testował ktoś rośliny odstraszające komary? Lawenda, mięta itp. Działają?
 
 
Mariano 
Bywalec


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 27 Gru 2014
Posty: 143
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-06-25, 23:19   

To dziwne z tymi komarami. Ja mieszkam w wilgotnym liściastym lesie (500m w głebi lasu), wokoło moczary, masę zagłębień wypełnionych wodą, stawy. A komarów (odpukać) już trzeci rok z rzędu nie zauważyłem. W ubiegłym roku widziałem jednego. W tym nawet jeden mnie ukąsił, ale widziałem raptem ze trzy. :)

To już końskie muchy są większym problemem :)

[ Dodano: 2015-06-26, 00:27 ]
smazio napisał/a:
Testował ktoś rośliny odstraszające komary? Lawenda, mięta itp. Działają?


Najlepiej działa Anax Imperator, czyli Husarz Władca. Dwa lata temu naukowcy z Tel Avivu opatentowali zastosowanie feromonu wydzielanego przez larwy do zwalczania komara. Tam gdzie są larwy tej ważki, komary nie składają jaj. I coś w tym jest, bo u mnie tych ważek lata na potęgę a komarów nie ma :)

No ale żeby ważki dobrze sobie żyły, to potzebny jest muł. A właściciele oczek mułu nie lubią ;)
_________________
Przydomowe oczko 12000 m^2, głębokość średnia 2m. Jakieś tam stawy. Parę strumyków :)
 
 
zauplec 
Nowy


Dołączył: 17 Mar 2015
Posty: 2
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-06-26, 08:43   

No to gorąco zazdroszczę, ja mam kilometr od jeziora a komarów masa ;(
 
 
Mariano 
Bywalec


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 27 Gru 2014
Posty: 143
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-06-29, 20:09   

zauplec napisał/a:
No to gorąco zazdroszczę, ja mam kilometr od jeziora a komarów masa ;(


A gdzie w Krakowie masz jezioro? Bagry? Kryspinów?
_________________
Przydomowe oczko 12000 m^2, głębokość średnia 2m. Jakieś tam stawy. Parę strumyków :)
 
 
Ryba2008 
Przyjaciel forum



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 652
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-06-29, 21:14   

smazio napisał/a:
Witam.
Testował ktoś rośliny odstraszające komary? Lawenda, mięta itp. Działają?


Witam. Ja komara jeszcze w tym roku nie widziałem. A jeśli mnie coś ugryzło, to tylko końska mucha.
Jeśli pojawia się plaga komarów, ja wykorzystuję cebulę. Obieram, kroje na plastry i kładę w domku letniskowym na stole. Zapach cebuli powoduje, że komar zdarza się, ale taki który zabłądził z niewiadomego powodu. Jeśli wybieram się na spacer i spodziewam się, że zaatakują komary, to miejsca odkryte np. przedramiona, policzki smaruje punktowo obraną cebulą. Po powrocie ze spaceru myje się i idę spać. Samice komarów nas kąsają, a zwabia ich do nas dwutlenek węgla, który wydychamy. Lotne substancje zapachowe wydobywające się z pokrojonej cebuli częściowo :maskują" dwutlenek węgla i na pewien czas mamy spokój. Jeśli ktoś lubi surową cebulę, to wystarczy wziąć plasterek cebuli do buzi i żuć w czasie spaceru. Czosnek też działa.
Pozdrawiam. Ryba2008
_________________
Wszyscy jesteśmy Aniołami z jednym skrzydłem. Będziemy latać tylko wtedy, gdy obejmiemy drugiego człowieka. Bruno Ferrero
 
 
wolanin 
Administrator


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 1871
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-06-30, 07:35   

zauplec napisał/a:
No to gorąco zazdroszczę, ja mam kilometr od jeziora a komarów masa ;(

Może to być kwestia leżącej gdzieś puszki z deszczówką na dnie, nie potrzeba jeziora.
Swoje filtry zamykam od góry moskitierą. Pod nią widać chmary komarów, ale żadnego na zewnątrz. Ich larwy trafiają do wylotu w zbiorniku, gdzie są dla koi obiektem polowania. Zawsze jakieś maluchy ustawiają się w prądzie i rzucają na wypływającą zdobycz.
_________________
Paweł
Koipond 7,4m3 wolanina - trochę zdjęć wcięło, ale uzupełniam
Moje koi
Koi po redukcji stadka, maj 2017 czerwiec 2017 wrzesień 2017 maj 2018
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny