wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Lasochowe oczko Michała.
Autor Wiadomość
lasoch 
Oczkomaniak
Komplemenciarz forum



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 22 Wrz 2012
Posty: 1851
Skąd: Lasochów - woj. Św.
Wysłany: 2013-11-02, 18:45   

No pokaźne! Mam trochę agrowłókniny to go przykryję, ale to się zobaczy.

[ Dodano: 2013-11-03, 16:59 ]
Witam ponownie z zdjęciami :) .
Na początek znaleziony kwiatek pigwowca czy tam pigwy. Znam różnice między krzewami i owocami, ale nie mogę ich dopasować do nazw.

I ładny widoczek z jakimś ostem.

I cyprysik groszkowy nana ? a jak nie to jaki.

I widoczek z dala na ogródek na którym ten niw wygląda aż tak źle ;) .

A to moja machonia. Przez całe życie mylnie zwałem ja szlachetnym ostrokrzewem, a raczej jej owoce.

Oraz kolejne dolewanie wody uszczęśliwiające mnie :-D dobra, jednak taki mniejszy uśmieszek :) .

I oko uzupełnione o braki ;) . Wygląda aż tak źle jak na zdjęciach :P .


A oprócz tego przeniosłem dzisiaj miniaturki na dno, nie było aż tak źle, zajęło mi to z 5 minut. Oraz zakupiłem cisa kolumnowego i 3 sosny ościste, te takie małe, choć nieświadomie. Durze luźno prowadzone krzewy nie podobają mi się, lecz moje mają po kilka czubków i są rozłożyste i jak będę je przycinał to powinny być dość ładne i "karłowate".
_________________
https://www.facebook.com/...f_type=bookmark
 
 
lasoch 
Oczkomaniak
Komplemenciarz forum



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 22 Wrz 2012
Posty: 1851
Skąd: Lasochów - woj. Św.
Wysłany: 2013-11-04, 19:08   

Witam ponownie :) !!!
Oto moje nowe nabytki, w najbliższa niedzielę też chyba wybieram się na łowy bo mamie podoba się ta sosna o długich igłach. Oto więc moje sosenki i cis:

_________________
https://www.facebook.com/...f_type=bookmark
 
 
Artur 
Administrator



Pomógł: 54 razy
Dołączył: 21 Cze 2010
Posty: 1268
Skąd: Długołęka/Wrocław
Wysłany: 2013-11-04, 19:10   

lasoch napisał/a:

Na początek znaleziony kwiatek pigwowca czy tam pigwy. Znam różnice między krzewami i owocami, ale nie mogę ich dopasować do nazw.

Pigwowiec
:)
_________________
Pozdrawiam Artur!
 
 
crashq3tf 
Bywalec



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 22 Cze 2013
Posty: 245
Skąd: Szalow,Gorlice,Jasło
Wysłany: 2013-11-04, 20:35   

piekne widoki :) i u ciebie ryby plywaja przy powierzchni :( a u mnie siedza na dnie
_________________
Mateusz
Moje akwa http://www.youtube.com/wa...eature=youtu.be
Akwarium 60l http://www.youtube.com/watch?v=2eVrQAl2GNU
 
 
wolanin 
Administrator


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 1871
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-11-04, 21:21   

Michał,
Nie wiem, jak u Ciebie szerzej temat sosen. Pod koi pasują mi gatunki używane do formowania nie tylko bonsai, ale także ogrodowych drzew w japońskich czy chińskich ogrodach. Np. Pinus tabulaeformis, P. coraiensis, P. thunbergii, czy amerykańska P. contorta.
Zwłaszcza tabulaeformis łatwo daje się poprowadzić w formę parasolowatą, coś jak P. pinea typowa dla krajobrazu włoskiego (ta u nas jest zbyt wrażliwa).

Mam w ogródku jedną tego typu, P. densiflora (gęstokwiatowa). To u Ciebie to być może właśnie ta? Moja rośnie w miejscu, w którym kiedyś jej najdalsze gałęzie będą wisieć nad krawędzią koipondu - o ile dam radę go kiedyś rozbudować w tamtą stronę.
_________________
Paweł
Koipond 7,4m3 wolanina - trochę zdjęć wcięło, ale uzupełniam
Moje koi
Koi po redukcji stadka, maj 2017 czerwiec 2017 wrzesień 2017 maj 2018
 
 
lasoch 
Oczkomaniak
Komplemenciarz forum



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 22 Wrz 2012
Posty: 1851
Skąd: Lasochów - woj. Św.
Wysłany: 2013-11-05, 18:24   

Eeeeeeeeeeeee ???? Jakie koi? I jakie sosny. Za dużo nazw. Za kilka lat jak uzbieram trochę kasy a obliczyłem, że na stworzenie drugiego ogrodu z kolejnym okiem potrzeba mi około 3700 zł. to kupię sobie coś sprawdzonego i fajniejszego, a to to z niedalekiej szkółki.
Dzięki crashq3tf, ! Tak właściwie to nie tak blisko powierzchni, ostatnio głębiej trochę.
A propo roślinek dziś wsadziłem cisa którego przekopałem z warzywniaka, a resztę obsypałem korą. Niestety dziś pogoda nie dopisała. Non- stop leje i na dodatek jak przychodzę ze szkoły to nie zostaje mi dużo czasu na pracę w ogródku bo zaraz się ciemni.
Czasami nie wiem co mam myśleć na temat mojej "oazy". Czasami mam ochotę wszystko rospierdzielić. Nic mi się tak właściwie nie podoba, ale staram się jak mi motywacji starczy żeby wszystko wyglądało jako-tako.
Czasami mówią mi, że " jaki wy macie piękny plac" , a ja wtedy myślę "aj ty głupi". Ostatnio rozpaczam z powodu braku słońca i brzydkości mojej posiadłości ;) . Czy kiedyś to ma szansę wyładnieć ?
_________________
https://www.facebook.com/...f_type=bookmark
 
 
Freakazz 
Entuzjasta



Pomógł: 30 razy
Dołączył: 05 Paź 2012
Posty: 569
Skąd: ok. Olkusza
Wysłany: 2013-11-06, 01:55   

Oj lasoch, nie jeden by chciał mieć tak fajnie zarośnięty ogród oraz mieć tak dużą wiedzę na temat roślin jak Ty, a narzekasz że masz brzydko, to ja powinienem narzekać nie ty. Na brak słońca to chyba wszyscy narzekają :bum: Ale w końcu po zimie przyjdzie ta upragniona wiosna i lato. :-D
Znów będzie można coś zmieniać, ulepszać i cieszyć się z tego co się już zrobiło, a jak smutno i źle to wbij do mnie na :piwko: ;)
 
 
 
lasoch 
Oczkomaniak
Komplemenciarz forum



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 22 Wrz 2012
Posty: 1851
Skąd: Lasochów - woj. Św.
Wysłany: 2013-11-06, 15:34   

Dla Twojej wiadomości jeszcze nigdy nie próbowałem alkoholu. Tak naprawdę. Co do napisanego przez Ciebie pierwszego zdania - ty niby masz narzekać? Ludzie trzymajcie mnie (bo mogę zemdleć, nie ze złości) . Ty masz piękny ogród leśny i trawnik z bajki oraz oko z strumykiem jakie mi się nie śniło.
A tymczasem ciągle pada. Może zrobię zdjęcie tego nowo wsadzonego cisa to podeślę tu.
_________________
https://www.facebook.com/...f_type=bookmark
 
 
rewi 
Moderator
Mini Oczko Wodne



Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 18 Cze 2011
Posty: 2376
Skąd: woj. Lubelskie
Wysłany: 2013-11-06, 15:50   

lasoch, jeszcze nie pełnoletni więc nie proponujemy :piwko: :hehe:

U Ciebie ciągle się coś dzieje, ciągle nowe dosadzenia ciekawie, ciekawie...
Masz w oczku jeszcze żabiściek? ;)
_________________
Pozdrawiam, Ewa!

Moje Oczko Wodne
Ogród i rośliny
 
 
lasoch 
Oczkomaniak
Komplemenciarz forum



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 22 Wrz 2012
Posty: 1851
Skąd: Lasochów - woj. Św.
Wysłany: 2013-11-06, 15:53   

Żabiściek .... Kupowałem 2 razy, ale za każdym razem marniał, było go jeszcze trochę, ale już jakiś czas temu znikł.
_________________
https://www.facebook.com/...f_type=bookmark
 
 
Freakazz 
Entuzjasta



Pomógł: 30 razy
Dołączył: 05 Paź 2012
Posty: 569
Skąd: ok. Olkusza
Wysłany: 2013-11-06, 16:00   

1 :piwko: jeszcze nikomu nie zaszkodziło ;) a przecież ja nikogo nie namawiam :P
A mnie sie podoba ta twoja mini kaskada, ma swój urok ;) i nie denerwuj się tak :P
Co do mojego ogrodu to może być piękny, ale za kilka lat to się okaże, wszystko zależy jak rośliny będą rosły :?
 
 
 
lasoch 
Oczkomaniak
Komplemenciarz forum



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 22 Wrz 2012
Posty: 1851
Skąd: Lasochów - woj. Św.
Wysłany: 2013-11-06, 16:02   

Przecież już się nie denerwuję :) . A co do mini kaskadki to mam nadzieję, że wiesz, że ona jest tylko jak leję wodę ? ;)
_________________
https://www.facebook.com/...f_type=bookmark
 
 
Freakazz 
Entuzjasta



Pomógł: 30 razy
Dołączył: 05 Paź 2012
Posty: 569
Skąd: ok. Olkusza
Wysłany: 2013-11-06, 17:45   

Wiem, pisałeś już o tym wcześniej, ale mimo wszystko bardzo mi się podoba ;)
 
 
 
lasoch 
Oczkomaniak
Komplemenciarz forum



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 22 Wrz 2012
Posty: 1851
Skąd: Lasochów - woj. Św.
Wysłany: 2013-11-06, 20:53   

A więc dzięki ! :)
Niestety skleroza to siostra moja rodzona i jak zwykle nie naładowałem aparatu i starczyło tylko na jedną fotkę. Przedstawia ona nasz gaj zza domu i park obok dworku, na żywo o wiele złociej wygląda.
_________________
https://www.facebook.com/...f_type=bookmark
 
 
rewi 
Moderator
Mini Oczko Wodne



Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 18 Cze 2011
Posty: 2376
Skąd: woj. Lubelskie
Wysłany: 2013-11-09, 11:12   

lasoch napisał/a:
Żabiściek .... Kupowałem 2 razy, ale za każdym razem marniał, było go jeszcze trochę, ale już jakiś czas temu znikł.


Z tą rośliną tak jest w mojej kałuży rozrósł się niesamowicie co jakiś czas trzeba było trochę wyrzucić, aby było miejsce do karmienia ryb. Teraz zimuje w słoiku część zobaczę co z tego wyjdzie. :)
_________________
Pozdrawiam, Ewa!

Moje Oczko Wodne
Ogród i rośliny
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny